Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Budowa domu

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Budowa domu: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
 • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Na czym polega usługa budowy domu?

Budownictwo

Jeśli chodzi o kompleksową budowę domu, warto zdecydować się na jedną firmę, która będzie pełniła funkcję generalnego wykonawcy. Taka firma budująca domy zapewni specjalistów z różnych dziedzin, potrzebnych na poszczególnych etapach budowy domu.

Proces budowy domu jest bardzo czasochłonny i zwykle trwa nawet 2-3 lata, o ile jest rozpoczynany od zakupu działki budowlanej. Współpraca z firmą budowlaną, którą wyszukasz na Otomistrz, przynosi następujące korzyści:

 • Profesjonalna analiza terenu, przeznaczonego pod budowę i wsparcie przy formalnościach związanych z zakupem działki siedliskowej,
 • Dostosowanie projektu domu i stworzenie kompletnego projektu budowlanego,
 • Pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę domu,
 • Profesjonalna realizacja poszczególnych etapów budowy domu: stanu zerowego, surowego, deweloperskiego i pod klucz,
 • Montaż i instalacja wymaganych przyłączy i rozwiązań technologicznych,
 • Kompleksowe wykończenie domu wraz z aranżacją wnętrz,
 • Zagospodarowanie terenu działki budowlanej, montaż ogrodzenia i aranżacja ogrodu,
 • Pomoc w formalnościach zakończenia budowy domu.

Jak wyglądają etapy budowy domu?

Budowę domu jednorodzinnego wykonuje się najczęściej w pięciu etapach:

 • Etap 0 – Przygotowania formalne, obejmujące gromadzenie dokumentów, pozwoleń i zgód oraz określenie specyfikacji domu.
 • Stan zerowy. Na tym etapie wykonuje się wytyczenie nieruchomości, ogrodzenie placu budowy, wyrównanie terenu, przygotowanie fundamentów i piwnicy.
 • Stan surowy otwarty. Ten etap łączy prace związane z wykonaniem konstrukcji budynku, pokrycia dachu, elewacji, ocieplenia dachu i wykończenia ścian.
 • Stan surowy zamknięty. Obejmuje montaż okien i drzwi zewnętrznych, położenie posadzek, wykonanie instalacji wewnętrznych i montaż drzwi wewnętrznych.
 • Stan deweloperski, a w niektórych przypadkach realizacja także prac wykończeniowych – to ostatni etap budowy domu krok po kroku. W skład tych prac może wchodzić: malowanie, układanie płytek, montaż instalacji sanitarnych, elektrycznych i grzewczych.

5 wskazówek, jak wybrać firmę budującą domy

Budowa domów pod klucz to jedno z największych przedsięwzięć w życiu człowieka. Dlatego też, wybór odpowiedniej budowa domu firmy jest niezwykle ważny, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i kosztów. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

 • Referencje. Początkiem dobrego wyboru jest sprawdzenie referencji, które mają firmy budujące domy. Wykorzystaj Internet, aby znaleźć opinie innych inwestorów na temat danej firmy.
 • Doświadczenie. Firma budowlana, którą wybierzesz, powinna mieć doświadczenie w budowaniu domów, zwłaszcza w okolicy, gdzie planujesz zamieszkać, jak i dobrze znać się na warunkach zabudowy.
 • Zakres usług. Każda budowa domów firma oferuje inne zakresy usług, które mogą być nazwane pojęciem “kompleksowa usługa budowlana”. Dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jakie prace i usługi są objęte ofertą. Na przykład, czy w cenie budowy domu są wliczone prace ziemne, fundamenty, czy też trzeba będzie dopłacić za te usługi. Niektóre firmy oferują także dodatkowe usługi, takie jak projektowanie wnętrz, zagospodarowanie terenu lub wykonanie nadzoru budowlanego.
 • Cena. Cena jest ważnym elementem, ale nie powinna być jedynym kryterium wyboru firmy budowlanej. Najtańsza oferta nie zawsze jest najlepsza, a najdroższa nie zawsze oznacza najwyższą jakość.
 • Umowa. Rozpoczęcie budowy zawsze zaczyna się od podpisania umowy z firmą, która będzie wykonywać prace budowlane. Co więcej, warunki zabudowy w takim dokumencie powinny zostać opisane w sposób dokładny i przejrzysty.

Ile trwa budowa domu?

Długość budowania domu jest uwarunkowana tym, z jakiego materiału budowlanego jest wykonany. Przyjmuje się, że średnia długość realizacji prac budowlanych przedstawia się w taki oto sposób:

 • Domy murowane – budowa domów wynosi 2 lata (rok na doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego, a kolejny rok na wykończenie wnętrza).
 • Domy pasywne – wymagają jeszcze więcej czasu na zakończenie budowy niż domy murowane.
 • Domy szkieletowe – czas wykonania płyty fundamentowej wynosi około 2-4 tygodni, a cała budowa kończy się zazwyczaj w ciągu kilku miesięcy.
 • Domy z bali – czas przygotowania konstrukcji domu z drewna wynosi od 6 do 11 tygodni, natomiast okres budowy zależy od wielkości domu i specyfiki projektu.

Ile kosztują usługi ekipy budowlanej?

Usługi związane z rozbudową domu do stanu surowego zamkniętego dzielą się na dwa etapy: pierwszy prowadzi do stanu surowego otwartego, drugi zaś do zamkniętego. Koszty budowy domu są zróżnicowane, np. wykonanie fundamentów, jeśli powierzchnia zabudowy stanowi 100 m2, wymaga wydatków rzędu 30 tys. zł.

Kompleksowa budowa domów w stanie surowym zamkniętym obejmuje m.in. montaż okien i

drzwi, a koszt wykonania elewacji i ocieplenia budynku wraz z materiałem wynosi ok. 170 zł/m2 lub ok. 200 zł/m2, w zależności od wybranej metody.

Usytuowanie budynku, potrzeba zbudowania wolnostojących pomieszczeń gospodarczych obok, tworzenie schodów wewnętrznych lub poddasza użytkowego, jak i zmiana wymogów lub planu w trakcie budowy domu są czynnikami, które mogą istotnie podnieść koszt wykonania prac budowlanych.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Budowa domu na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Budowa domu należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Budowa domu?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Budowa domu telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Budowa domu?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Budowa domu starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Budowa domu jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Budowa domu jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Budowa domu?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Budowa domu ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.