Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację

Przegląd dachów mieszkalnych

10.10.2023
317
Przegląd dachów mieszkalnych


Uszkodzony i nieszczelny dach może kosztować właścicieli domów tysiące dolarów szkody, utracone narzędzia i rozległe koszty wymiany. Bardzo ważne jest, aby zidentyfikować i przechowywać tabliczki na temat stanu dachu. Jeśli po prostu przeniosłeś się do twojej rezydencji lub nie wiesz, kiedy dach został zainstalowany i / lub naprawiony, powinieneś uzyskać tę wiedzę natychmiast.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Dekarz Mamy 1525 specjalistów Średnia ocena 4.9 – blisko Ciebie!

Czekać…

Materiał konstrukcyjny, wymiary,  wieki montaż dachu są ważnymi czynnikami decydującymi o zużyciu dachu i ewentualnym naprawie lub wymianę. Zakładając, że dach jest budynku mieszkalnego, najprawdopodobniej będzie to stosunkowo stromy skok w stosunku do gruntu. Dachy, które nie są rozłożone (równoległe do gruntu) często znajdują się w budynkach komercyjnych i przemysłowych, rzadko spotykane w domach z powodu braku drenażu.

Materiał konstrukcyjny

Podczas gdy zewnętrzna warstwa dachów może być wykonana z nici ze słomy, szkła i betonu do aluminium, wiele nowoczesnych dachów mieszkalnych wykonano z gontów asfaltowych. Podczas gonty łupkowe są najczęściej uważane za najwyższy materiał w konstrukcji dachów, często jest tak drogie, że tylko dach może równać się kosztowi reszty domu. Jednak wysoka cena łupka jest uzasadniona, ponieważ te dachy są często znane z ostatnich 200 lat lub więcej w wielu strukturach.

W wielu współczesnych społeczeństwach mieszkańcy nie mają lub nie chcą podwoić kosztów domu tylko na jakość dachu. Również żaden rezydent nawet nie doświadczyłby całego korzyść z łupków dachowych, ponieważ dach przetrwałby życie instalatora o ponad 100 lat!

Ze względu na te ograniczenia dachów łupkowych, asfalt jest obecnie najczęstszym materiałem w projektach pokryć dachowych. Pomimo tego, że nie wytrzyma to setek lat, może dostarczyć ponad 50 lat trwałego użytkowania, zanim wymagają naprawy lub wymiany. Ponadto produkty dostępne do naprawy i łatania są znacznie taniej niż w przypadku dachu łupkowego.

Wymiar

Typowe dachy asfaltowe mają trzy różne stopnie lub są pod względem jakości. W kolejności od najwyższej do najniższej, oceny są 30, 40 i 50-letnie. Jak można się spodziewać, 50-letni gontem jest dużo droższy niż 30 lub 40 lat tego samego stylu.

Główną różnicą pomiędzy różnymi półpiętrami roku, oprócz oczekiwanych długości życia, jest wygląd estetyczny, jaki zapewnia gont. 50-letnia gonton zapewni wiele aspektów bardziej prestiżowych i wyrafinowanych niż 30 lub 40 lat.

30-letni wymiar gontem

Jeśli 30-letnia gontaż jest prawidłowo zainstalowana, najprawdopodobniej trwa około 25 lat normalnego zużycia, zanim będzie wymagało znacznych napraw. Są gonty są stosunkowo cienkie i nie są wykonane z asfaltem równym 40 lub 50 lat gontem.

40-letni wymiar gontem

Zakładając, że 40-letnia gontaż jest właściwie zainstalowana, przed wymianą konieczne jest około 30 lat użytkowania. 40-letnie półpasiec ma około 2/3 więcej asfaltu niż 30-letnia gonta, co zwiększa jego żywotność i cenę jednostkową.

50-wieczne gontem

Podobnie jak 40-letni gont, należy spodziewać się 30 lat użytkowania z 50-letniego gontu. Dodatkowym asfaltem, w którym powstaje 50-letnia gonta, jest po prostu estetyka i niewiele praktycznego zastosowania.

Instalacja

Instalacja dachu jest bardzo ważna dla określenia wyglądu i praktyczności, jaką zapewnia dach. Jeśli jest zainstalowany przez doświadczoną i profesjonalną firmę, Twój dach powinien być w stanie wydłużyć maksymalną długość życia przy minimalnych kosztach napraw i wymiany części.

Wielu właścicieli domów, którzy wykonują instalację dachową „Do It Yourself” (DIY), prowadzą problemy w ciągu kilku lat, ponieważ brakuje im wiedzy lub doświadczenia. Kilku właścicieli domów odnosi sukcesy w próbach instalowania, jeśli kupują i z powodzeniem stosują książkę DIY lub inny materiał instruktażowy.