Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Malowanie pokoju w Katowicach

Wypełnij krótki formularz, a my znajdziemy najlepszego Wykonawcę usługi Malowanie pokoju w Katowicach w Twojej okolicy.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Order count Zrealizowane zamówienia
0
3 / dziennie
Master count Zarejestrowani wykonawcy
606
3 / dziennie

Malowanie pokoju Katowice: Wykonawcy blisko mnie

Jan Łosiewicz

Katowice

5.0

Witam. Zajmujemy się kompleksowym remontem mieszkań,biur itd. Jeśli jakieś pracę nie są przez nas wykonane staramy się pomóc...

Bartłomiej Nowaczyk

Katowice

5.0

Najważniejsze dla mnie to: -Jakość, -Staranność -Zadowolenie Klienta

Dawid Filosek

Katowice

Nowy

Robię to co lubię wykonywać malowanie szpachlowanie Cyklinowanie starych podłóg deski (parkiety) tapetowanie ścianki działow...

Kaleta bud

Katowice

Nowy

Stanowczy . Lubię wyzwania

A
Adam Teperek

Katowice

5.0

Wykończenie wnętrz i remonty. Panele podłogowe, płytki, malowanie ścian i gładzie instalacje elektryczne i sanitarne, wymian...

Marek Siwecki

Katowice

Nowy

Wykonuje kompleksowe remonty mieszkań

M
Mateusz Piatkowiak

Katowice

Nowy

Witam Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w usługach remontowo budowlanych. Działamy na terenie Śląska, głównie w obrębie Ka...

M
Marcin Marklewicz

Katowice

Nowy

Zajmuję się remontami 20 lat tylko robię to co umiem jestem żetelny i uczciwy

O
Oskar Ceglarek

Katowice

Nowy

Is

Malowanie pokoju Katowice: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
A
Adrianna
  • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy

Od czego zacząć malowanie pokoju w Katowicach?

Usługi malarskie

Jeśli spośród wielu opcji dostępnych w świecie wykończeń ścian i sufitów, od tapet po nowomodne laminaty, wolisz pomalować pokój farbą, ten artykuł jest dla Ciebie.

Malowanie pokoju w Katowicach to nie tylko jeden z najbardziej popularnych i modnych sposobów dekoracji wnętrz, ale także szereg dodatkowych zalet. Do plusów należy zaliczyć możliwość dobrania najsubtelniejszego odcienia, który będzie pasował nawet do najbardziej wyszukanych pomysłów aranżacyjnych, a także łatwość i szybkość zmiany kolorystyki wnętrza.

Malowanie pokoju, malowanie pokoju na dwa kolory czy malowanie pokoju na biało w Katowicach można znaleźć wiele farb i ich odcieni, niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy. Jednak zanim zdecydujemy się na zmianę wnętrza, warto poznać odmiany dekoracyjnych farb ściennych i niuanse procesu malowania.

Efekt, który otrzymamy, zależy bezpośrednio od wielu czynników. Na przykład technika malowania nad starą farbą będzie się znacznie różnić od tego, jak malowanie pokoju od podstaw w Katowicach jest wykonywane, a wybór farby zależy od mikroklimatu pomieszczenia, które planujemy odnowić. Ogólnie rzecz biorąc, proces malowania można podzielić na kilka etapów.

  • Przygotowanie ścian do malowania. Malowanie nowych, płaskich ścian na wybrany kolor jest zadaniem na tyle prostym, że nie powinno być zbyt skomplikowane ani problematyczne. Jednak przemalowanie powierchni, które zostały już uprzednio pomalowane, może być trudnym procesem. W końcu powierzchnia ściany musi być idealnie płaska podczas przemalowywania. W przeciwnym razie nie będziecie zadowoleni z wyniku, ponieważ farba prawdopodobnie zostanie nałożona nierównomiernie.
  • Przed malowaniem warto więc oczyścić powierzchnię, usuwając pozostałości tapet i starej farby. Następnie należy wypełnić wszelkie nierówności i przeszlifować ścianę za pomocą płótna szmerglowego o drobnej ziarnistości. Ostatnim etapem przygotowania do malowania jest gruntowanie, które zapewnia równomierne nakładanie farby, trwałość i mniejsze zużycie farby. Proces suszenia podkładu trwa średnio od 2 do 4 godzin.
  • Wybór farby. Zanim zaczniesz wybierać odcień, warto zwrócić uwagę na właściwości samej farby. Istnieje wiele rodzajów farb wewnętrznych, oto główne z nich, które należy wziąć pod rozwagę.

