Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Zaloguj się Zarejestruj się
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Montaż mebli kuchennych w Radomiu

Wypełnij krótki formularz, a my znajdziemy najlepszego Wykonawcę usługi Montaż mebli kuchennych w Radomiu w Twojej okolicy.

Potrzebuję pomocy z...
Montaż mebli kuchennych w Radomiu
Jak działa Otomistrz?
step-1
Wypełnij formularz zlecenia bezpłatnie
step-2
Oczekuj kontaktu od wykonawców
step-3
Wybierz najlepszego wykonawcę
Master count Zarejestrowani wykonawcy
259
Order count Zrealizowane zamówienia
0
Wykonawcy blisko Ciebie
Opinie klientów o wykonawcach w Radomiu
A
Anna
4.5
Montaż mebli kuchennych wykonany przez Pana była niesamowitą pracą! Szybko, sprawnie i dokładnie. Jestem zachwycona moją nową kuchnią. Serd...
Średnia ocena klientów:
4.8
K
Katarzyna
4.5
Praca wykonana przez pana był niesamowita! Montaż mebli kuchennych przebiegł błyskawicznie i bez żadnych problemów. Jestem zachwycona końcowym efektem. Serdecznie polecam!
Z
Zwinisław
5.0
Montaż mebli kuchennych wykonany przez Pana był świetny. Profesjonalizm widoczny na każdym kroku, doceniam tę precyzyjność! Z pełnym przeko...
E
Ewa
5.0
Montaż mebli kuchennych przeprowadzony przez tego fachowca to czysta perfekcja! Detale i wykończenie przerosły moje oczekiwania. Zdecydowanie po...

Na czym polega usługa montaż mebli kuchennych w Radomiu?

Montaż mebli kuchennych w Radomiu to zawsze radosne wydarzenie, które symbolizuje ostatni etap remontu, lub po prostu miłą dla oka aktualizację wnętrza. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że kuchnia jest zazwyczaj jednym z najbardziej popularnych i ulubionych miejsc w każdym domu, a dla gospodyni swego rodzaju biurem, w którym spędza wiele czasu.

To właśnie dla wygody domowników i funkcjonalności meble kuchenne są dość skomplikowaną kombinacją półek na zawiasach, szafek, szuflad i urządzeń do zabudowy, których montaż i instalacja są zazwyczaj niezwykle trudne. Dlatego też, jeśli zdecydujemy się na montaż mebli kuchennych porady nie będą zbędne.

  • Etap przygotowawczy. Przed składaniem i montowaniem kuchni należy przygotować ściany. Obejmuje to upewnienie się, że ściana jest równa i że wszystkie prace elektryczne, instalacja gniazdek, malowanie i kafelki zostały zakończone. Zlew, oraz wszystkie zamontowane urządzenia kuchenne, należy zakupić z wyprzedzeniem przed rozpoczęciem montażu.
  • Kolejnym ważnym aspektem jest wybór okuć mocujących. Jeśli ściana wykonana jest z cegły, lub betonu, warto wybrać kołki i kołki rozporowe, kotwy, kołki gipsowe i rzędowe. Montaż mebli kuchennych do ścian z płyt gipsowo-kartonowych jest w zasadzie możliwy, ale warto pamiętać, że płyta gipsowo-kartonowa może utrzymać nie więcej niż 50 kilogramów na metr kwadratowy.
  • Etap składania. Składanie mebli kuchennych w Radomiu może być trudnym zadaniem, jeśli nie przestrzega się kilku prostych zasad. Na przykład, szafki są zwykle montowane w kolejności, w jakiej będą instalowane. Jeśli jednak masz wystarczająco dużo miejsca, aby tymczasowo umieścić zmontowane szafki, montaż można wykonać w dowolnej kolejności.

Najpierw należy rozpakować wszystkie części i zapoznać się z instrukcją. Tylną ściankę, fronty, półki i okucia można odłożyć na początkowy etap montażu. Po złożeniu szafek górnych i dolnych można przystąpić do montażu.

  • Montaż kuchni. Z reguły najpierw instaluje się górne szafki. Jeśli wybrana przez Ciebie kuchnia jest narożna, zacznij od szafki narożnej; jeśli jest prosta, zacznij od szafki, która znajduje się przy ścianie.

Zanim zaczniesz mocować szafki do ściany, musisz określić ich wysokość. Z reguły między blatem roboczym a spodem szafek powinna być przerwa 50-60 cm. Jeśli jednak szafki mają być zamontowane nad lodówką, należy wziąć pod rozwagę ten czynnik.

Ponadto należy wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonana jest ściana. Jeśli ściana wykonana jest z płyty gipsowej, nie należy wieszać szafek zbyt wysoko, ponieważ ściana może się odkształcić pod ciężarem szafek.

Meble zawieszane są na szynie montażowej. Taki sposób montażu jest o wiele bardziej efektywny niż wieszanie na haczykach, ponieważ pozwala na łatwe oznaczenie, wieszaki można regulować, demontaż i montaż będzie szybki i łatwy, szafki będą tworzyły równy rząd bez szczelin, a same szafki wytrzymają wszelkie obciążenia, ponieważ ciężar jest równomiernie rozłożony na szynie.

Podkreślamy, że warto wybrać kołki wysokiej jakości, które wytrzymają obciążenie szafki pełnej naczyń. Nie należy skąpić na tych elementach, gdyż może to doprowadzić do przykrych rezultatów.

Rozpocznij proces wieszania szafek od zamontowania haczyków do boków mebla. Użyj do tego śrub regulacyjnych. Hak musi wystawać za plecy szafki dokładnie tyle, aby zahaczyć o szynę montażową, 2-3 mm. Następnie wykonaj oznaczenie poziomu, zaznacz pozycje i wywierć otwory.

  • Montaż cokołu do mebli kuchennych w Radomiu można powierzyć specjaliście lub wykonać go samodzielnie, gdyż nie jest to trudne zadanie.
  • W końcowej fazie na szafkach zawiesza się fronty, a także montuje zlewozmywak, baterię i sprzęt AGD do zabudowy, po czym można w pełni cieszyć się swoją nową kuchnią.

Dlaczego montaż mebli kuchennych w Radomiu warto powierzyć specjaliście?

Ponieważ na montaż mebli kuchennych w Radomiu cena może wydawać się zbyt wysoka, możesz zdecydować się na wykonanie go samodzielnie. Jednak zdecydowanie radzimy skorzystać z pomocy fachowców, gdyż nieprawidłowy montaż obarczony jest nie tylko nieszczęściami takimi jak spadające szafki i naczynia, ale także znacznie poważniejszymi jak np. odkształcenie ściany.

Ile trwa montaż mebli kuchennych w Radomiu?

Montaż i wieszanie kuchni zajmuje średnio 1-2 dni robocze. Jednak w najprostszych przypadkach, gdy zestaw nie przekracza 4 metrów, praca trwa tylko kilka godzin. Bardziej złożone i ekskluzywne warianty mogą zająć dwa lub więcej dni na montaż.

Ile kosztuje montaż mebli kuchennych w Radomiu?

Na usługę składanie mebli kuchennych w Radomiu cennik startuje od 50 zł/h. A na montaż mebli kuchennych w Radomiu cennik będzie stanowił od 500 do 2500 zł.

Potrzebuję pomocy z...