Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych?

01.05.2024
343
Ile kosztuje montaż listew przypodłogowych?


Montaż listew przypodłogowych stanowi kluczowy element wykończenia wnętrza, który ma nie tylko walory estetyczne, ale także funkcjonalne. W dzisiejszym artykule przeprowadzimy Cię przez proces montażu, omówimy różne rodzaje oraz to ile kosztuje montaż listew przypodłogowych. Niezależnie od tego, czy planujesz remont swojego mieszkania, czy projekt komercyjny, warto zrozumieć montaż listew przypodłogowych cena którego na pewno się opłaci.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Montaż listew przypodłogowych Mamy 4511 specjalistów Średnia ocena 4.7 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

Rodzaje listew przypodłogowych i ich zakres cenowy

Listwy podłogowe występują w różnych rodzajach, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji projektowych. Oczywiście cena montażu listew przypodłogowych zależy od ich rodzaju.

Drewniane listwy – zalety i koszty

Drewniane listwy są dostępne w różnych gatunkach drewna, takich jak dąb, jesion czy sosna, co wpływa na ich cenę. Przykładowo, przeprowadzając montaż listew przypodłogowych cena drewnianych rozwiązań kosztuje od 100 do 130 zł/mb.

Zalety drewnianych listew są następujące:

 • Dodają elegancji i ciepła każdemu pomieszczeniu;
 • Drewno jest wytrzymałe i odporne na wpływy mechaniczne;
 • Możesz dostosować kolor do swojego wnętrza.

Względną wadą tego rozwiązania jest to, że gdy wybieramy drewniane listwy przypodłogowe cena montażu może być wyższa niż w przypadku innych rodzajów, zwłaszcza jeśli wybierzesz ekskluzywne gatunki drewna. Tańszą alternatywą są listwy przypodłogowej z MDF-u, ich cena to około 55-110 zł/mb.

Listwy z tworzyw sztucznych – czy warto inwestować?

Listwy z tworzyw sztucznych są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, co sprawia, że są popularne w projektach budżetowych. Ponadto, one:

 • Są odporne na wilgoć i uszkodzenia;
 • Nie wymagają szczególnej konserwacji i są łatwe w utrzymaniu.

Jeśli chodzi o montaż listew przy panelach cena elementów styropianowych zaczyna się od 30 – 50 zł/mb, zaś w przypadku listew poliuretanowych średni koszt jest 50-90 zł/mb. Listwy z polichlorku winylu kosztują około 50-80 zł za metr bieżący.

Specjalistyczne listwy – dla nietypowych rozwiązań

Specjalistyczne listwy przypodłogowe to rozwiązania, które zostały zaprojektowane z myślą o nietypowych i zaawansowanych projektach wnętrzowych. Są to elementy, które rozwiązują konkretne wyzwania i umożliwiają realizację unikalnych koncepcji projektowych:

 • Listwy wyposażone we wbudowane oświetlenie LED stanowią doskonałe rozwiązanie do podkreślenia wybranych elementów w pomieszczeniu;
 • Specjalistyczne listwy kablowe są przeznaczone do ukrywania i prowadzenia kabli elektrycznych, telewizyjnych lub audio-wideo;
 • Listwy narożnikowe mają kształt zaprojektowany do wykończenia narożników i krawędzi w sposób estetyczny i trwały;
 • Listwy progowe są elementami wykorzystywanymi do wykończenia i zabezpieczenia połączenia między dwoma różnymi rodzajami podłóg lub dwoma pomieszczeniami o różnej wysokości podłóg. Kiedy zlecamy montaż listwy progowej cena zaczyna się od 30 zł/szt.

Czynniki wpływające na koszt montażu listew

Cena montażu listew przypodłogowych jest zróżnicowana i zależy od wielu aspektów, takich jak rodzaj, dostępność materiałów, trudności montażowe, lokalne ceny pracy, indywidualne preferencje klienta oraz skomplikowanie samego projektu wnętrza, które może wymagać bardziej zaawansowanych technik montażu.

Długość i kształt pomieszczenia

Jeden z istotnych czynników wpływających na to ile kosztuje montaż listew przypodłogowych to długość i kształt pomieszczenia. Ponadto skomplikowany kształt pomieszczenia, w którym występują liczne zakręty i narożniki, może wymagać większej ilości cięć i dostosowań, co również wpłynie na koszty montażu.

Trudności montażowe związane z podłożem i ścianami

Innym kluczowym czynnikiem, który wpływa na to, ile kosztuje listwa, są trudności związane z podłożem i ścianami. Na przykład, jeśli podłoże jest nierówne lub wymaga dodatkowych prac przygotowawczych, montaż może być bardziej czasochłonny i kosztowny. Dodatkowo jakość i stan ścian mogą wpłynąć na trudność montażu.

Montaż listew przypodłogowych cena

Dodatkowe koszty materiałowe

Jeśli chodzi o montaż listew przypodłogowych cena za metr kwadratowy zależy także od dodatkowych materiałów. Przyjrzyjmy się różnym kosztom materiałowym związanym z montażem listew.

Koszty mocowań i akcesoriów montażowych

Mocowania i akcesoria montażowe odgrywają kluczową rolę w trwałym i stabilnym zamocowaniu listew przypodłogowych. Kiedy przeprowadzamy układanie listew przypodłogowych cena obejmuje:

 • Śruby i kołki potrzebne do zamocowania listew do podłogi i ścian;
 • Klipsy i zaczepy wykorzystywane do łączenia poszczególnych segmentów listew;
 • Taśmy montażowe mogą być stosowane jako alternatywa dla śrub i kołków, szczególnie przy montażu listew z tworzyw sztucznych;
 • Kleje są często używane do montażu listew, zwłaszcza w przypadku listew z tworzyw sztucznych lub specjalistycznych. Cena klejów montażowych zależy od rodzaju i producenta.

Zakup specjalistycznych narzędzi i klejów

Montaż specjalistycznych listew przypodłogowych lub tych w nietypowych miejscach może wymagać zakupu specjalistycznych narzędzi, takich jak:

 • Piły do cięcia listew;
 • Młotki, młotki gumowe i narzędzia ręczne;
 • Zestaw narzędzi montażowych.

Podsumowanie

W artykule omówiliśmy montaż listew przypodłogowych cennik, rodzaje, dodatkowe koszty materiałowe itp. Wskazaliśmy, że wybór odpowiednich listew zależy od indywidualnych preferencji i budżetu. Przyjrzeliśmy się czynnikom wpływającym na koszt montażu, zrozumieliśmy, że każdy projekt ma swoje unikalne wyzwania. Wiele osób zastanawia się, czy zlecić montaż listew podłogowych profesjonalistom, czy może spróbować zrobić to samodzielnie. Odpowiedź jest oczywista – kiedy zlecamy montaż listew przypodłogowych cena robocizny jest zdecydowanie warta efektu.

Potrzebuję pomocy z...