Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
< Wróć

Napinane sufity z efektem rozgwieżdżonego nieba: sposób na niepowtarzalne i przytulne wnętrza

Feb 10, 2022 Prace wykończeniowe 378

Napinane sufity są ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w aranżacji wnętrz zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Dodatkowo idealnie nadają się do montażu w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych lub też produkcyjnych. Wśród setek dostępnych na rynku opcji sufitów napinanych szczególnie ciekawie i niebanalnie prezentują się sufity z efektem gwieździstego nieba.

Gwieździste niebo na suficie?

Gwieździste niebo na suficie to tylko jedna z licznych opcji dekoracyjnych, które są wykorzystywane do dekoracji sufitów napinanych. Wśród innych popularnych rozwiązań można wymienić: zdjęcia popularnych miejsc turystycznych, wzory geometryczne 3D, powierzchnie lustrzane itp. Wybór sufitu napinanego z gwieździstym niebem – to dobre rozwiązanie dla wnętrz awangardowych i modernistycznych, wykonanych w stylu art-deco lub high-tech. Jednak nawet w klasycznych mieszkaniach sufit z niebem wygląda trafnie i pięknie.

W praktyce, jedyną wadą sufitów napinanych z gwiezdnym niebem jest to, że w przypadku ich montażu wysokość pomieszczenia obniża się o 10-15 cm. Nie jest to jednak kwestia uzyskiwanego efektu – problem wystąpi w każdym przypadku, jeśli zdecydujemy się na montaż sufitów napinanych.  Z innej strony, decydując się na napinane sufity z gwiazdami uzyskuje się takie przewagi:

 • Wizualne powiększenie przestrzeni, gdyż dzięki trójwymiarowym obrazowi na suficie będzie się ona wydawała większa.
 • Ukrywanie komunikacji inżynierskiej. Pod płótnem można umieścić otwory wentylacyjne, przewody, urządzenie alarmowe itp.
 • Możliwość stworzenia absolutnie nowego sufitu wykorzystując starą ramę.

Sposoby tworzenia efektu rozgwieżdżonego nieba na suficie

Jak wykonać gwieździste niebo na suficie?  Są różne sposoby na tworzenie efektu gwiezdnego nieba na suficie:

 • Tworzenie gwiazd za pomocą nici światłowodowych (mogą być stosowane pojedynczo lub łączone w wiązki);
 • Łączenie nawierzchni perforowanej i lamp LED;
 • Wykonanie nadruku fotograficznego;
 • Poprzez tworzenie na powierzchni sufitu gwiazdek 3D;
 • Za pomocą projektora skierowanego na powierzchnię sufitu;
 • Z wykorzystaniem kryształów Swarovski;
 • Pomalowanie powierzchni sufitu farbami luminescencyjnymi.

Jeśli zdecydujesz się na montaż światłowodów, wówczas należy pamiętać o tym, że powinno ich być wystarczająco dużo – do zapewnienia prawdziwego efektu nieba w gwiazdach na suficie jest potrzebnych od 70 do nawet 100 punktów na każdy metr kwadratowy. Im więcej punktów wykorzystasz, tym bardziej oryginalny będzie osiągnięty efekt, za pomocą takiego rozwiązania można nawet stworzyć na suficie drogę mleczną oraz pokazać najbardziej rozpoznawalne konstelacje.

Jak wykonać gwieździste niebo na suficie

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zrobić gwieździste niebo na suficie, masz do wyboru naprawdę sporo opcji. Na przykład, gwieździste niebo na suficie napinanym można stworzyć zarówno na jednolitym płótnie, jak i dokonując jego przebicia. W pierwszym przypadku na odwrotnej stronie cienkiego sufitu napinanego można zamontować nici światłowodowe, które pozwolą zapewnić maksymalnie realistyczny wygląd gwiezdnego sufitu. Z kolei tworząc w płótnie otwory przelotowe warto skorzystać z lamp diodowych. Sufit z LED będzie pełnił nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także dobrze oświetli pomieszczenie w nocy.

