Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Malowanie pokoju

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Malowanie pokoju: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
  • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Od czego zacząć malowanie pokoju?

Usługi malarskie

Odpowiednie przygotowanie ścian pomieszczenia jest uważane za kluczowy etap prac. Jego znaczenie wynika z faktu, że jakość powłoki zależy nie tylko od jakości użytych farb, ale także od starannego przygotowania powierzchni do malowania oraz użycia odpowiednich narzędzi. Jeśli nie oczyścisz podłoża ze starej, popękanej powłoki malarskiej, nowe warstwy będą odspajać się wraz z poprzednimi.

Ściany wcześniej pokryte tapetą sprawiają wiele kłopotów. Nie zaleca się malowania zabrudzonych powierzchni, ponieważ da to kiepskie rezultaty. Jeśli nałożysz farby ceramiczne lub winylowe na tłuste powierzchnie, powłoka nie będzie miała wymaganej przyczepności. W obu przypadkach praktycznie nie ma szans na trwały efekt renowacji.

Malowanie pokoju od podstaw należy zacząć od naniesienia farby na powierzchnię sufitu. Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie zapoznać się z informacjami na opakowaniu farby. Specjaliści zwykle zaczynają malować od rogu najbliższego okna, a jeśli w pokoju nie ma okien, to od najbliższego źródła światła. Wąskie paski – krawędzie między sufitem a ścianami – są malowane za pomocą małych pędzli lub specjalnych wałków. Następnie specjaliści malują powierzchnię całego sufitu szerokimi wałkami.

Najlepszą opcją jest malowanie równoległymi pionowymi pasami, które lekko zachodzą na siebie:

  • Nie pozwoli to na wyschnięcie krawędzi farby.
  • Unikniesz również zauważalnych wizualnie pasów.

Drugą warstwę farby należy nakładać w taki sam sposób jak poprzednią (oczywiście po całkowitym wyschnięciu farby). Farby lateksowo-akrylowe, wyjątkowo odporne na wilgoć, idealnie sprawdzają się w kuchniach i łazienkach.

W podobny sposób malowane są powierzchnie pionowe. W pierwszej kolejności zaleca się pomalowanie narożników, krawędzi i innych trudno dostępnych miejsc (przestrzeni wokół lamp, gzymsów itp.). Do tego potrzebne będą pędzle o mniejszych rozmiarach.

Następnie przejdź do malowania wałkiem. Musisz malować pewnie i tak równomiernie, jak to możliwe, w paski od góry do dołu. Jeżeli ruchy wałka będą chaotyczne lub będą na nim znajdować się różne ilości farby, może to powodować powstawanie smug na ścianach pomieszczenia. Farby lateksowe i lateksowo-akrylowe, niezwykle odporne na wilgoć, zmywanie i ścieranie, idealnie sprawdzają się w kuchniach i łazienkach.

Dlaczego malowanie pokoju warto powierzyć specjaliście?

Ponowne malowanie pokoju zawsze wiąże się z dużymi kosztami finansowymi, w związku z czym często ludzie muszą szukać sposobów na ich obniżenie. Niektórzy uważają, że tak proste zadanie, jak pokrycie ścian i sufitu warstwą farby, można wykonać samodzielnie.

Ale czy warto sobie zawracać głowę i narażać się na niepotrzebne ryzyko? Nie jesteś przecież specjalistą od remontów pomieszczeń. Możesz nie znać niektórych ważnych szczegółów prac, na przykład kiedy usunąć taśmę malarską i resztki kleju? Może warto skorzystać z pomocy profesjonalnego wykonawcy, który wykonuje malowanie pokoju na biało niemal na co dzień i może zaoferować akceptowalną cenę?

Nie każdy ma talent do prac remontowych i budowlanych; wielu nie odważy się samodzielnie wykonać remontu, ponieważ odczuwa brak umiejętności i nie chce mieć szpetnych ścian. Kontaktując się z firmą lub wykonawcą oferującym swoje usługi za pośrednictwem naszego serwisu, nie skomplikujesz sobie życia takimi zadaniami jak pomalowanie elewacji czy nakładanie powłok na ściany wewnętrzne lokalu.

Zlecenie specjalistom wykonania takich prac remontowych pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów:

  • W tym czasie będziesz mógł robić swoje ulubione rzeczy;
  • Nie będziesz się też martwić, że podczas malowania pokoju mogą pojawić się nieprzewidziane problemy;
  • Doświadczeni specjaliści zajmą się wszystkim sami, łącznie z kompletem narzędzi, które są niezbędne przy malowaniu pomieszczeń.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć wykwalifikowanego wykonawcę, który posiada niezbędne umiejętności i czas, aby wyremontować Twój dom. Na stronie Otomistrz można znaleźć profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem; to sprawdzeni specjaliści, którzy radzą sobie z podobnymi zadaniami w możliwie najkrótszym czasie.

Ile zajmuje malowanie pokoju?

Czas malowania pomieszczenia zależy od stanu podłoża. Oznacza to, że prace mogą trwać kilka lub kilkanaście dni. Jeśli ściany Twojego mieszkania są równe, bez ubytków, tynk dobrze się trzyma i nie ma zacieków, to masz szczęście – zaoszczędzisz dużo pieniędzy i czasu.

Pamiętaj też, że szybkość, z jaką fachowiec wykona malowanie pokoju na dwa kolory, zależy od tego, jak dobrze przygotujesz swoje pomieszczenie do remontu. Wykonawca rozpocznie od załatania dziur i oczyszczenia malowanej powierzchni. W razie potrzeby zagruntuje podłoże. Przed właściwym malowaniem, zalecane jest stosowanie emulsji podkładowej.

Czas schnięcia będzie zależny od przewiewu i poziomu wilgotności powietrza. Jeśli warunki będą sprzyjające, specjaliści będą mogli jeszcze tego samego dnia nałożyć pierwszą warstwę farby.

Dwukrotne malowanie pomieszczeń o powierzchni około 15 metrów kwadratowych może trwać około dwóch dni roboczych. Jeśli więc chcesz pomalować dwa pokoje z kuchnią, proces ten zajmie nie więcej niż pięć dni roboczych. Termin ten może jednak ulec zmianie, jeżeli ściany lokalu są w stanie bardzo niezadowalającym lub dojdzie do odcinania kolorów (w szczególności sufit może mieć inny kolor niż ściany pokoju).

Ile kosztuje malowanie pokoju?

Za malowanie pokoju ceny średnie wahają się od 12 do 20 zł za metr kwadratowy. Cena dotyczy podstawowego malowania pomieszczenia jedną farbą.

Artystyczne malowanie pokoju cena: jeśli planujesz artystyczne malowanie pokoju, przy łączeniu różnych kolorów, i chcesz, aby wykonawcy stworzyli oryginalne wzory na ścianach, koszt prac wzrośnie do 15-50 zł za metr kwadratowy.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Malowanie pokoju na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Malowanie pokoju należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Malowanie pokoju?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Malowanie pokoju telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Malowanie pokoju?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Malowanie pokoju starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Malowanie pokoju jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Malowanie pokoju jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Malowanie pokoju?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Malowanie pokoju ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.