Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Cena mycia dachu

01.05.2024
125
Cena mycia dachu


Chcesz dowiedzieć się o tym, jak przedstawia się mycie dachu cena? Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w opracowanym przez naszych ekspertów artykule, w którym przedstawione są informacje dotyczące cen różnych rodzajów usług, związanych z myciem dachu, jak i tym, jak przedstawia się koszt mycia dachu różnego typu.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Mycie dachów Mamy 964 specjalistów Średnia ocena 4.9 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

Czynniki wpływające na cenę mycia dachu

Na wstępie zaznaczyliśmy, że czyszczenie dachu cena jest zależna od szeregu składowych. Kluczową z nich jest materiał, z jakiego pokrycie dachowe zostało wykonane. Proces i koszt mycia dachu różnią się między sobą w zależności od tego, czy mamy do czynienia z dachówką ceramiczną, cementową, blachodachówką lub gontem – wybór materiału na dach ma bezpośredni wpływ na ostateczny koszt.

Rodzaj i wielkość dachu

Zacznijmy od blachodachówki, której czyszczenie jest stosunkowo proste i szybkie. Zazwyczaj wystarczy zastosowanie wody pod wysokim ciśnieniem, aby usunąć lekkie zabrudzenia, bez potrzeby użycia dodatkowych środków czyszczących. Jest to proces nieskomplikowany, co przekłada się na niższe koszty usługi. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ blachodachówka może się wyginać, co czyni poruszanie się po niej ryzykownym – w przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń może być potrzebne użycie podnośnika, co zwiększa mycie dachów cennik.

Inaczej prezentuje się sytuacja przy dachach z dachówek cementowych i ceramicznych. Ich porowata struktura wymaga użycia specjalnego roztworu czyszczącego i dokładnego szorowania każdego zakamarka szczotką drucianą. Taka metoda jest bardziej czasochłonna i wymaga większego wysiłku, co wpływa na to, że mycie dachu cena staje się wyższa.

Również czyszczenie dachów z gontu bitumicznego wymaga specjalnej uwagi. Nie powinno się używać do tego celu wody pod wysokim ciśnieniem, aby nie uszkodzić granulatu mineralnego. Tego typu czyszczenie jest zatem droższe w porównaniu z blachodachówką.

Poziom zabrudzenia i trudności czyszczenia

Oprócz rodzaju materiału, na cenę wpływa również stan pokrycia dachowego. Im bardziej zaniedbany dach, tym większy nakład pracy będzie potrzebny do jego czyszczenia, co sprawi, że cały proces stanie się bardziej kosztowny i czasochłonny. Regularne mycie i impregnacja dachu to klucz do oszczędności, ponieważ pozwala na uniknięcie poważnych zabrudzeń i uszkodzeń (wówczas czyszczenie dachu cena w wymiarze długoterminowym będzie niższa).

Mycie dachu cena

Metody mycia dachu i ich koszty

Obecnie jest kilkanaście metod czyszczenia dachu, które różnią się nie tylko sposobem wykonania, ale i wykorzystywanym podczas świadczenia usługi sprzętem.

Mycie ciśnieniowe – kiedy i dlaczego?

Mycie ciśnieniowe jest popularną metodą, ponieważ jest skuteczne w usuwaniu trudnych zabrudzeń, takich jak: mech, porosty lub zanieczyszczenia atmosferyczne. Jest zalecane przede wszystkim dla dachów pokrytych blachą, gontem bitumicznym lub dachówką ceramiczną, gdzie ryzyko uszkodzenia pokrycia jest minimalne. Cena mycia dachu metodą ciśnieniową może wahać się od 2 do 5 zł za metr kwadratowy, w zależności od stopnia zabrudzenia i dostępności dachu. Jednak w przypadku bardziej delikatnych materiałów, np. dachówki ceramicznej lub cementowej, ta metoda może nie być odpowiednia ze względu na ryzyko erozji powierzchni.

Alternatywne metody mycia dachu

Wśród alternatywnych metod czyszczenia dachu znajdują się techniki manualne oraz stosowanie środków chemicznych. Mycie manualne, choć czasochłonne, jest często stosowane przy delikatniejszych materiałach, gdzie kontrola nad siłą działania jest kluczowa. Cena za metr kwadratowy w tym przypadku to około 10 zł, uwzględniając większy nakład pracy. Z kolei środki chemiczne, używane do zwalczania mchu i glonów, wymagają precyzyjnego aplikowania i mogą kosztować od 5 do 15 zł za metr kwadratowy, zależnie od wybranego preparatu i konieczności powtórnego czyszczenia.

