Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Ile kosztuje naprawa okien?

01.05.2024
132
Ile kosztuje naprawa okien?


Chcesz naprawić okno? Wówczas na pewno interesuje Cię odpowiedź na pytanie o to, ile kosztuje wymiana uszczelek w oknach plastikowych lub też jak przedstawia się naprawa okien pcv cennik. Odpowiedzi na te kwestie, a także na wiele podobnych zgromadziliśmy w dzisiejszym artykule.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Naprawa okien Mamy 5271 specjalistów Średnia ocena 5.0 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

Czynniki wpływające na koszt naprawy okien

Na serwis okien cennik wpływają następujące czynniki:

 • przyczyna, rodzaj uszkodzenia;
 • mechanizm do wymiany: jeden lub cały zestaw;
 • producent osprzętu, który zostanie użyty.

Stan okien i ich wiek to kolejne czynniki, które wpływają na koszt usługi. Starsze, zużyte okna, które wymagają więcej pracy lub wymiany niektórych elementów, są naprawiane przy użyciu większych kosztów. Z reguły koszt naprawy lub regulacji starych okien przewyższa koszt serwisowania nowych. Trzeba też pamiętać o tym, że niektórzy dostawcy mogą udzielać gwarancji na swoje usługi. Może to mieć wpływ na cenę, ale pozwoli także mieć pewność co do jakości wykonanej pracy. Ważna może być również obsługa posprzedażowa, zwłaszcza jeśli pojawią sie pytania lub wątpliwości po zakończeniu pracy.

Typ i materiał okna

Jeśli chodzi o materiał produkcji, to najniższy będzie naprawa okien pcv cennik. Więcej zapłacisz za naprawy okien drewnianych, a najdroższe będą prace z konstrukcjami aluminiowymi. Cena wzrośnie, jeśli zamówisz także naprawę:

 • okien dachowych;
 • zabytkowych konstrukcji;
 • okien o nietypowym kształcie;
 • konstrukcji z podwójnymi lub potrójnymi szybami;
 • drzwi balkonowych.

Zakres uszkodzeń i potrzebnych napraw

Jakie naprawy w ramach mogą przeprowadzić fachowcy?

 • Regulacja okien. Jeśli potrzebujesz tylko wyregulować okno, aby zapewnić prawidłowe zamknięcie i uszczelnienie, będzie to tańsza usługa.
 • Naprawa okuć. Wymiana lub regulacja okuć, takich jak klamki i zamki, może mieć wpływ na cenę.
 • Wymiana uszczelek. Jeśli konieczna jest wymiana gumek uszczelniających lub uszczelek szklanych, zawsze powinna być brana pod uwagę wymiana uszczelek w oknach cena. Ile kosztuje wymiana uszczelek w oknach plastikowych lub z innych materiałów? Informacje o tym powinien zawierać naprawa okien cennik.
 • Naprawa przecieków powietrza. Jeśli istnieją szczeliny lub pęknięcia, którymi dochodzi do przecieków powietrze, ich naprawa może wymagać dodatkowej pracy i materiałów.

Wymiana uszczelek w oknach cena

Koszty naprawy różnych typów okien

Typ okna jest kolejnym czynnikiem, który decyduje o kosztach naprawy. Większość fachowców działających na własną rękę oraz firm zawiera w swoich cennikach informacje o cenie mycia co najmniej 2-3 różnych typów okien.

Naprawa okien drewnianych

Kompletna renowacja okien drewnianych będzie kosztować od 250 do 280 zł/m². Wymiana uszczelek w oknach koszt będzie wynosił około 20 zł, za regulację i smarowanie takiego okna zapłacimy od 60 do 100 zł. Wymiana uszczelek w oknach cena przy pracy z ramami drewnianymi jest największa w porównaniu do prac wykonywanych na oknach z innych materiałów.

Naprawa okien PCV i aluminiowych

Koszt wymiany uszczelek w oknach pcv jest niższy w porównaniu zarówno do podobnych prac wykonywanych na oknach aluminiowych, jak i drewnianych: wymiana uszczelek w oknach cena Warszawa wykonanych z aluminium będzie oscylować w granicach ok. 15 zł. Warto brać pod uwagę nie tylko koszt wymiany uszczelek w oknach pcv, ale i cenę innych prac: montaż klamki okiennej to koszty rzędu 30 zł, wymiana szyby zespolonej będzie kosztować ok. 120 zł, cena zbrojenia szkła wynosi od 140 zł.

Szczegółowe elementy do naprawy w oknach i ich ceny

Jakie elementy okien najczęściej ulegają naprawie? Są to:

 • skrzydła;
 • okucia i uszczelki;
 • klamki i zamki;
 • zawiasy.

