Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Zaloguj się Zarejestruj się
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Na jakich usługach zarobisz najwięcej? Statystyka dla mistrzów

Na jakich usługach zarobisz najwięcej? Statystyka dla mistrzów
Jun 07, 2022 1155

Statystyka zapotrzebowania na różne usługi zmienia się wraz z sezonem i innymi czynnikami. Przygotowaliśmy insiderskie informacje o najpopularniejszych usługach! To są dane z naszego serwisu, który ciągle zbieramy, żeby informować mistrzów o sytuacji na rynku. Z taką wiedzą będziesz mógł zarabiać więcej na tych usługach, które cieszą się największym  popytem.

Styczeń

Od dłuższego czasu zauważamy, że w zimie szczególną popularnością cieszy się montaż mebli. Być może jest to związane z zimowymi wyprzedażami, hmm? Przede wszystkim chodzi o to, że w zimie nie możemy robić większych prac remontowych, więc zostaje nam tylko montowanie nowych mebli. W każdym razie, w styczniu 2022r. odnotowano ogromne zapotrzebowanie na montaż mebli, 31% od wszystkich zamówień dotyczył właśnie tej usługi.

wykres zarobkow styczen

Luty

W lutym widać gwałtowny wzrost zapotrzebowania na ślusarzy! Domyślamy się, że z powodu zimna u wszystkich nagle się psuły klucze w zamku:) Żartujemy, oczywiście.
Zauważalny jest spadek na usługi hydraulika, naprawę AGD, a wywozić śmieci akurat nasi klienci zaczęli częściej.

wykres zarobkow Luty

 

Marzec

Jeżeli na tym etapie myślisz, że ślusarze zarabiają, a wszyscy inni dostają mizerną ilość zleceń, to nie jest prawda! Wybraliśmy tylko 5 najpopularniejszych usług, i procent zamówień wyliczyliśmy tylko na podstawie tychże usług. 

Ślusarz w marcu zajmował najwyższą pozycję pod względem zamówień, ale także warto wspomnieć o rosnącym zapotrzebowaniu na naprawę AGD i usługi hydrauliczne. M.in. wraz z początkiem wiosny wzrosła ilość zamówień na sprzątanie, ale o tym opowiemy w kolejnych inforgrafikach, więc warto trzymać rękę na pulsie i zaobserwować nas w mediach społecznościowych

wykres zarobkow marzec

Kwiecień

Widzimy 3 usługi, które wyszły na pierwsze miejsca! To są ślusarz, montaż mebli i naprawa AGD. Wywóz śmieci też stał się bardzo zapotrzebowany i w tym przypadku chodzi głównie o sezonowość tej usługi. Wiosną robimy porządki, a także remont ze względu na ciepłą pogodę, a więc pojawia się potrzeba w wywozie śmieci. Hydraulik w porównaniu z zeszłym miesiącu zdobył 2% do popularności, ponieważ wiosną sprawdzamy rury, szczególnie w domach prywatnych

Kwiecien

Maj

W maju ślusarz bezwzględnie dominował! 41% to prawie rekord, chociaż prawdziwy rekord był w lutym, wtedy było jeszcze o 3% więcej. Pozostałe usługi prawie się wyrównały. Widzimy spadek zapotrzebowania na pozostałe usługi, chociaż naszym zdaniem to się tak działo przez święta. Chyba nikt nie chciał zajmować się wywozem śmieci czy naprawą AGD, gdy dnie świąteczne są praktycznie codziennie.

wykres zarobkow Maj

Jakie są wnioski?

Prawdziwy mistrz zawsze będzie miał robotę, ale warto wiedzieć, na jakich usługach można zarobić więcej! Śledzenie rynku pomoże wiedzieć, na jakich zleceniach się skupić, aby portfel stał się grubszy.  W dalszym ciągu będziemy publikować statystyki, więc pamiętaj, żeby zaobserwować nasze social media i nie przegapić insiderskich informacji. Rejestruj się na Otomistrz i zarabiaj na tym, co umiesz

Potrzebuję pomocy z...