Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Montaż telewizora na ścianie

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Montaż telewizora na ścianie: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
  • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Na czym polega usługa montaż telewizora na ścianie?

Złota rączka

Montaż telewizora na ścianie może wydawać się trudnym zadaniem. Rzeczywiście, jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, samodzielne przeprowadzenie tej czynności będzie prawdziwym wyzwaniem. Jakie dokładnie czynności będziesz musiał wykonać?

Przed przystąpieniem do montażu telewizora warto się upewnić, że posiada się odpowiednie narzędzia, w tym m.in.: wiertarkę, śrubokręt, poziomicę, ołówek, a także kołki rozporowe i śruby. Jeśli wszystko to jest pod ręką, można rozpocząć wieszanie telewizora na ścianie, które przeprowadza się kilkoma etapami.

Montaż telewizora na ścianie przede wszystkim rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego miejsca na ścianie. Najlepiej, aby sprzęt znajdował się naprzeciwko kanapy, ale nie naprzeciw okien, gdyż wpadające przez nie światło słoneczne może przeszkadzać podczas oglądania. Ważne jest również, z jakiego materiału wykonana jest ściana – w przypadku cegieł lub betonu można bezpiecznie przystąpić do dalszych czynności, jednak montaż telewizora na ścianie kartonowo gipsowej wymaga tworzenia dodatkowej zabezpieczającej konstrukcji, na której będzie zamontowane urządzenie.

Kolejnym krokiem jest zastanowienie się, w jaki sposób chce się ukryć kable. Można wykonać kanał kablowy w ścianie, zastosować listwę maskującą lub zamontować TV gniazdka i krótkie kable. Najłatwiejszym sposobem jest zastosowanie listwy maskującej. Następnie trzeba wybrać odpowiednią wysokość i zaznaczyć ołówkiem na ścianie centralny punkt ekranu. Kolejnym krokiem jest przyłożenie uchwytu do oznaczonego punktu i wyrównanie jego położenia poziomicą. Należy zaznaczyć miejsca przeznaczone na otwory montażowe, wywiercić otwory, umieścić w nich kołki rozporowe, przykręcić uchwyt na telewizor do ściany oraz przykręcić telewizor do uchwytu.

Wykonując montaż telewizora philips na ścianie lub montaż telewizora thomson na ścianie, należy także wziąć pod uwagę szerokość ekranu telewizora, wagę telewizora oraz rozstaw śrub, które będą potrzebne do zamocowania uchwytu na ścianie. Ważne jest także ustalenie odpowiedniej wysokości, na jakiej ma znajdować się górna krawędź telewizora, aby zapewnić optymalny komfort oglądania.

Jak można wywnioskować na podstawie powyższych informacji, montowanie telewizora na ścianie wymaga nie tylko specjalnych narzędzi, ale i odpowiednich kompetencji, dzięki którym można określić najlepsze miejsce do zlokalizowania sprzętu i jego bezpieczne zamocowanie niezależnie od tego, z jakiej odległości będzie odbywało się oglądanie.

Montaż telewizora na ścianie – jaka wysokość?

To, na jakiej wysokości zostanie zrealizowany montaż tv na ścianie ustala się indywidualnie na podstawie kilku czynników:

  • Planowane położenie urządzenia względem przyłącza antenowego oraz gniazda elektrycznego oraz oświetlenia pomieszczenia. Montaż telewizora zbyt blisko jasno świecącej lampki lub okna, przez które wpada zbyt duża ilość światła, nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż może utrudnić oglądanie filmów lub seriali.
  • Dostępna przestrzeń na system audio oraz na urządzenia peryferyjne, takie jak konsola do gier, zestaw audio lub odtwarzacz DVD/Blu-Ray. Aby uniknąć chaosu związanego z kablami, warto rozważyć dodatkową półkę, która pomieści również kable i pozwoli na estetyczne prezentowanie całego systemu.
  • Ustawienie w pomieszczeniu miejsc siedzących. Aby zapewnić naturalne i wygodne oglądanie, warto poprosić kogoś, aby usiadł na kanapie i pomógł określić optymalne położenie telewizora. Po uwzględnieniu wszystkich tych czynników, telewizor zostanie zamontowany we właściwym miejscu, regulując kąt nachylenia dla wszystkich widzów.

Optymalna wysokość do powieszenia telewizora to odległość 100-110 cm od podłogi – uwzględnia ona wysokość oczu oglądającego. Jeśli chce się zamontować telewizor w sypialni, najlepiej umieścić urządzenie na wysokości około 180 cm od podłogi.

Dzięki temu każda osoba siedząca w pomieszczeniu będzie mieć doskonały kąt widzenia, a telewizor będzie zamocowany odpowiednio wysoko na ścianie. Jednak warto pamiętać, że wielkość telewizora również wpływa na optymalną wysokość jego zawieszenia. W przypadku urządzeń o dużej przekątnej, takich jak modele o rozmiarze 55, 60 lub 70 cali, można rozważyć umieszczenie ich nieco wyżej na ścianie.

Dlaczego montaż telewizora na ścianie warto powierzyć specjaliście?

Po przeczytaniu powyższych informacji może Ci się wydać, że montaż telewizora sony bravia na ścianie lub urządzenia innej marki wcale nie jest skomplikowany i można samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem. Jednak czy dysponujesz wszystkimi niezbędnymi narzędziami i znalazłeś osobę mogącą Ci pomóc w tej sprawie, której po prostu fizycznie nie da się zrealizować samodzielnie? Czy dokładnie przeprowadziłeś wszystkie obliczenia?

Jeśli odpowiedziałeś: “nie” na jakiekolwiek z tych pytań, zdecydowanie usługa montaż telewizora na ścianie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Fachowcy, którzy są gotowi zrealizować montaż telewizora samsung na ścianie, już zamieścili swoje ogłoszenia na Otomistrz, więc wybierz dowolnie spośród nich, odpowiednio względem ceny usług, terminu ich realizacji i innych kryteriów. Zapewnią Ci komfort oglądania telewizji, a dodatkowo nie pobierają za swoje usługi zbyt wygórowanej kwoty.

Ile kosztuje montaz tv na ścianie?

Jeśli chodzi o montaż telewizora na ścianie cena zależy głównie od jego rozmiaru, a także od rodzaju uchwytu. Jeśli mamy do czynienia z telewizorem o przekątnej ekranu mniejszej niż 50 cali, montaż tv na ścianie cena wynosi średnio od 125 do 170 zł.

W przypadku większych telewizorów, o większych wymiarach, koszt wzrasta i wynosi od 165 do 210 zł.

Jeśli chcemy zastosować uchwyt z regulowanym ramieniem, trzeba doliczyć dodatkowe koszty, które wynoszą od 180 do 440 zł, w zależności od modelu uchwytu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Montaż telewizora na ścianie na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Montaż telewizora na ścianie należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Montaż telewizora na ścianie?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Montaż telewizora na ścianie telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Montaż telewizora na ścianie?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Montaż telewizora na ścianie starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż telewizora na ścianie jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż telewizora na ścianie jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Montaż telewizora na ścianie?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Montaż telewizora na ścianie ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.