Farba akrylowa jest jednym z najpopularniejszych rodzajów i charakteryzuje się uniwersalnością. Nadaje się do malowania każdego pomieszczenia z wyjątkiem łazienki. Do zalet farby akrylowej należą: elastyczność, dobra przyczepność do podłoża, łatwość aplikacji, brak nieprzyjemnego zapachu oraz szybki czas schnięcia.

Farba lateksowa jest idealna do zastosowania na ścianach w pomieszczeniach narażonych na częste zabrudzenia, takich jak kuchnie, pokoje dziecięce czy korytarze. Do zalet farby lateksowej należą: elastyczność, wysoka odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a także możliwość kondensacji pary wodnej.

Dodatkowo na rynku dostępne są farby gumowe, silikonowe, wodorozcieńczalne.

  • Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest czas wysychania farby. Ponieważ pożądane jest nałożenie dwóch warstw farby, należy pamiętać, że pierwsza warstwa schnie znacznie szybciej niż druga. W większości przypadków pierwsza warstwa potrzebuje od 2 do 4 godzin, aby wyschnąć, podczas gdy dwie warstwy mogą zająć nawet 24 godziny, aby całkowicie zaschnąć. Ponadto pamiętaj, że niektóre farby potrzebują kilku dni do pełnego wyschnięcia, dlatego trzeba uważać na pomalowane ściany w pierwszych dniach.
  • Obliczanie ilości farby. Aby obliczyć ilość potrzebnej farby, należy podzielić powierzchnię ściany przez ilość farby, pomnożyć przez ilość warstw i dodać 10-15% ekstra.
  • Proces malowania. Przed nałożeniem farby należy poczynić szereg przygotowań: zamknąć okna i drzwi, aby zapobiec przeciągom i utrzymać wilgoć, uszczelnić okna i drzwi folią ochronną, a także upewnić się, że przykryto meble i przedmioty pozostawione w pomieszczeniu. Jeśli farba jest gęsta, należy ją rozcieńczyć do pierwszej warstwy, postępując zgodnie z instrukcją na puszce.

Malowanie powinno odbywać się od góry do dołu. Podczas malowania należy wlać farbę do pojemnika, zamoczyć w niej wałek i nałożyć warstwę na ścianę. Przed nałożeniem drugiej warstwy należy pozostawić powierzchnię roboczą do wyschnięcia na dwie godziny.

  • Suszenie. Całkowity proces schnięcia trwa około 24 godzin i zależy od temperatury i rodzaju użytej farby.

Dlaczego malowanie pokoju w Katowicach warto powierzyć specjaliście?

Z procesem bezpośredniego nakładania farby na płaską powierzchnię poradzi sobie każdy, ale jeśli jest to ponowne malowanie pokoju w Katowicach, to należy pamiętać, że mamy do czynienia z następującą sekwencją procesów: gruntowanie, ustawianie wylewki, tynkowanie, ponowne malowanie, szlifowanie, malowanie.

Każdy etap wymaga nie tylko umiejętności, ale i specjalistycznej wiedzy, dlatego skontaktowanie się z fachowcem nie tylko będzie dobrym pomysłem, ale i znacznie przyspieszy procesy, gwarantując uzyskanie oczekiwanego efektu i jakościowo odnowionego pomieszczenia.

Ile zajmuje malowanie pokoju w Katowicach?

Proces malowania małego mieszkania trwa zazwyczaj 2-3 dni. W tym czasie doświadczony malarz będzie miał czas na nałożenie na ściany 2-3 warstw farby. Druga i trzecia warstwa często nakładana jest tego samego dnia.

Należy pamiętać, że farba akrylowa schnie w 24 godziny, a emalia alkidowa w 48 godzin, ale do całkowitego utwardzenia potrzebuje nawet 2 tygodni.

Ile kosztuje malowanie pokoju w Katowicach?

Na malowanie pokoju cena w Katowicach będzie zależała od wielu niuansów pokoju, ścian i farby. Uśredniając, można powiedzieć, że na malowanie pokoju ceny w Katowicach będą od 12,00 – 20 zł za m2. Powyższa cena dotyczy podstawowego malowania ściany na jeden kolor.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Malowanie pokoju w Katowicach na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Malowanie pokoju w Katowicach należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Malowanie pokoju w Katowicach?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Malowanie pokoju w Katowicach starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Malowanie pokoju w Katowicach jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Malowanie pokoju w Katowicach jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Malowanie pokoju w Katowicach?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Malowanie pokoju w Katowicach ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.