Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację

Jak zmierzyć okno do rolety dzień noc?

10.10.2023
220
Jak zmierzyć okno do rolety dzień noc?


Rolety dzień noc – to stylowe i nowoczesne rozwiązanie dla każdego mieszkania i biura. Jeśli również jesteś zainteresowany montażem takiego produktu do zaciemniania pomieszczenia i jego ochrony przed promieniami słonecznymi, który powinien być idealnie dopasowany do rozmiarów okna, przede wszystkim powinieneś ustalić jego dokładne wymiary. O tym, jak to zrobić i gdzie zamówić roleta dzień noc montaż opowiadamy w dalszej części tekstu.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Montaż rolet Mamy 5448 specjalistów Średnia ocena 4.8 – blisko Ciebie!

Czekać…

Jak zmierzyć okno przed zakupem rolety dzień noc?

O tym, jakiej dokładnie rolety będziemy potrzebować, w pierwszej kolejności zadecyduje rozmiar okna. Jego mierzenie wcale nie jest skomplikowanym zadaniem, jednakże wymaga uwzględnienia kilku ważnych szczegółów.

Jakie wymiary okna należy uwzględnić podczas pomiarów do rolety dzień noc?

Każda instrukcja montażu rolety dzień noc zaczyna się od wskazówki pomiaru okna, na którym taka roleta będzie zamontowana. Aby dokonać poprawnych pomiarów okna przed zakupem rolety dzień noc, trzeba uwzględnić następujące wymiary:

 • Szerokość okna. Zmierz szerokość okna od krawędzi do krawędzi. W przypadku montażu na ramie okiennej, zmierz także szerokość ramy. Do szerokości okna, które nie posiada listew przyszybowych, dodaj dodatkowo 3 cm.
 • Wysokość okna. Zmierz wysokość okna od góry do dołu. Podobnie, jak w przypadku szerokości, jeśli montujesz roletę na ramie okiennej, zmierz wysokość ramy.
 • Głębokość wnęki. Zmierz głębokość wnęki, jeśli okienna roleta ma być zamontowana wewnątrz wnęki.

Montaż rolet dzień noc cena jest przystępna, a więc do wykonania takiej usługi możesz zatrudnić fachowców, którzy samodzielnie zrealizują niezbędne pomiary i pomogą w wyborze odpowiedniego rodzaju rolety.

Jakie czynniki wpływają na dobranie odpowiedniego rozmiaru rolety dzień noc do okna?

Wybór odpowiedniego rozmiaru rolety dzień noc do okna zależy od kilku czynników:

 • Typ montażu osłony okiennej (montaż do ściany, na suficie, na ramie okiennej lub wewnątrz wnęki);
 • Wymiary okna: jak już wspomniano, szerokość i wysokość okna są kluczowe do wyboru odpowiedniej rolety.
 • Funkcje rolety, takie jak termoizolacyjność, które mogą wymagać dodatkowej przestrzeni do prawidłowego funkcjonowania.
 • Szerokość uszczelek i listew przyszybowych. Jeśli okno nie posiada listew przyszybowych, do uzyskanego wskaźnika szerokości okna dodaj dodatkowe 3 cm.

Pamiętaj, aby przed zakupem rolety zapoznać się z instrukcją jej montażu oraz, by zweryfikować, czy wybrany przez Ciebie produkt na pewno będzie miał odpowiednie wymiary. W instrukcji znajdziesz także wskazówki, jak przeprowadzić montaż rolet dzień noc z żyłką krok po kroku.

Jak zmierzyć okno już zamontowane do rolety dzień noc?

Masz już zamontowane okno, a chcesz uzupełnić je o roletę dzień noc? Oto informacje na temat pomiarów, które powinieneś wykonać.

Jak dokładnie zmierzyć okno już zamontowane, aby dobrać odpowiednią roletę dzień noc?

Zasada pomiaru okna jest taka sama, niezależnie od tego, czy okno jest już zamontowane, czy nie. Oto kroki, które powinny zostać podjęte:

 • Szerokość okna. Jeśli roleta ma być montowana na ramie okiennej, zmierz szerokość ramy, a nie samą szybę.
 • Wysokość okna. Zmierz wysokość okna od góry do dołu, uwzględniając ramę okna, jeśli roleta ma być zamontowana na niej.
 • Głębokość wnęki. Jeśli roleta ma być montowana wewnątrz wnęki, zmierz jej głębokość.

