Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Montaż Odpływu Liniowego

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Montaż Odpływu Liniowego: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
 • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Na czym polega usługa montaż odpływu liniowego?

Hydraulika

Obecnie montaż odpływu liniowego w łazience staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem do odwodnienia w części natryskowej. Montuje się on w łazienkach z prysznicem bez brodzika na poziomie płytek, co jest bardzo praktycznie i wygodnie szczególnie jeśli w mieszkaniu są dzieci czy osoby niepełnosprawne.

Oprócz oczywistej wygody wygląd takiego odpływu jest bardzo nowoczesny i modernistyczny, i to kolejna przyczyna coraz większej uwagi konsumentów do danego produktu.

Montaż odpływu liniowego ma 6 etapów:

 • Montaż podejścia kanalizacyjnego. Zanim zainstaluje się odpływ należy sprawdzić rodzaj podłogi w łazience. Od rodzaju stropu czy podłoża odpływ liniowy będzie różnił się diametralnie.
 • Montaż elementów systemu liniowego. Odpływ liniowy należy montować wyżej od podłączenia przyłącza kanalizacyjnego. W zależności od miejsca montażu wyróżnia się montaż odpływu liniowego ściennego, montaż odpływu liniowego pod prysznicem, montaż klasycznego odpływu liniowego, czyli w podłodze
 •  Formowanie spadku wody. Spadek wody należy formować w kierunku odpływu z jednej lub po obu stronach odpływu.
 • Uszczelnienie odpływu liniowego. Kiedy posadzka już dobrze wyschnie, wokół rynienki odpływu liniowego (czasem na całej powierzchni prysznicowej) układa się mata uszczelniająca. Na matę pędzlem nanosi się folia w płynie.
 • Narożniki z maty uszczelniającej też można wykorzystać w celu zabezpieczenia rogów prysznica.
 • Układanie pozostałych płytek wykończeniowych na podłodze i ścianach. Płytki układają się po przygotowaniu podłoża. Zaczynać należy od strony odpływu, uwzględniając stopień załamania w punkcie spadku wody. Po układaniu płytki dokonuje się fugowanie. Fugowanie zapewni szczelność oraz przestrzeń między płytkami nie będzie się kurzyć.
 • Pozostały montaż. Na koniec montażu odpływu liniowego instaluje się deszczownicę i ruszt odpływu, oraz robi się sprzątanie. Na przykład ścierają się resztki fugi i brudu. Po całej instalacji przeprowadza się test na szczelność.

Dlaczego montaż odpływu liniowego warto powierzyć specjaliście?

Wiele osób docenia nowoczesność prysznica z odpływem liniowym, jak i jego wyjątkowy komfort. Powstaje pytanie, jak zamontować odpływ liniowy i na ile się da to zrobić samodzielnie.

Tak, na pewno wszyscy chcemy zaoszczędzić, ale prosimy wziąć pod uwagę, iż montaż liniowego odpływu wymaga doświadczenia, ścisłych obliczeń, zachowania właściwych spadków oraz precyzyjnego uszczelnienia miejsca montażu.

Poprawność i gwarancję rezultatu na tych wszystkich etapach instalacji może zapewnić tylko doświadczony specjalista.

Nie ważne jest, czy chcemy zamontować odpływ liniowy przy ścianie, na ścianie czy na podłodze, montaż taki pa pewno należy powierzyć osobie znającej.

Doświadczony fachowca przede wszystkim:

 • Wyliczy grubość podłogi i sprawdzi, czy montaż odpływu liniowego w łazience w ogóle jest możliwy. Szczególnie jest to ważne, jeśli chodzi o instalacji odpływu na piętrze. Fachowca sprawdzi, czy stop nie jest cienki i czy zagłębienie na podejście potencjalnie nie uszkodzi konstrukcję;
 • Podpowie, który odpływ idealnie będzie pasował do twojej łazienki;
 • Poprawnie wyprofiluje posadzkę;
 • Prawidłowo pod niezbędnym kątem ułoży resztę płytki;
 • Wmontuje przyszły odpływ liniowy tak, aby on jak najlepiej odprowadzał wodę do kanalizacji;

Na Otomistrz możesz znaleźć swojego najlepszego specjalistę do spraw montażu odpływu liniowego. Zgłoś usługę, której chcesz dokonać na naszej stronie Internetowej i sprawdź, ile fachowców może ci pomóc w najkrótszym terminie w twoim mieście.

Ile kosztuje montaż odpływu liniowego?

Jak już wspominaliśmy wyżej, montaż odpływu liniowego potrzebuje wielkiej precyzji. Co formuje montaż odpływu liniowego koszt:

 • Cena samego odpływu. Najtańsze odpływy liniowe kosztują około 550 złotych. Odpływy, posiadające wygłuszenie, wykonane z trwalszych materiałów, oraz wyposażone w systemy zabezpieczające zapychanie kosztują nawet do 2000 złotych;

Ważne: każda łazienka to oddzielny indywidualny projekt. Nie wszystkie odpływy będą tam pasować. Konsultuj się ze specjalistą zanim kupisz dany produkt.

 •  Koszt robocizny wynosi 300 – 500 złotych. W cenę standardowej usługi wchodzi przygotowanie podłoża pod odpływ, uszczelnienie i zabezpieczenie jego przed działaniem wody;
 • Prace dodatkowe (przykładowo demontaż starej kabiny prysznicowej): 150 – 250 złotych;
 • Instalacja odpływu i wyliczanie spadków do użycia płytek: 1145 – 1500 złotych;
 • Usuwanie prostej awarii przy montażu odpływu może wynieść: 100 – 300 złotych;

Podsumowując, akcentujemy, że na montaż odpływu liniowego cena wpływa ilość zastosowanych dla tego rozwiązań. Przykładowo więcej zapłacimy za szerszą powierzchnię przepustowości wody oraz odpływ ze stali nierdzewnej. Także dodatkowo możemy dopłacić za usunięcie nieprzewidzianej usterki czy demontaż kabiny. Poproś specjalistę o kosztorys zanim zaczniesz pracę.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Montaż Odpływu Liniowego na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Montaż Odpływu Liniowego należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Montaż Odpływu Liniowego?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Montaż Odpływu Liniowego telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Montaż Odpływu Liniowego?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Montaż Odpływu Liniowego starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż Odpływu Liniowego jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż Odpływu Liniowego jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Montaż Odpływu Liniowego?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Montaż Odpływu Liniowego ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.