Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Montaż Kabiny Prysznicowej

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Montaż Kabiny Prysznicowej: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
 • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Na czym polega usługa montaż kabiny prysznicowej?

Złota rączka

Wielkość pomieszczeń łazienkowych w większości nowoczesnych mieszkań nie pozwala na urządzenie łazienki. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wnętrzarskim jest montaż kabiny prysznicowej. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to pewnym kompromisem, nowoczesna kabina prysznicowa to często nie tylko prysznic, ale także jacuzzi czy nawet mini sauna.

Wybierając kabinę prysznicową nie tylko zaoszczędzimy miejsce. Dzięki temu rozwiązaniu stworzymy wygodną, komfortową i funkcjonalną przestrzeń, w której zmieszczą się dodatkowe meble, a nawet pralka. Ponadto jest to świetne wyjście dla osób, które pragną zaoszczędzić czas, pieniądze i środki. Według statystyk zużycie wody w mieszkaniach wyposażonych w prysznice jest 5-6 razy mniejsze niż u posiadaczy wanien.

Montaż kabin prysznicowych nie zaczyna się od samej instalacji, ale od wyboru rodzaju kabiny. W zależności od tego, czy jest to montaż kabiny prysznicowej z niskim brodzikiem, z wysokim brodzikiem, czy montaż kabiny prysznicowej bez brodzika, czy wymiana kabiny prysznicowej, postępowanie, czas trwania i koszty mogą się znacznie różnić.

 • Montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem. Montaż brodzika to pierwszy krok w procesie instalacji, niezależnie od tego czy jest on niski czy wysoki. Na tym etapie montuje się również rurę odpływową, podwiesza się stelaż prysznicowy oraz reguluje się brodzik.

Po zamontowaniu spodu brodzika należy montować i zainstalować ramę brodzika, mocując ją do ścian bocznych. Proces ten jest przygotowawczy przed instalacją szkła w ramie i kolejnym etapem uszczelniania.Składanie kabiny prysznicowej uzupełnia się o montaż uszczelki, sprawdzenie mocowań i szczelności.

 • Kabina prysznicowa bez brodzika. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań wnętrzarskich w łazienkach jest kabina prysznicowa bez brodzika. Taka kabina montowana jest bezpośrednio na płytkach podłogowych z zainstalowanym wcześniej odpływem i zapewnia efekt powiększenia przestrzeni, przewiewności i lekkości w łazience każdej wielkości. W związku z tym, jeśli jest wybrana taka kabina prysznicowa montaż warto wcześniej zacząć przygotowywaniem łazienki pod kątem podłogi.

Na podłogę w łazience z taką kabiną prysznicową należy wybrać płytki o antypoślizgowym wykończeniu. Bardzo ciekawe i oryginalne są również mozaiki. Niezbędna jest fuga odporna na wilgoć.

System prysznicowy montuje się jako ostatni etap instalacji i w zależności od modelu kabiny strefa prysznica może być całkowicie zamknięta za drzwiami przesuwnymi lub uchylnymi ze szkła hartowanego lub półotwarta, jak w przypadku systemu Walk-In.

Jakie są Rodzaje kabin prysznicowych?

Przy wybieraniu kabiny prysznicowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym współczynnik formy, funkcję i materiały. Najczęściej spotykane kształty kabin prysznicowych to:

 • Kabina prysznicowa naścienna to najbardziej oszczędny typ rozwiązania prysznicowego;
 • Kabina prysznicowa kwadratowa – uniwersalny projekt, który będzie pasował do każdego rodzaju i wielkości łazienki;
 • Kabina prysznicowa prostokątna – popularne dziś rozwiązanie, które będzie pasowało do średnich i dużych pomieszczeń sanitarnych, a także będzie szczególnie aktualne dla dużych rodzin.

Funkcjonalność kabiny prysznicowej zależy nie tylko od wielkości i formy, ale także od cech konstrukcyjnych. Kabiny prysznicowe występują w różnych wersjach:

 • Obudowane. Kabiny te oprócz ścian posiadają również sufit, dzięki czemu możliwe jest ustawienie w nich domowej mini sauny. Jedną z zalet tego rozwiązania jest brak dużej ilości chlapania i pary.
 • Kabiny otwarte. Są to kabiny prysznicowe bez sufitu lub niektórych ścianek. Jest to najczęściej spotykana, najwygodniejsza, najbardziej uniwersalna i najtańsza opcja na współczesnym rynku, która będzie odpowiadać każdemu.
 • Z brodzikiem. Wśród plusów tych kabin jest to, że wysoki brodzik może z łatwością zastąpić małą łazienkę, przynajmniej dla dzieci.
 • Bez brodzika. Popularne rozwiązanie we wnętrzu, które zajmuje minimalną ilość miejsca i wygląda maksymalnie estetycznie.
 • Kabiny z dodatkowymi funkcjami, takimi jak łaźnie tureckie, sauny, jacuzzi, deszczownice itp.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wybór materiału, z którego wykonana jest kabina i brodzik. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe, stalowe, żeliwne i kamienne, a brodzik może być również samodzielnie wykonany w dowolnym kształcie.

Brodziki akrylowe są ciche i najbardziej popularne oraz szeroko stosowane. Brodziki stalowe są mocne i lekkie, ale mają wadę – są głośne. Żeliwo to doskonały, sprawdzony w czasie materiał, który może sprawiać szereg trudności podczas transportu. Tak czy inaczej, istnieje wiele opcji, aby zaspokoić wszystkie gusta i portfele.

Ważnymi niuansami przy wyborze kabiny prysznicowej są: przezroczyste lub nieprzezroczyste ścianki prysznicowe, organizacja półek i haczyków na ręczniki oraz drzwi kabiny, a dokładniej format otwierania drzwi. Te szczegóły również powinny być przemyślane z wyprzedzeniem, najlepiej przed rozpoczęciem prac.

Dlaczego montaż kabiny prysznicowej warto powierzyć specjaliście?

Jak każdy inny rodzaj prac budowlanych, kabina prysznicowa może zostać zamontowana samodzielnie, pod warunkiem, że posiadasz odpowiednie narzędzia i umiejętności. Jednak w zależności od tego jaka kabina prysznicowa montaż może być konwencjonalny lub zaawansowany. Instalacja może być prosta lub bardziej skomplikowana, w zależności od rodzaju kabiny prysznicowej.

Zależy to od konstrukcji, dodatkowych funkcji i wymaganego podłączenia elektrycznego. Dlatego zalecamy skorzystanie z usług fachowca. Zagwarantuje to oczekiwany rezultat i pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zamawiając montaż kabiny prysznicowej cennik może się również diametralnie różnić w zależności od stopnia skomplikowania instalacji. Na prosty montaż kabiny prysznicowej cena będzie się wahać od 280 do 400 zł. Montaż brodzika będzie kosztował średnio 150-300 zł.

Ile trwa montaż kabiny prysznicowej?

Kompletna instalacja kabiny prysznicowej trwa zwykle od 1 do 3 godzin, ale nie więcej niż 6 godzin. Dodatkowy czas warto przeznaczyć na czas potrzebny na wyschnięcie uszczelniacza.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Montaż Kabiny Prysznicowej na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Montaż Kabiny Prysznicowej należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Montaż Kabiny Prysznicowej?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Montaż Kabiny Prysznicowej telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Montaż Kabiny Prysznicowej?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Montaż Kabiny Prysznicowej starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż Kabiny Prysznicowej jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż Kabiny Prysznicowej jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Montaż Kabiny Prysznicowej?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Montaż Kabiny Prysznicowej ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.