Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację

Zalety i wady drewnianego dachu

10.10.2023
519
Zalety i wady drewnianego dachu


Drewniany dach jest jednym z najrzadszych typów dachów. To, co sprawia, że ​​rzadko jest to preferowane, jest pojęcie, że drewno nie jest tak trwałe jak betonowe płyty lub półpasiec i bardzo trudne do utrzymania. Jednakże, jeśli dach jest dobrze utrzymany, dach może być jednym z najdłużej trwałych materiałów dachowych. W rzeczywistości jego trwałość wynosi od trzydziestu do pięćdziesięciu lat, jeśli drewniane płytki są prawidłowo zainstalowane.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Dekarz Mamy 1525 specjalistów Średnia ocena 4.9 – blisko Ciebie!

Czekać…

KONSTRUKCJA DACHU DREWNIANA

Drewniany dach ma kilka dobrych cech, które sprawiają, że jest to popularny wybór zamożnych ludzi. Unikatowy, naturalny kolor, który może mieszać się ze środowiskiem, sprawi, że jego organiczne wodolenie są sprawiedliwe. Dalsza powłoka nie jest już konieczna, ponieważ prefabrykowane drewniane płytki są poddawane obróbce niektórymi substancjami chemicznymi, takimi jak tlenek żelaza, które zwiększają naturalny brązowo-brązowy kolor w zależności od rodzaju drewna. Chemikalia są odpowiedzialne za wydłużenie żywotności drewna.

W przeciwieństwie do innych materiałów, które wymagają kilku warstw podłoża izolacji, drewniany dach jest idealnym izolatorem. Może być instalowany z cieńszym systemem izolacji przeznaczonym wyłącznie do przecieków. Firmy zajmujące się pokryciem dachów w Polsce nadal polecają pokrycie dachowe nad innymi typami, gdy klienci szukają naturalnej wentylacji. Drewno pochłania mniej ciepła, a tym samym pomaga w oszczędzaniu energii.

Dlaczego warto wybrać dach drewniany ?

Drewno jest bardzo łatwe do naprawy lub wymiany, ale zwykle wymaga profesjonalnej instalacji. Jego skomplikowana struktura zachodząca na siebie lub blokująca jest jedną z wad drewnianego dachu. Firma w pokryciu dachowym zazwyczaj wysyła profesjonalnego pracownika do wykonania zadania. Proste błędy mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń lub skróconego okresu użytkowania dachu, a więc ważne jest, aby układanie warstw było ważne.

Prefabrykacja drewna jest długą procedurą i pociąga za sobą stosunkowo wysokie koszty za sztukę. Instalacja i konserwacja kosztują wiele ze względu na złożone i delikatne metody. W przeciwieństwie do innych materiałów do zadaszenia drewniane pokrycia dachowe są trudne do utrzymania, ponieważ rots i rozdziela, zalecając częstą kontrolę i naprawę.

I najbardziej prawdopodobnym powodem, drewniany dach nie jest preferowanym rodzajem zadaszenia domy jest to, że jest naturalnie palne. W przeciwieństwie do dachów metalowych, które można poddać recyklingowi po pożarze, drewniany dach całkowicie zamienia się w popiół. Miliony dolarów majątkowych są tracone z powodu palności dachów drewnianych, które pogarszają pożar.