Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Montaż WC

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Montaż WC: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
 • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Na czym polega usługa Montaż WC?

Złota rączka

Estetyka i praktyczność to dwa główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze miski WC. W końcu toaleta to przedmiot, z którego każdy korzysta kilka razy dziennie. Dlatego ważna jest nie tylko część estetyczna, ale także ekonomiczność, łatwość pielęgnacji i komfort użytkowania. W tym artykule opowiemy o tym, jak wybrać optymalną toaletę spośród ogromnej ilości modeli na rynku i jak ją poprawnie zainstalować.

Przed wyborem WC dobrze jest obiektywnie ocenić wielkość pomieszczenia i zastanowić się nad projektem. WC dzielą się na kilka rodzajów w zależności od kształtu miski, typu montażu (podłogowe i ścienne), rodzaju konstrukcji odpływowej i podłączenia do kanalizacji, a także materiału.

Tutaj warto zauważyć, że należy dać pierwszeństwo porcelanowej misce WC, ponieważ ze względu na właściwości tego materiału, ta toaleta będzie odporna na działanie chemii gospodarczej, łatwa w pielęgnacji i może służyć użytkownikowi około 40-50 lat.

Znacznie ważniejszym niuansem jest montaż wc, a mianowicie sposób instalacji. Miski toaletowe są podzielone na jednostki montowane na podłodze i zawieszane na ścianie, z których każda ma swoje zalety i wady.

Мontaż wc podwieszanego: zalety i wady: Jedną z podstawowych zalet WC podwieszanego jest duża oszczędność wody. Jednakże główną zaletą jest to, że oszczędza dużo miejsca w łazience i oferuje szeroki wachlarz możliwości projektowych. A nawet najzwyklejsza instalacja podwieszana zajmuje mniej miejsca niż spłuczka stojąca: średnia głębokość instalacji podwieszanej to 15 cm, a spłuczki 20-25 cm.

Do drobnych wad podwieszanego wc zalicza się:

 • Wysoki koszt systemu;
 • Złożoności instalacji;
 • Ograniczony dostęp do urządzeń, gdy wymagane są naprawy, przez panel wykończeniowy.

Montaż wc kompakt: zalety i wady: Szczególną popularnością na rynku cieszą się obecnie kompaktowe modele wc podłogowych, które charakteryzują się wąską spłuczką. Do oczywistych zalet tego typu wc należy zaliczyć łatwiejszy montaż i w razie potrzeby naprawę. Ma on jednak tylko jedną istotną wadę – toalety podłogowe zajmują więcej miejsca.

Sposób podłączenia wc do kanalizacji: ważny jest również sposób podłączenia wc do odpływu. Istnieją trzy odmiany ułożenia rur spustowych:

 • Odpływ poziomy – odpływ jest równoległy do podłogi;
 • Odpływ pionowy – odpływ jest prostopadły do powierzchni podłogi;
 • Odpływ ukośny – odpływ znajduje się pod kątem 30-40 stopni do powierzchni podłogi.

Wybierając toaletę, dobrze jest dobrać ten sam rodzaj odpływu, który był wcześniej używany lub był przewidziany w mieszkaniu.

Montaż stelaża wc, podobnie jak montaż miski wc, można rozpocząć dopiero po wykonaniu szeregu prac przygotowawczych: ułożeniu lub wymianie rur, wykonaniu wylewki i ułożeniu płytek. Montaż stelażu wc rozpoczyna się od zaprojektowania i wykonania ramy, po czym rama ta zostaje obłożona płytami gipsowo-kartonowymi odpornymi na wilgoć i pokryta płytkami.

Usługa montażu toalety obejmuje zwykle:

 • Usunięcie starego WC (w razie potrzeby);
 • Przygotowanie stelaża;
 • Podłączenie odpływu do systemu kanalizacyjnego;
 • Instalacja, podłączenie i regulacja spłuczki i armatury;
 • Sprawdzenie systemu przed użyciem.

Niezależnie od rodzaju miski WC, bezpośredni proces instalacji rozpoczyna się od podłączenia odpływu do instalacji kanalizacyjnej. W kolejnym kroku spłuczka, czyli instalacja, jest podłączona do miski. W ostatnim kroku odpływ podłączany jest do instalacji zimnej wody.

Przed aktywnym użyciem wykonawca musi sprawdzić, czy wszystkie mocowania i podłączenia są bezpieczne i czy na rurach lub połączeniach nie ma małych wycieków, kąpania lub wilgoci. Jeśli kontrola jest zadowalająca, toaleta może być używana do celów domowych.

Dlaczego Montaż WC warto powierzyć specjaliście?

Teoretycznie z podłączeniem toalety podłogowej można poradzić sobie samemu, jeśli posiada się podstawowe umiejętności. Jednak montaż toalety podwieszanej wymaga profesjonalnego przygotowania (trasowanie ścian, hydroizolacja itp.), dlatego w przypadku tego typu systemu zalecane jest skorzystanie z usług specjalisty.

Ile trwa Montaż WC?

Montaż toalety podwieszanej do ściany trwa średnio 3 razy dłużej niż montaż zwykłej toalety, którą można zamontować w kilka godzin.

Ile kosztuje montaż Montaż WC?

Jeżeli zdecydujemy się na montaż wc cennik, będzie zależał od wielu czynników, od wybranego modelu wc, stopień skomplikowania instalacji, po kwalifikacje specjalisty. Kiedy chodzi o montaż miski wc cena wyniesie około 100-140 zł. W przypadku podwieszanego montaż wc cena będzie wyższa i wyniesie od 200 do 500 zł.

Podsumowując, warto zauważyć, że eksperci zalecają wymianę wc co 7 do 10 lat. Dlatego, abyś nie musieli martwić się o jakość hydrauliki przez następne 10 lat i cieszyć się komfortem swojej łazienki, zalecamy, abyś podszedł do kwestii wyboru miski toaletowej i jej instalacji z maksymalną odpowiedzialnością.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Montaż WC na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Montaż WC należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Montaż WC?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Montaż WC telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Montaż WC?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Montaż WC starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż WC jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Montaż WC jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Montaż WC?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Montaż WC ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.