Tworzenie sufitu z efektem gwiazd wymaga wiedzy, doświadczenia, a także wykorzystania specjalnych narzędzi montażowych. Jeśli chcesz, by gwiazdy na suficie wyglądały maksymalnie realistycznie, warto zwrócić się o pomoc do fachowców. Specjalistę łatwo wyszukasz na portalu OTOmistrz: będzie doskonale wiedział, jak zrobić gwieździste niebo na suficie, pomoże z zakupem niezbędnych materiałów, a także szybko i łatwo zrealizuje zamówienie o dowolnym poziomie złożoności.

Lampy LED jako popularny sposób tworzenia sufitów z efektem gwiezdnego nieba

Mimo występowania naprawdę licznych sposobów na stworzenie efektu nieba na suficie, stosowanie lamp LED pozostaje jednym z najbardziej popularnych. Jest tak przede wszystkim ze względu na idealne odniesienie kosztu materiałów i robocizny do uzyskanego efektu. Dodatkowym atutem sufitu z LED Wrocław jest jego atrakcyjny wygląd i łatwość pielęgnacji. Pożądany efekt wizualny może zostać osiągnięty na różne sposoby:

 • Tworzenie migoczącego efektu gwiazd na suficie;
 • Zmiana jasności ciał niebieskich na suficie za pomocą generatora światła;
 • Dodanie projektora z efektem zorzy polarnej;

Zmiana koloru gwiazd, dodawanie efektów dźwiękowych i muzycznych. Obecnie są dostępne różne rodzaje lamp LED, do tworzenia sufitu z gwiezdnym niebem można wykorzystać:

 • Generator LED z białym lub biało-niebieskim światłem. Kolor może dodatkowo przechodzić między zimnym a ciepłym, tym samym tworząc efekt migotania;
 • Generator multikolor RGB z automatyczną zmianą pomiędzy kolorem zielonym, niebieskim i czerwonym (w najnowszych wersjach także pośrednich między nimi);
 • Generator multikolor RGB z 10 kolorami.

Do sterowania generatorem można zamówić pilot, który pozwala regulować nie tylko kolor, ale także moc światła lub włączać automatyczną zmianę kolorów, lub intensywności oświetlenia.

Sufity z efektem gwieździstego nieba: wspaniały wybór do aranżacji wnętrz

Efekt gwieździstego nieba na sufitach napinanych może przybierać różne postacie. Wśród najbardziej popularnych są:

 • galaktyki;
 • migające tło;
 • zarysy meteorytów i komet;
 • ulubione konstelacje;
 • znaki zodiaku;
 • spadające gwiazdy itp.

Napinane i podwieszane sufity z gwiazdami świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, ale szczególnie dobrze prezentują się w pokojach dziecięcych oraz sypialniach. Ostatnio cieszą się popularnością baseny, nad którymi rozmieszcza się napinane sufity napinane Lublin lub gwiazdami: pięknie odbijają się w wodzie, tworząc przytulną i komfortową atmosferę.

Efekt rozgwieżdżonego nieba na suficie  – to dobry wybór zarówno dla konstrukcji jednopoziomowych, jak i wielopoziomowych. W drugim przypadku gwiazdy można stworzyć za pomocą nici światłowodowych, które zapewnią efekt migoczących ciał niebieskich, a także nadruku fotograficznego lub poprzez rysowanie farbami świecącymi się w ciemności.

Sufity napinane gwieździste niebo to najbardziej spektakularny projekt sufitu. Dzięki nowoczesnym technologiom można oglądać setki, a nawet tysiące migoczących gwiazd nie wychodząc ze swojego domu lub nawet sypialni! Latające meteoryty, płonące komety i wirujące galaktyki przypomną Ci o niesamowitej przestrzeni kosmicznej!