Cennik usług mycia dachu

Cena mycia dachu jest uwarunkowana podstawowymi i dodatkowymi usługami wykonywanymi przez fachowców. Mycie dachów cena może zawierać koszty:

  • mycia zwykłego (od 7 do 15 zł za metr kwadratowy);
  • mycia kompleksowego (wraz z odgrzybianiem i impregnacją – od 12 do 20 zł ma za metr kwadratowy);
  • uszczelniania dachów (wycena indywidualna).

Jakie dodatkowe usługi mogą wpłynąć na cenę?

Mycie dachów cena obejmuje także usługi dodatkowe.

Usługi dodatkoweСzyszczenie dachu cena usług dodatkowych
Czyszczenie rynien5-15 zł za metr bieżący
Zabezpieczenie kominów i wentylacji150-400 zł za element
Mycie elewacji5-10 zł za metr kwadratowy
Dojazd do klienta1-2 zł za każdy kilometr

 

Czyszczenie dachu cena

Samodzielne mycie dachu a profesjonalne usługi

Czyszczenie dachu można przeprowadzić na własną rękę, korzystając z drabiny i myjki ciśnieniowej. W przypadku lekkich zabrudzeń, często wystarczająca okazuje się zwykła woda. Istnieje szeroka gama środków chemicznych, które są dostępne na rynku, przeznaczonych do czyszczenia nie tylko dachów, ale również elewacji i powierzchni brukowanych, które mogą okazać się pomocne. W sytuacji, gdy dach jest silnie zanieczyszczony lub jego połacie są wysokie, co może wymagać poruszania się po nim, zalecane jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

Porównanie kosztów i efektywności

W przypadku samodzielnego mycia dachu płacimy jedynie za środki czyszczące i impregnujące, a także zakup lub wynajem sprzętu, natomiast zamawiając usługi fachowca trzeba także zapłacić za jego pracę. Duże firmy jednak kupują sprzęt na własny koszt, a detergenty zamawiają hurtem: w efekcie samodzielne i profesjonalne mycie kosztuje podobnie: mycie dachu cena za m2 w sposób samodzielny jest jedynie o 10-15% niższa w porównaniu do wykonania tej pracy przez fachowca. Warto więc poszukać firmy, która ma korzystną cenę na swoje usługi i złożyć w niej zamówienie (można to zrobić na Otomistrz).

Ryzyka związane z samodzielnym myciem dachu

Samodzielne mycie i impregnacja dachu nie są zalecane przez ekspertów z kilku powodów. Pierwszy z nich – wysokie prawdopodobieństwo niskiej jakości wykonania usługi. Co więcej, samodzielne mycie wiąże się z wieloma ryzykami:

  • praca na wysokościach zawsze niesie ze sobą ryzyko upadku i może skutkować poważnymi obrażeniami;
  • stosowanie środków chemicznych do czyszczenia dachu bez użycia odpowiedniej ochrony może skutkować problemami zdrowotnymi;
  • nieodpowiednie użycie myjki ciśnieniowej lub niewłaściwych środków chemicznych może uszkodzić pokrycie dachowe, co w konsekwencji może prowadzić do przecieków i powstawania innych problemów, które można rozwiązać tylko zamawiając drogą naprawę.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy chcesz zamówić fachowe usługi i interesuje Cię mycie dachu karcherem cena, czy też realizacja usługi inną metodą, na Otomistrz łatwo wyszukasz fachowców ze swojej miejscowości, którzy właściwie zadbają o dach w Twoim domu jednorodzinnym lub biurze. Ekspertom możesz powierzyć nawet czyszczenie chemiczne, mając pewność, że mycie dachówki będzie skuteczne i bezpieczne! Wycena mycia dachu opiera się na wielu czynnikach: typ jego nawierzchni, powierzchnia, stopień zanieczyszczenia itp. W celu dokładnej wyceny usługi warto skontaktować się z wybraną firmą.

Potrzebuję pomocy z...