Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Montaż karniszy

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Montaż karniszy: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
 • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Na czym polega usługa montaż karniszy?

Instalacje, naprawa i serwis

Karnisz jest nieodzowną częścią upiększenia okna. Pomimo tego, że w ostatnich latach pojawiło się wiele nowych i nowoczesnych rozwiązań wyposażenia wnętrz, firanki i zasłony wciąż pozostają się popularne. Chyba dlatego, że oprócz funkcji dekoracyjnej wykonują one też funkcje prywatności.

Nowoczesne brandy światowe, zajmujące się aranżacją mieszkań oferują duży wybór karniszy: od tradycyjnych ściennych do współczesnych elektrycznych.

Główna różnica w typach karniszy polega na sposobie mocowania firan i zasłon.

Podczas wyboru karniszu warto też pamiętać, że powinien on komponować się ze ścianami i pozostałymi elementami wystroju pokoju. W serwisie Otomistrz możesz zgłosić usługę montaż karnisza oraz znaleźć specjalistę, który zajmie się całym procesem: od wyboru najlepszego rozwiązania dla twojego pokoju i do rezultatu końcowego.

Główne zasady na montowanie karniszy: 

 • Planując montaż karniszy, musimy wziąć pod uwagę wygodę otwierania okna;
 • Rury karnisza powinny znajdować się na odległości minimum 7 cm od krawędzi okna;
 • Karnisz musi być szerszy od okna co najmniej na 15 cm z każdej strony;
 • Sporniki powinny być mocowane symetrycznie w odległości 10 cm od okna;

W zależności od rodzaju mocowania są takie typy karniszy:

 • Karnisze ścienne. Karnisze ścienne mocują się nad ramą okienną do ściany. Produkują się z metalu lub drzewna. Montaż karniszy metalowych jest dość popularny wśród naszych rodaków, bo karnisze tego typu pasują prawie do wszystkich stylów i aranżacji pokoi. Oprócz tego, że są bardzo mocne, mają przepiękny wygląd estetyczny. Karnisze ścienne preferują klienci, który chcą, żeby karnisz pełnił też funkcję ozdoby mieszkania.
 • Karnisze sufitowe. Mocują się do sufitu nad oknem. Wybór sposobu mocowania karnisza zależy od gustu klienta w kwestii aranżacji pokoju. Montaż karniszy sufitowych wybierają klienci, którzy wolą, żeby karnisz był elementem neutralnym i mało widocznym.
 • Karnisze drążkowe. Różnią się od poprzednich tym, że zasłony i firany mocują się na nie za pomocą taśm lub oczek.
 • Karnisze szynowe. W karniszach szynowych firany mocują się za pomocą specjalnych uchwytów, zwanych żabkami. Takie karnisze doskonale podejdą do dużych okien, dlatego, że sama szyna jest dość drożna i dzięki temu jednym ruchem możemy zasłonić lub odsłonić całe okno.
 • Karnisze linkowe. Zasłony i firany na karniszach linkowych mocują się na cienkiej lince, co sprawia przepiękny efekt wizualny. Karnisze linkowe wybierają częściej właściciele małych pokoi lub wielbicieli minimalizmu.
 • Karnisze elektryczne. Umożliwiają sterowanie zasłoną czy firanką na odległości za pomocą pilota lub przycisku na ścianie. Częściej wybierane są do pokoi biurowych czy sal konferencyjnych.

Karnisze też mogą być podwójne i pojedyncze. Karnisze podwójne umożliwiają mocowanie zasłony i firanki, karnisze pojedyncze umożliwiają mocowanie zasłony lub firanki.

Przykładowo do sypialni najbardziej pasującym będzie karnisz podwójny. Do kuchni czy pokoju dziennego można wybrać karnisze pojedyncze.

Zasłony lub firanki na karniszu mają poruszać się płynnie i nie stwarzać głośnego dźwięku. Montaż karniszy kompakt lub jak wygląda podstawowy montaż karniszu: Montaż wsporników rozpoczynamy od markowania miejsc do wywiercenia otworów pod kółka i wkręty mocujące.

Dalej wiercimy otwory, mocujemy kołki rozporowe i dokręcamy podstawę wspornika. Na podstawę nakręcamy ozdobną część wspornika, w którą wsuwamy jego ramię. Mocujemy je kolejnym wkrętem. Pozostałe wsporniki też mocujemy za pomocą wkrętu. Rury z wcześniej nasuniętymi kółkami mocujemy poprzez dokręcenie wkrętu. Na końce rur nakładamy ozdobne końcówki i też je mocujemy.

Dlaczego Montaż karniszy warto powierzyć specjaliście?

Montaż karniszy nie jest łatwym zadaniem i wymaga zatrudnienia specjalisty. Podstawowe czynności, które dokonują dla swoich klientów specjaliści Otomistrz:

 • Indywidualna analiza pokoju i wybór najlepszego rozwiązania.
 • Poprawnie wykona wszystkie obliczenia
 • Precyzyjnie zmierzy odległości
 •  Profesjonalnie wykona montaż karnisza.

Pamiętaj, że zatrudnienie fachowca to przede wszystkim twoje bezpieczeństwo i pewność tego, że prawidłowo zamocowany karnisz będzie służył długie lata.

Ile trwa Montaż karniszy?

Montaż karniszy zwykle nie jest długą czynnością. W zależności od wybranego karnisza sam montaż trwa od 1-5 godzin. Zwykle pracują jeden lub dwóch mistrzów.

Ile kosztuje Montaż karniszy?

Montaż karnisza cena wycenia się indywidualnie dla każdego projektu.

Jak kształtuje się montaż karniszy cennik? Na cenę wpływa typ karniszu, jego długość i forma oraz liczba uchwytów, koniecznych do zamontowania.

Pamiętaj, że zanim zaczniesz montaż karnisza w swoim mieszkaniu, powinieneś omówić cały kosztorys i czas trwania montażu ze swoim specjalistą.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Montaż karniszy na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Montaż karniszy należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Montaż karniszy?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Montaż karniszy telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Montaż karniszy?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Montaż karniszy starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż karniszy jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż karniszy jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Montaż karniszy?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Montaż karniszy ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.