Montaż rolet dzień noc cena jest przystępna, a więc warto powierzyć pracę fachowcom, którzy znają się na tym, jak zamontować roletę i są gotowi pomóc w realizacji wszystkich niezbędnych wstępnych pomiarów.

Jakie czynniki wpłyną na dokładność pomiarów okna już zamontowanego do rolety dzień noc?

Niezależnie od tego, czy instalowane są mini rolety, czy też klasyczne rolety dzień noc, warto uwzględniać grupę czynników, decydujących o dokładności pomiarów. Oto kluczowe spośród nich:

 • Narzędzia do pomiaru. Używaj solidnej miarki taśmowej, która nie odkształca się podczas pomiaru – wówczas możesz być pewny większej precyzyjności;
 • Stan okna i jego wiek: Stare okna mogą nie być idealnie równe, co może wpłynąć na dokładność pomiarów;
 • Rodzaj okna, na którym będzie wykonywany montaż rolety, na przykład – występowanie lub brak ćwiartek.

Powierzając zakładanie rolet dzień noc fachowcom możesz mieć większą pewność, że przeprowadzą dokładne pomiary w miejscu montażu rolety materiałowej, a cała konstrukcja będzie wyglądała nieskazitelnie! Zwróć uwagę: rolety dzień noc cena z montażem nie jest aż tak wysoka, a to właśnie fachowcy potrafią przeprowadzić maksymalnie precyzyjne pomiary, a dodatkowo dobrze wiedzą, jak założyć roletę dzień noc.

Krok po kroku – jak zmierzyć okno do rolety dzień noc?

Teraz opowiemy o tym, jak krok po kroku powinny być wykonywane pomiary w celu zawieszenia rolety dzień noc.

Jakie kroki trzeba wykonać przed pomiarami okna do rolety dzień noc?

Przede wszystkim dowiedz się tego, ile kosztują rolety dzień noc z montażem i podejmij decyzję o tym, czy będziesz wykonywać prace samodzielnie, czy powierzysz montaż i regulację rolet fachowcom. Zdecyduj, czy roleta będzie montowana na ścianie, suficie, ramie okiennej, czy wewnątrz wnęki. Wybór ten wpłynie na to, jakie wymiary będziesz musiał zmierzyć.

Jeśli będziesz realizować montaż samodzielnie, przygotuj niezbędne narzędzia do pomiaru, takie jak miarka taśmowa, ołówek i notatnik. Następnie upewnij się, że przestrzeń wokół okna jest wolna, aby ułatwić pomiary.

Jak dokładnie wykonać pomiary okna do rolety dzień noc?

Żeby dokładnie zrealizować pomiary, obowiązkowo zapoznaj się z instrukcją montażu rolety lub zwróć się o pomoc do fachowcy: będą w niej zawarte informacje na temat tego, jak zamontować rolety dzień noc, a także, jak przeprowadzić niezbędne pomiary. Wykonaj każdy pomiar kilka razy, aby upewnić się, że są dokładne. Zawsze zapisuj najszerszy pomiar, aby mieć pewność, że roleta będzie pasować.

Jakie informacje należy podać sprzedawcy rolety dzień noc po dokonaniu pomiarów okna?

Po dokonaniu pomiarów okna, powinieneś podać sprzedawcy następujące informacje:

 • Szerokość i wysokość okna;
 • Typ montażu (na suficie, ramie okiennej lub wewnątrz wnęki).
 • Preferencje dotyczące stylu i funkcji rolety, w tym jej koloru, materiału wykonania i dodatkowych funkcji, takich jak np. termoizolacyjność.

Pamiętaj, że profesjonalny sprzedawca powinien być w stanie pomóc Ci dokonać prawidłowych pomiarów i wybrać odpowiednią roletę dzień noc na podstawie udzielonych przez Ciebie informacji. Zanim podejmiesz się mierzenia samodzielnie, zapytaj, ile kosztuje montaż rolet dzień noc w Twojej miejscowości.

Podsumowanie

Teraz dysponujesz wszystkimi niezbędnymi informacjami do zamówienia wysokiej jakości rolety dzień noc, która doskonale dopasuje się do rozmiarów Twojego okna. Jeśli jednak nie wiesz, jak zamontować rolety dzień noc lub nie masz na to czasu, realizację tej usługi można powierzyć fachowcom. Doświadczonego pracownika lub nawet całą ekipę, która zrealizuja montaż rolet dzień noc w Twojej miejscowości znajdziesz na portalu Otomistrz. Do fachowców można zwrócić się także po pomoc w wyborze rodzaju rolet oraz, by dokonali pomiarów okna do wykonania montażu.