Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
< Wróć

Jak wezwać służby ratunkowe w Krakowie?

Montaż, serwis, naprawa 110

W sytuacjach awaryjnych najważniejsze to zachować spokój i zadzwonić do służby ratunkowej. W Polsce, podobnie jak w wielu krajach, jest jeden uniwersalny numer alarmowy – 112. Możesz dzwonić bez względu na to, co Ci się przydarzyło. Możesz zadzwonić pod ten numer z zerowym saldem i z zablokowanym telefonem. Mimo to, należy również znać numery do niektórych służb, o nich dziś porozmawiamy.

Pogotowie wodno-kanalizacyjne w Krakowie

Chyba nie ma takiej osoby, która choć raz w życiu nie zmierzyła się z problemami kanalizacyjnymi. W takim przypadku należy zadzwonić do pogotowia wodno-kanalizacyjnego pod numer 994.

Kiedy wezwać pogotowie wodno-kanalizacyjne?

Pogotowie wodno-kanalizacyjne w Krakowie

Pierwszą przyczyną jest zatkanie rur w wyniku niewłaściwej eksploatacji. Z biegiem czasu na ściankach rur może tworzyć się warstwa tłuszczu, soli i innych osadów, które mogą przywierać do małych cząstek i stopniowo zmniejszać przepustowość rury, co z kolei prowadzi do zatkania.

Problemy mogą również wynikać z niedociągnięć w projekcie lub instalacji komunikacji.

W czym pomoże pogotowie hydrauliczne:

  • czyszczenie kanalizacji;
  • obsługa serwisowa;
  • czyszczenie rur, toalet, kaloryferów.

Pogotowie gazowe w Krakowie

Numer pogotowia gazowego to 992. Gdy tylko poczujesz zapach gazu, należy wiedzieć, co robić, i kiedy zadzwonić do pogotowia gazowego.

Kiedy można zadzwonić do pogotowia gazowego? Instrukcja postępowania

Pogotowie gazowe w Krakowie

  • Jeśli wiesz, gdzie może być źródło wycieku gazu, zamknij zawór gazu (jeśli używasz butli gazowej, dokręć jej zawór);
  • Nie włączaj kuchenki, nie zapalaj zapałek, zapalniczek ani papierosów; wyłącz wszystkie światła i urządzenia zasilane energią elektryczną;
  • Otwórz okna i drzwi, aby świeże powietrze wpadało do pomieszczenia i zmniejszało stężenie gazu ziemnego;
  • Zadzwoń do pogotowia gazowego pod numer 992;
  • Upewnij się, że w pomieszczeniu, w którym wyczuwa się gaz, nie ma ludzi; wyjdź na zewnątrz i poczekaj na przybycie pogotowia gazowego.

Pogotowie energetyczne w Krakowie

Pogotowie energetyczne w Krakowie

Awarie prądu są poważnym problemem, w przypadku którego należy zadzwonić do pogotowia elektrycznego pod numer 991. Należy dzwonić w przypadku uszkodzenia linii energetycznych lub braku prądu w Twojej okolicy, a także gdy liczniki lub inne urządzenia nie działają prawidłowo i stanowią zagrożenie dla życia. Pogotowie elektryczne jest całodobowe, co oznacza, że możesz do niego zadzwonić o każdej porze. Do pogotowia elektrycznego 24h można też zgłosić brak prądu, o zerwanych liniach energetycznych, dostawach energii elektrycznej niskiej jakości.

Pogotowie ciepłownicze w Krakowie

Pogotowie ciepłownicze pod numerem 993 szybko reaguje na zgłoszenia mieszkańców dotyczące nieprawidłowego funkcjonowania systemu ciepłowniczego. Można tam zgłosić awarię na instalacjach grzewczych, zlecić usunięcie awarii oraz dowiedzieć się o postępie prac technicznych, oraz czemu kaloryfery są zimne.

Pogotowie ciepłownicze w Krakowie

Co robić w przypadku drobnych awarii?

Jeżeli chodzi o mniejsze naprawy w domu, nie zawsze damy radę samodzielnie je załatwić z różnych przyczyn. Jeżeli na kuchni przestał działać kran, a w salonie zepsuło się gniazdko, służby ratownicze nie pomogą w obu przypadkach, natomiast pomoże Otomistrz. To serwis, posiadający bazę wykwalifikowanych fachowców w Krakowie, którzy załatwią usterki w Twoim domu, abyś nie musiał robić tego sam. Sprawdź, jak działa Otomistrz.