Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
< Wróć

Rodzaje sufitów napinanych, który wybrać?

Aug 27, 2021 Prace wykończeniowe 196

Sufity napinane są różnych typów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Nie każdy sufit napinany nadaje się na przykład do kuchni lub łazienki. Dlatego, aby lepiej zrozumieć, jaki rodzaj sufitu napinanego wybrać, proponujemy zapoznać się ze wszystkimi typami.

Rodzaje sufitów napinanych

Matowe sufity napinane Wrocław – to taki rodzaj folii PVC, które stwarza pozór idealnie równego malowanego sufitu. Taki sufit jest bardzo podobny do zwykłego tynkowanego, jego powierzchnia jest idealnie równa. Matowe sufity napinane wyglądają bardzo porządnie, są (jak też wszystkie rodzaje sufitów napinanych) długowieczne, nie boją się wilgoci, nie tracą koloru i pomagają zaoszczędzić pieniądze z rodzinnego budżetu.

Sufity napinane z satyny

Sufity napinane z satyny – to wyśmienita gładka faktura z płytkim tłoczeniem, która w taki sposób przypomina doskonale otynkowaną i umalowaną powierzchnię. W tym suficie podstawą jest folia PVC, co odróżnia go od matowych sufitów napinanych, których podstawą może być zarówno folia PCV, jak i tekstylia, chociaż sufity satynowe są bardzo podobne z wyglądu do sufitów matowych. Jednak sufity satynowe odróżniają się od matowych tym, że nie mają tekstury, natomiast posiadają mikrorelief, który tworzy na powierzchni folii oryginalną pomysłową grę światła. To właściwość naturalnej tkaniny – satyny, więc sufit całkiem usprawiedliwia swoją nazwę.

Błyszczące sufity napinane

Błyszczące sufity napinane świetnie odbijają światło, więc przestrzeń wydaje się większa. Ta charakterystyka pozwala projektantom stosować błyszczące sufity napinane do dekoracji różnych pomieszczeń, zarówno zwykłych mieszkań, jak i pomieszczeń biurowych. Oprócz tego, błyszczące sufity napinane instaluje się tam, gdzie pomieszczenia nie są wysokie. Dzięki temu odzwierciedlenie pokoju można widzieć na suficie, co stwarza iluzję wysokości. Też błyszczące sufity napinane są aktywnie wykorzystywane w systemach dwupoziomowych i wielopoziomowych. To pozwala zrealizować dużo twórczych idei oraz wyraźnie określić granice pokoju, podzielić go na strefy.

Dwupoziomowe sufity napinane

Sufity napinane Kraków wielopoziomowe oczywiście są liderami w zakresie oryginalności i niepowtarzalności wśród innych rodzajów sufitów napinanych. Przewaga takich sufitów to, po pierwsze, strefowanie pokojów. Dzięki takiej konstrukcji projektanci mogą, na przykład, podzielić jedno pomieszczenie na kuchnię i pokój gościnny. To się robi za pomocą stworzenia drugiego poziomu sufitu napinanego, przy czym oba poziomy mogą różnić się gammą kolorów. Po drugie, dwupoziomowe błyszczące sufity napinane pozwalają ukryć przewody i belki, różnorakie komunikacje wentylacyjne, pożarowe, elektryczne i inne.

Sufity napinane z tkaniny

Głównymi atutami sufitów napinanych z tkaniny są:

  • Bezpieczeństwo. Płotna, wykonane z poliestru, są zarówno nieszkodliwe, jak i ekologicznie czyste. Proces montażu takich sufitów odróżnia się od instalacji innych rodzajów sufitów napinanych tym, że nie takie sufity nie wymagają wykorzystania specjalnego urządzenia.
  • Trwałość w stosunku do zmian temperaturowych. Bardzo ważne jest to, że podczas eksploatacji sufity z tkaniny nie obwisają i nie poddają się deformacjom. Nie boją się też zmian temperaturowych, więc śmiało można instalować je w nieogrzewanych pomieszczeniach, na balkonach lub w loggiach. Dla budynków, w których istnieje duże prawdopodobieństwo pożaru, takie sufity też są dobre – płótna są impregnowane środkiem odpornym na wysoką temperaturę.
  • Maksymalna trwałość. Impregnowanie pozwala zabezpieczyć płótno sufitu z tkaniny przed mechanicznymi uszkodzeniami, które mogą powstać podczas instalacji świateł lub podczas obsługiwania. Więc możemy się nie bać, że tkanina szybko się podrze.

Sufit napinany z fotodrukiem

Sufit napinany Łodz z fotodrukiem pomaga stworzyć indywidualny interier oraz szczególną atmosferę w pokoju, ponieważ jest nie tylko bardzo piękny, lecz też łączy w sobie wszystkie atuty sufitów napinanych (możliwe jest naniesienie na matowe, satynowe, błyszczące sufity oraz na sufity z tkaniny).

Do naniesienia obrazu stosuje się drukarskie urządzenie z wysoką rozdzielczością, które gwarantuje jakość. W celu stworzenia obrazu na płótnie wykorzystuje się wysokojakościowy wodoodporny atrament ekosolwentowy. Dzięki takim farbom sufity napinane z fotodrukiem nie płowieją, nie więdną i zachowują swoją pierwotną jakość w ciągu długich lat.

Niebo gwiazdowe

Niebo gwiazdowe to unikalna cecha naszego domu i stylowy element projektu. Obserwacja migających gwiazd pozwala odzyskać komfort psychoemocjonalny, skupić się, rozluźnić się. Dlatego w sypialniach, biurach, salach często można zobaczyć niebo gwiazdowe.

Sufity mogą posiadać różne efekty specjalne: spadające gwiazdy, lecące komety, księżyc, gwiazdozbiory, migocące zorze polarne – to wszystko można obserwować w sypialni lub na suficie biura.

Perforowany sufit napinany

Zupełnie niedawno pojawiły się perforowane sufity napinane z trójwymiarową przestrzenią wizualną. To jest trend ostatniego czasu w sferze wykończeniowej. Perforacja ma różną średnicą, otwory mogą mieć różny porządek, stwarzając oryginalne wariacje artystyczne.

Tak naprawdę sufity napinane Warszawa są inne. Możesz zamówić montaż sufitów napinanych dowolnego rodzaju u naszych mistrzów z Otomistrz.

 

🟠 Dowiedz się więcej o sufitach napinanych 3D.