Nie są rzadkie także uszkodzenia mechaniczne, na przykład – stłuczone szyby.

Wymiana uszczelek i okuć

Ile kosztuje wymiana uszczelek w oknach? Zależy to w pierwszej kolejności od materiału, z którego takie okno zostało wyprodukowane.

Typ oknaPrzeciętny koszt wymiany uszczelek w Polsce
Drewniane20-25 zł /mb
Aluminiowe13-15 zł /mb
PVC lub plastikowe10-15 zł/mb

Najczęściej klienci pytają nie tylko o to, Ile kosztuje wymiana uszczelek w oknach, ale także o cenę wymiany okuć. Wymiana zasuwnicy w oknie cena plasuje się na poziomie 100 zł, narożników, przedłużek i zaczep – 50 zł, a za smarowanie okuć zapłacimy ok. 25 zł. Naprawa skrzydeł okiennych (od 1 do 4 kosztuje od 120 do 150 zł).

Naprawa i wymiana szyb

Wymiana szyby jest możliwa w oknie każdego typu, a najczęściej do wykonania tego typu usługi dochodzi, jeśli:

 • została naruszona szczelność okna;
 • okno zamarza w zimie;
 • na szybach pojawiły się pęknięcia lub głębokie rysy;
 • występuje potrzeba zwiększenia izolacji akustycznej okna.

Cena pracy jest uwarunkowana materiałem, z którego okno zostało wykonane.

Typ oknaPrzeciętny koszt wymiany okna
Drewnianeod 130 zł
Aluminioweod 140 zł
PVC lub plastikoweod 70 zł

Po wymianie może też zostać zrealizowane przyciemnianie szyb: koszt takiej usługi oscyluje na poziomie 70-80 zł za okno.

Wymiana zasuwnicy w oknie cena

DIY vs. zlecenie naprawy profesjonalistom

Czy można naprawić okna samodzielnie? Odpowiedź na to pytanie – to zależy. Producenci okien plastikowych zalecają konsumentom powierzenie napraw i konserwacji takich konstrukcji fachowcom, w pierwszej kolejności ze względu na to, że takie rozwiązanie pozwala znacznie wydłużyć ich żywotność. Jest to całkiem zrozumiałe: fachowcy mają do dyspozycji specjalne narzędzia, dzięki którym regulacja okuć, naprawa mechanizmów mocujących i inne prace przebiegają jakościowo i szybko. Ponadto specjaliści:

 • mogą wykryć nawet drobne awarie i natychmiast je naprawić (jest to ważne, ponieważ pomaga uniknąć poważniejszych i większych awarii);
 • zapoznają klienta z możliwymi sposobami ulepszenia systemu okien plastikowych;
 • wymieniają niestabilne elementy i, jeśli to konieczne, uzupełniają okno o nowe funkcjonalne komponenty.

Porównanie kosztów samodzielnej naprawy i wykonanej przez fachowca

Zlecenie naprawy fachowcom eliminuje ryzyko błędów i gwarantuje profesjonalne wykonanie usługi. Oczywiście, serwis okien Warszawa cennik będzie wyższy, niż koszt podjęcia się prac naprawczych samodzielnie, gdyż trzeba będzie zapłacić nie tylko za materiał, ale także usługi pracownika. Ponadto, pomoc fachowca wiąże się z brakiem potrzeby zakupu lub wynajmu z reguły bardzo drogiego sprzętu, niezbędnego do wykonania napraw.

Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Top 5 usterek, które zdecydowanie wymagają interwencji fachowca. Są to:

 • brak domykania się okna;
 • awaria mechanizmu otwierania okna uchylnego;
 • uszkodzenia klamki;
 • usterki zespolonej szyby;
 • uszkodzenie zasuwnicy.

Tylko fachowiec potrafi zrealizować poprawne pomiary i zamówić odpowiednią szybę, wyregulować okna i przeprowadzić konserwację zawiasów.

Podsumowanie

Naprawa okien cennik nie jest bardzo wygórowany, a więc jeśli tylko masz taką możliwość, powierz prace naprawcze fachowcowi: wówczas możesz mieć pewność, że dobrano odpowiednie okucia i akcesoria, a ich montaż został zrealizowany w sposób sprawny i właściwy. Koszt naprawy okien zależy od złożoności prac i stopnia ich uszkodzenia. Zwróć uwagę: usługi fachowców, którzy mogą zrealizować tego typu usługi, są wyceniane na podstawie serwis okien cennik, który najczęściej nie obejmuje kosztu wykonania prac wysokościowych.

Polecane artykuły na temat: Naprawa okien
Potrzebuję pomocy z...