Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
< Wróć

Napinane sufity w salonie: dlaczego są tak popularne?

Aug 27, 2021 Prace wykończeniowe 185

Różnorodność faktur, kolorów i cech strukturalnych sufitów napinanych sprawia, że ​​są one ulubionymi spośród wielu nawierzchni sufitowych wykorzystywanych do aranżacji salonów. Spróbujemy wyjaśnić, co jeszcze przyczynia się do tego, że sufit napinany w salonie coraz częściej staje sie wyborem polskich klientów oraz jakie najciekawsze opcje aranżacji są dostępne dla tych, którzy wybierają tego typu powłoki.

Jakie napinane sufity są najczęściej wykorzystywane do aranżacji salonów?

Wybór odpowiedniego rozwiązania dekoracyjnego zależy od gustów i możliwości finansowych zleceniodawcy, a pierwsza kwestia, która potrzebuje ustalenia, to tekstura. Najpopularniejszymi teksturami wśród dostępnych na rynku są:

 • Matowa, imitująca wysokiej jakości tynk;
 • Lakierowana, optycznie powiększająca przestrzeń;
 • Satynowa, dająca wrażenie malowanej płyty gipsowo-kartonowej.

Możliwe jest stworzenie bardziej ekskluzywnych rozwiązań, np. typu “marmurkowego”, a także powłok imitujących drewno, zamsz, skórę, aksamit. Aby stworzyć ekskluzywny wystrój wnętrza, można zastosować opalizujące sufity, które mają przezroczystą teksturę o wysokim współczynniku rozpraszania światła. Technologia ta pozwala na umieszczenie ciągów inżynieryjnych wewnątrz konstrukcji sufitu w salonie. I oczywiście nie można nie wspomnieć o sufitach napinanych w Szczecinie szczególnie popularnych obecnie, czyli takich, które imitują rozgwieżdżone niebo, nadając każdemu wnętrzu odrobinę romantyzmu i elegancji.

Możesz wybrać zarówno klasyczną jednopoziomową, jak i oryginalną wielopoziomową konstrukcję sufitu napinanego. Za pomocą wielopoziomowych konstrukcji można podzielić przestrzeń na strefy funkcjonalne, zamaskować spadki i wady napinanego sufitu w salonie, ukryć łącza inżynieryjne itp. Poziomy sufitów mogą mieć zarówno klasyczne proste linie, jak i różne łuki, geometryczne kształty, jak i mogą być zakrzywione.

Chcesz czegoś bardziej oryginalnego? Płótna perforowane zapewniają doskonałą wentylację, seria akustyczna przeznaczona jest do specjalistycznych pomieszczeń.

Zalety i wady napinanych sufitów w salonie

Zalety sufitów napinanych w salonie w dekoracji wnętrz, a także ich doskonałe właściwości użytkowe są niezaprzeczalne. Oto tylko kilka z nich:

 • Instalacja zajmuje tylko kilka godzin;
 • Okres gwarancji na płótno zaczyna się od 10 lat;
 • Montaż sufitów napinanych w Białymstoku przez firmę OTOmistrz może być zrealizowany w dowolnym pomieszczeniu (sypialnia, salon, kuchnia, korytarz, łazienka itp.);
 • Przyjazność dla środowiska, bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt;
 • Niezawodne maskowanie wad konstrukcyjnych (pęknięcia, układy inżynieryjne).

Jednocześnie takie powłoki mają również pewne wady, spośród których główną jest niestabilność funkcjonowania w ujemnych temperaturach. Eksperci nie zalecają umieszczania? tych konstrukcji w temperaturach poniżej -10 ℃, ponieważ w tym przypadku materiał traci swoją elastyczność.

Najlepsze sufity napinane dla salonów

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak najlepiej zaaranżować sufit w salonie, wybór napinanych płócien będzie doskonałym pomysłem! Wybierając napinane sufity do salonu, zwróć uwagę na takie oto rekomendacje:

 • Im niższe pomieszczenie, tym jaśniejszy powinien być kolor sufitu. I odwrotnie, jeśli sufity są zbyt wysokie, użyj ciemnych kolorów, aby pomieszczenie było proporcjonalne;
 • Jeśli okna holu są po słonecznej stronie, lepiej jest zastosować zimne odcienie przy projektowaniu sufitu. W takim pokoju nawet w najbardziej upalne dni będziesz się czuć komfortowo i wygodnie;
 • Pamiętaj, że sufit i ściany najlepiej wyglądają, gdy wykonane są w różnych kolorach;
 • Jeśli mieszkasz w kawalerce i pomieszczenie służy również jako sypialnia, wtedy nie powinieneś eksperymentować z bardzo intensywnymi i niecodziennymi odcieniami. Lepiej jest zastanowić się nad spokojnymi klasycznymi opcjami;
 • W pomieszczeniach z wysokimi sufitami wspaniale będą wyglądać wielopoziomowe konstrukcje, z kolei dla małych pokoi warto wybrać te jednopoziomowe.

Nie masz pomysłu na to, jak powinien wyglądać napinany sufit w Twoim mieszkaniu? Galeria zdjęć sufitów w salonie, zrealizowanych przez firmę OTOmistrz, pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie doskonale komponujące się ze stylem Twojego mieszkania. Fachowi montażyści, zatrudnieni w tej firmie, gotowi są do podjęcia się realizacji najbardziej oryginalnych projektów sufitów w salonie – galeria zrealizowanych projektów jest tego dobrym potwierdzeniem.

Marzysz o pięknym, trwałym i oryginalnym suficie w salonie, który doskonale będzie współgrać z jego wnętrzami? Sufity napinane Gdynia będą doskonałym wyborem! Tego typu konstrukcje pozwalają realizować najbardziej śmiałe pomysły designerskie i harmonijnie wpisują się we wnętrza utrzymane w dowolnym stylu.

 

🟠 Możesz być również zainteresowany tym, jakie oświetlenie powinno być wykonane za pomocą sufitu napinanego.