Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Zaloguj się jako wykonawca Zostań wykonawcą
Wszystkie usługi Blog Kontakt
< Wróć

P1K inwestuje w projekt Otomistrz od Unitry

Aug 16, 2022 Ciekawostki 272

Chcemy przedstawić historię Unitry, projektu Ototmistrz, a także jak doszło do współpracy z P1K.

Otomistrz jest projektem naszej firmy – Unitry. Łączymy miliony ludzi i zajmujemy się tworzeniem niszowych marketplace’ów, na których na co dzień spotykają się zainteresowane sobą osoby i pomagają sobie nawzajem rozwiązywać problemy w różnych dziedzinach.

Założyciel Unitry Ihor Hryhorenko na początku swojej drogi zawodowej nawet nie mógł sobie wyobrazić, że jego przedsięwzięcie rozrośnie się w coś większego. Głęboko zainteresowany marketingiem cyfrowym, on tworzył witryny internetowe, zajmujące się sprzedażą i oferowaniem usług. Trochę później powstała firma Ihora – Unitra, to był rok 2018.

W tym samym czasie aktywnie się rozwijała firma IT Phase One Karma, czyli w skrócie P1K. Jej działalność jest poświęcona opracowywaniu technologicznych produktów opartych na technologiach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Ponieważ P1K już miała sporo doświadczenia, ona również wspierała młode ambitne projekty, a w tym i Unitrę. Unitra wtedy oprócz działających projektów posiadała jeszcze jeden, którego nie rozwijała.

Tym właśnie projektem był Otomistrz. To międzynarodowa internetowa platforma handlowa, na której osoby prywatne, profesjonaliści lub firmy mogą oferować swoje usługi w zakresie prac domowych (od remontu po sprzątanie w swoim mieście i znaleźć klientów.

otomistrz

“Kiedy się przeprowadzałem, wpadłem na pomysł stworzenia serwisu, który ma ułatwić życie i pomóc szybko załatwiać sprawy domowe. Zaczęliśmy pracować nad projektem, stworzyliśmy stronę internetową, ale problem był taki, że zespołowi Unitry brakowało umiejętności technologicznych, aby zrealizować najważniejszą część projektu – perfekcyjny system wyszukiwania Wykonawcy.” – tak odzywa się o pomyśle stworzenia Otomistrza założyciel Unitry, Ihor Hryhorenko.

P1K stała się kluczem do rozwiązania problemu Otomistrza. „Dla jednego z naszych projektów już stworzyliśmy od zera technologię opartą na uczeniu maszynowym. Wtedy już posiadaliśmy w firmie dział R&D, który z powodzeniem rozwijał nasze produkty. Dostrzegłem perspektywiczność projektu Otomistrz i stwierdziłem dać mu drugie życie, rozwinąć go i stworzyć technologicznie silny, a co najważniejsze, funkcjonalny i przydatny produkt.”  – tak się odzywa o inwestycjach w Unitrę współzałożyciel P1K Artem Fenkovskyi.

Misją P1K jest stworzenie technologicznego produktu, który będzie użyteczny dla obu stron – dla Klientów i dla Wykonawców. P1K dąży do tego, aby technologie wdrożone do systemu wyszukiwania nauczyły się dobierać do każdego zlecenia najbardziej odpowiedniego Wykonawca.  W taki sposób, uczenie maszynowe w Otomistrzu uczy się analizować i oceniać Wykonawców na podstawie m.in. wykonanych przez nich wcześniejszych prac i dopasowuje Wykonawców i Klientów do siebie.

Na wielu podobnych projektach problem jest taki, że konkurencja między Wykonawcami jest bardzo wysoka. Nasz wspólny projekt, będzie pierwszym projektem na rynku w branży, który sprowadzi do minimum konkurencję między Wykonawcami i pozwoli im dostawać maksimum dopasowanych zgłoszeń i zadowolenia z wykonywanej pracy.

“Mamy jeszcze sporo pomysłów, które będziemy realizować w najbliższym czasie. Pracujemy po to, aby nasze produkty przynosiły korzyść, to jest nasz główny cel. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Unitrą, wiemy, że Otomistrz będzie bardzo sukcesywnym projektem. To the point!” – dodaje Artem Fenkovskyi.