Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
< Wróć

Jak wezwać służby ratunkowe w Warszawie?

Montaż, serwis, naprawa 123

Sytuacje nadzwyczajne mogą się wydarzyć w każdej chwili, i chociaż nie możemy być gotowi do wszystkiego, warto wiedzieć, jak się zachowywać i do jakich służb dzwonić.

Jak zachowywać się w sytuacjach awaryjnych? Chociaż wiele krajów UE ma uniwersalny numer, pod który można zadzwonić w nagłych wypadkach – jest to numer 112 – warto znać inne numery telefonów służb specjalnych, które są w Polsce.

Pogotowie wodno-kanalizacyjne w Warszawie

Numer kontaktowy do pogotowia wodnego to 994. Możesz skontaktować się z pogotowiem wodno-kanalizacyjnym o każdej porze dnia i nocy, ale czy wiesz, w jakich przypadkach to jest konieczne?

Kiedy wyzwać pogotowie wodno-kanalizacyjne?

Pogotowie wodno-kanalizacyjne

  • Pęknięcie rury. Gdy pęknie rura, strumień wody wlewający się do Twojego domu będzie sygnalizował o konieczności zwrócenia się za pomocą do pogotowia hydraulicznego. Możesz odciąć dopływ na głównym zaworze wodnym, ale do naprawy uszkodzenia potrzebny będzie profesjonalista.
  • Zamarznięta woda w rurach. Zimą woda przepływająca przez rury może zamarznąć. Taka rura może łatwo pęknąć, w takich przypadkach należy pilnie wezwać pogotowie kanalizacyjne
  • Przepełniona toaleta to z pewnością sytuacja awaryjna. Ta sytuacja sygnalizuje, że należy wykonać prace, aby usunąć niedrożność kanału. Jeśli jest tłok, możesz sam spróbować wyczyścić muszlę klozetową, jeśli to nie pomoże, musisz wezwać pogotowie hydrauliczne, które oczyści zanieczyszczoną kanalizację z wysoką jakością.
  • Zatkanie w pionie kanalizacyjnym. Jeśli podczas uruchamiania zlewu wanna lub toaleta zapełnią się ściekami, może dojść do poważnej blokady w rurach kanalizacyjnych lub pionie. Terminowe naprawy są niezbędne, aby uniknąć problemów, więc nie wahaj się skontaktować się ze służbą awaryjną.

Pogotowie gazowe w Warszawie

Numer pogotowia gazowego to 992. Dzwonić do pogotowia gazowego należy tylko w kilku oczywistych sytuacjach – gdy poczujemy zapach tlenku węgla lub inny sygnał alarmowy związany z uszkodzeniem instalacji gazowej lub rurociągu.

Kiedy można zadzwonić na pogotowie gazowe?

Pogotowie gazowe w Warszawie

  • Wyczuwalny zapach gazu;
  • Nagły zanik gazu w Twoim mieszkaniu/domu;
  • Spadek lub wzrost ciśnienia gazu;
  • Jeśli zauważyłeś, że osoby trzecie ingerują w działanie sieci gazowych;
  • Jeśli jest pożar, wybuch.

Pogotowie energetyczne w Warszawie

Zadzwonić do pogotowia można pod numer 991. Jeśli w Twoim mieszkaniu awaria prądu lub zauważyłeś uszkodzenie linii energetycznej, możesz o każdej porze zadzwonić na całodobowe pogotowie elektryczne. Powinieneś również zadzwonić tam, gdy liczniki lub inne urządzenia nie działają prawidłowo lub stanowią zagrożenie dla Twojego życia i zdrowia.

Będziesz musiał pokryć przyjazd pogotowia elektrycznego z własnej kieszeni, jeśli okaże się, że awaria była związana z instalacją wewnętrzną w budynku, czyli w mieszkaniu lub domu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w swojej umowie. Dlatego warto się z nią dokładnie zapoznać, aby wiedzieć, jak będzie wyglądała sytuacja w przypadku awarii zasilania, by nie dać się zaskoczyć rachunkiem za usługi pogotowia elektrycznego 24h.

Pogotowie ciepłownicze w Warszawie

Do pogotowia ciepłowniczego należy dzwonić, jeżeli Twoje kaloryfery są zimne lub wydarzyła się awaria. Także pod tym numerem dowiesz się, na jakim etapie jest naprawa awarii, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy i jak się na niego przygotować.

Pogotowie ciepłownicze w Warszawie

Drobne awarie – jak sobie z nimi poradzić?

Sporo drobnych awarii mogą przynieść tyle samo stresu, ile jedna poważna. Jak więc sobie poradzić, gdy nagle w mieszkaniu pojawiło się sporo rzeczy do drobnej naprawy, a samodzielnie z pewnych przyczyn nie dasz rady tego zrobić? Zawsze możesz skorzystać z pomocy serwisu Otomistrz, który zajmuje się wyszukiwaniem wykwalifikowanych fachowców do spraw domowych. Szybko i łatwo wyszukaj fachowca do Twoich usług.