Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
< Wróć

Kim jest Złota Rączka?

Aug 27, 2021 Ślusarz 128

Są prace, które trudno jednoznacznie zdefiniować dla danego zawodu. Ponadto wymagają umiejętności obejmujących kilka specjalności. Osoba idealna do takich zadań to oczywiście złota rączka, czyli osoba o doskonałych zdolnościach manualnych.

Złota rączka – Gdzie warto wykorzystać jego potencjał?

Osoba zwana złotą rączką, nadaje się do wielu różnych zadań, wymagających sprawności manualnej. Idealnie nadaje się zarówno do drobnych napraw, jak i do zadań wymagających znacznie większej wiedzy z zakresu ślusarstwa, elektryczności i nie tylko. Co ważne – osoba ta nie jest gruntownym specjalistą w danej dziedzinie. Wiedzę niezbędną do wzorowego opanowania tej specjalności zastępują umiejętności praktyczne i umiejętność logicznego rozwiązywania problemów.

Gdzie najlepiej wykorzystać potencjał takiej osoby? Złota rączka przyda się dosłownie… wszędzie. Taką osobę możemy na przykład zatrudnić w przedszkolu, szkole a także – w budynkach użyteczności publicznej. Z powodzeniem może ona być też pomocą dla wykwalifikowanego w jakieś dziedzinie specjalisty (np pomocnikiem ślusarza, elektryka itd). Złota rączka może też dokonywać drobnych napraw a także montaż mebli w Poznaniu i innych miastach. Jednym słowem wszystko, co jest potrzebne podczas wykonywania codziennych napraw.

Potencjał rynku pracy

Złota rączka to specjalność, w której co prawda nie ma możliwości zarobienia dużych pieniędzy, ale za to jest możliwość szybkiego znalezienia pracy. Zwłaszcza że jest na rynku niewiele osób, które mogą pochwalić się umiejętnościami z zakresu tak wielu specjalności.

Jeśli chcemy pracować jako złota rączka, nie mamy co liczyć na unifikację, jeśli chodzi o zarabiane pieniądze. Przykładowo złota rączka , może zarobić znacznie mniej, niż analogiczna osoba pracująca w Lublinie i wykonująca ten sam zakres obowiązków. Z tym też wiąże się kolejny aspekt tego zawodu – nie obejmuje on konkretnych specjalności, lecz ogólnie przyjęte umiejętności, za które jednak nie otrzymamy zbyt sowitego wynagrodzenia.

Podsumowanie

Podsumowując, złota rączka jest zawodem nie dla każdego. Nie jest to też praca łatwa, ani przyjemna. Niektóre prace zlecane tzw. „złotym rączkom” nie są wykonywane przez inne osoby, głównie ze względu na ich prestiż i brak podobnych umiejętności. Niemniej praca w tym charakterze jest bardzo potrzebna i – jeśli jest wykonywana przez odpowiednią osobę – może zaoszczędzić sporo pieniędzy zatrudniającemu ją przedsiębiorstwu. Niemniej jest to zajęcie z pewnością niedocenione.