Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację

Mycie okien bez smug: sekrety efektywnego sprzątania

10.10.2023
350
Mycie okien bez smug: sekrety efektywnego sprzątania


Czy istnieje możliwość mycia okien tak skutecznie, jak robią to profesjonaliści? Wiele gospodyń domowych w to wątpi, a przecież idealnie czyste okno nie tylko sprawia, że ​​nasze życie jest bardziej przytulne i komfortowe, ale także odpowiada za wizerunek naszego domu. Dziś porozmawiamy o tym, jak prawidłowo myć okna, aby nie pozostawały na nich smugi. Będziesz zaskoczony, ale pozytywne efekty można osiągnąć realizując czyszczenie okien bez użycia specjalistycznego sprzętu zapewniającego osiągnięcie spektakularnych efektów.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Mycie okien Mamy 2380 specjalistów Średnia ocena 4.8 – blisko Ciebie!

Czekać…

W jakich przypadkach nie da się umyć okien samodzielnie?

Zanim przejdziemy do opisu sposobów skutecznego mycia szyb bez smug w domu, opiszemy sytuacje, w których nie będzie to możliwe bez pomocy fachowców. Chodzi przede wszystkim o te konstrukcje, które położone są na wysokości. Niestety profesjonalne mycie okien w tym przypadku mogą zrealizować wyłącznie specjaliści, posiadający sprzęt pozwalający bez zagrożenia dla życia prowadzić takie prace. Pamiętaj, że alpinistyczne mycie okien Poznań wymaga także posiadania specjalnych uprawnień, które nie są w posiadaniu każdej firmy sprzątającej!

Swoje okna warto powierzyć w ręce profesjonalistów także w sytuacji, kiedy chodzi o mycie okien dachowych, jeśli nie da się ich otworzyć wewnątrz pomieszczenia. Nawet jeśli nie chodzi o mycie okien na wysokości, będzie potrzebny sprzęt, by wybrać się na dach i utrzymać się na nim podczas prac porządkowych.

Mycie okien po remoncie także powoduje wiele komplikacji i warto te zadanie powierzyć fachowcom. Ekipa sprzatająca firmy OTOmistrz dokonuje mycia okien myjką Karcher, która pozwala skutecznie usuwać różne rodzaje zabrudzeń, w tym te, których nie udaje się pozbyć domowymi środkami czyszczącymi.

Profesjonalne mycie okien parownicą można także być zrealizowane w domowych warunkach, ale w tym celu będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt. Warto zastanowić się nad tym, czy takie wydawanie pieniędzy będzie opłacalne: mycia okien po budowie lub naprawie dokonujemy raz, maksymalnie kilka razy w życiu, a szybkie mycie okien w Warszawie nie wymaga stosowania drogiego sprzętu.

Mycie okien bez smug: sekrety, o których warto wiedzieć!

W sieci można spotkać sporo porad dotyczących zasad poprawnego mycia okien. Ktoś doradza mycie okien myjką ciśnieniową lub mycie okien parą, ktoś inny zaleca myć okna wodą demineralizowaną, a jeszcze ktoś kolejny twierdzi, że najlepiej sprawdza się mycie okien płynem do płukania. Która z tych porad jest najlepsza? Każda z nich może być dość efektywna, jeśli przestrzegana będzie kolejność działań:

  • Przede wszystkim dokonaj mycia ram okiennych, w tym celu możesz stosować dowolny środek czyszczący, uwzględniając to, z jakiego materiału wyprodukowano ramę: plastiku lub drewna;
  • Zmyj brud ze szkła wodą. Mycie okien samą wodą pozwoli pozbyć się podstawowych zanieczyszczeń i przejść do kolejnego etapu;
  • Umyj okna wodą mydlaną. Wszystko tu zależy od twoich preferencji. Ktoś dokonuje mycia okien płynem do naczyń, ktoś inny może to robić mydłem, są też zwolennicy wykorzystywania do tego celu płynu do prania. Jeśli brudu nie daje się usunąć, można dokonać mycia okien myjką parową dowolnej firmy;
  • Zetrzyj wodę z powierzchni szkła, ale nie do sucha, teraz czas na polerowanie z wykorzystaniem ulubionego środka czyszczącego. Wiele gospodyń domowych rezygnuje na tym etapie ze sklepowych środków lub dokonuje mycia okien płynem do spryskiwaczy. Alternatywą jest także mycie okien bez smug octem. Ocet to domowy pomocnik nadający się też do czyszczenia wszystkich szyb, nadający im kryształowego połysku i świeżości w pomieszczeniu. Jakie są proporcje mycia okien octem? Na 1 litr wody potrzeba kilku łyżek kwasu octowego. Jeśli szkło jest bardzo brudne, powinieneś wypróbować mocniejszą dawkę octu. Proporcje mycia okien octem są następujące: 3 litry ciepłej wody, 6 dużych łyżek octu (stołowego lub jabłkowego), 100-150 g kredy, tyle samo wapna, sól. Efekt takiego czyszczenia czasem jest tak samo spektakularny, jak mycie okien parownicą karcher!
  • Miękka ściereczka z mikrofibry lub zwykła gazeta również przydadzą Ci podczas sprzątania, gdyż pozostaje jeszcze jedno ważne zadanie: finałowe polerowanie powierzchni szkła. Ułatwi je mycie okien bez smug gliceryną lub parownicą. Parowe mycie okien Kraków ogólnie najlepiej sprawdza się podczas sprzątania zarówno starych, jak i nowoczesnych okien.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się przydatny i teraz już wiesz jaki sposób mycia okien bez smug wykorzystasz w swoim mieszkaniu. Poszukujesz lepszej alternatywy, niż mycie okien octem? Wtedy zachęcamy do zamówienia usług nasze usługi mycia okien, która skutecznie poradzi sobie z każdym zabrudzeniem!

 

🟠 Możesz być także zainteresowany tym, jak posprzątać dom przy najmniejszym wysiłku.