Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Montaż klimatyzacji

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Montaż klimatyzacji: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
  • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Na czym polega usługa montaż Klimatyzacji?

Instalacje, naprawa i serwis

Komfortowa temperatura w pomieszczeniu jest najważniejszym elementem zarówno domowego komfortu, jak i produktywnej atmosfery pracy. Nic więc dziwnego, że z elementu luksusu klimatyzacja stała się nieodłącznym towarzyszem codziennego życia, zarówno mieszkańców miast, jak i osób zamieszkujących odległe od megapolisow tereny. A montaż klimatyzacji dzisiaj to jedna z najbardziej pożądanych usług.

Montaż klimatyzacji w bloku, w domu, w pomieszczeniu, pokoju, czy na balkonie budynku wymaga umiejętności i najlepiej będzie wykonany przez Wykonawcę który ma wieloletnie doświadczenie. Montaż klimatyzacji w domu wymaga dodatkowych obliczeń, natomiast montaż klimatyzacji w mieszkaniu, choć z pozoru jest prostszym zadaniem, to jednak wiąże się z wieloma niuansami technologicznymi.

Oprócz technologii jest też szereg niuansów estetycznych. Przykładowo, nieprawidłowy montaż klimatyzacji na balkonie może znacząco wpłynąć na wygląd budynku i to nie zawsze na lepsze.

Bez względu na montaż klimatyzacji cena tego rodzaju prac zależy od wielu czynników. W szczególności montaż klimatyzacji koszt zawiera roboty nad wymiarami wstępnymi i bezpośrednim montażem. Oraz metraż pomieszczenia lub domu wpływają na koszt instalacji klimatyzatora.

Jakie są Rodzaje klimatyzatora?

Klimatyzatory domowe dzielą się na trzy główne rodzaje:

  • Najprostsze w obsłudze i konserwacji są klimatyzatory mobilne, które działają na zasadzie “kup i włącz”. Takie klimatyzatory nie wymagają specjalnego montażu. Jednak mimo oczywistych zalet, klimatyzatory mobilne mają pewne wady, takie jak: gabaryty, wysoki koszt, pewne ograniczenia w montażu i niezbędna zmiana wnętrza, ze względu na pojawienie się w nim nowego dużego elementu.
  • Drugim, mniej rozpowszechnionym rodzajem klimatyzatora jest klimatyzator okienny. Montaż takiego kondycjonera odbywa się bezpośrednio w otworze okiennym. Mimo pozornej prostoty i niskich kosztów, klimatyzatory okienne są bardzo wątpliwym rozwiązaniem, gdyż ograniczają dostęp naturalnego światła i hałasują.
  • Najbardziej powszechnym, popularnym i optymalnym rozwiązaniem są systemy typu split i multi split. Ten typ systemu klimatyzacji składa się z dwóch części: jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Jednostki połączone są ze sobą miedzianymi rurami, przez które przepływa specjalny gaz chłodzący. Montaż klimatyzacji split ma takie oczywiste zalety jak maksymalna wydajność, minimalny poziom hałasu i duża różnorodność rozwiązań wewnętrznych. Systemy typu split różnią się między sobą rodzajem jednostki wewnętrznej, a także typami non inverter/inverter.

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Zakładanie klimatyzacji przewiduje, że Wykonawca posiada specjalny zestaw narzędzi, wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Zanim instalatorzy przystąpią do montażu, obowiązkowo muszą wykonać pomiary, obliczenia i kosztorys usługi. Właściwa zabudowa klimatyzacji i podłączenie klimatyzacji wykonywane są w ściśle określonym ciągu technologicznym.

Decydującymi czynnikami w tego typu pracach są: wybór miejsca instalacji, uwzględnienie charakterystyki pomieszczenia, upewnienie się, że rury miedziane są szczelne, oraz usunięcie powietrza i wilgoci z sieci. Prawidłowy montaż klimatyzacji split to gwarancja długotrwałej i bezawaryjnej pracy systemu.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji?

Koszt instalacji urządzenia klimatyzacyjnego zależy od wielu czynników i może się znacznie różnić. Do takich czynników należą:

  • Lokalizacja jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej klimatyzatora. Jeśli jednostki te znajdują się na tej samej ścianie, znacznie obniża to koszty instalacji.
  • Odległość pomiędzy jednostką wewnętrzną a jednostką zewnętrzną, która wpływa na długość przewodów wentylacyjnych, a tym samym na koszt.
  • Grubość i rodzaj ściany, na której montowana jest jednostka zewnętrzna, a także jej bezpośrednie umiejscowienie. W niektórych przypadkach konieczne jest zatrudnienie Wykonawcy do prac związanych z umieszczeniem na wysokości.

Podsumowując, teoretycznie możliwy jest samodzielny montaż klimatyzatora. Jednak jak pokazuje praktyka, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, gdyż samodzielna instalacja ma szereg poważnych wad, wśród których jest nie tylko nieprawidłowa praca urządzenia ze wszystkimi dodatkowymi wydatkami, ale także utrata gwarancji na kondycjoner.

Z reguły producenci klimatyzatorów udzielają kilkuletniej gwarancji, podczas której można mieć pewność, że każda usterka, przewidziana przez gwarancję w okresie, określonym przez producenta, zostanie naprawiona bez dodatkowych kosztów, umożliwiając cieszenie chłodem bez żadnych problemów.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Montaż klimatyzacji na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Montaż klimatyzacji należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Montaż klimatyzacji?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Montaż klimatyzacji telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Montaż klimatyzacji?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Montaż klimatyzacji starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż klimatyzacji jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż klimatyzacji jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Montaż klimatyzacji?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Montaż klimatyzacji ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.