Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Naprawa spłuczek

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Naprawa spłuczek: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
A
Adrianna
 • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy

Na czym polega usługa naprawa spłuczek?

Złota rączka

Zepsuta spłuczka to problem, który może okazać się zmorą każdego domu. Przyczyn takiej awarii może być kilka, dlatego ważnym jest ich zlokalizowanie. Usterka m.in. może wystąpić w związku z uszkodzeniem zaworu spłukującego lub odcinającego, nieszczelną uszczelką, problemem z pływakiem albo po prostu zanieczyszczeniem. Naprawa spłuczki może polegać na czyszczeniu zabrudzeń, wymianie zużytego elementu, a nawet wymianie całego mechanizmu.

Mimo to, że zasada działania spłuczek jest taka sama, w zależności od producenta są konstruowane na różny sposób. Oprócz tego są różne rodzaje takich urządzeń. Na przykład spłuczka podtynkowa naprawa jest bardziej skomplikowana, więc niezbędna będzie pomoc fachowca. Na Otomistrz znajdziesz specjalistę, który z łatwością rozwiąże Twój problem. Nasi fachowcy oferują następne naprawy spłuczek:

 • Naprawa spłuczek klasycznych
 • Naprawa spłuczek przyciskowych
 • Naprawa spłuczek podtynkowych
 • Naprawa spłuczek zawieszanych
 • Naprawa spłuczek wc
 • Naprawa spłuczek bidetowych

Jakie problemy rozwiązujemy w ramach usługi naprawy spłuczek?

Zepsuta spłuczka to nie tylko brak komfortu, a też często wyższe rachunki za wodę. Poniżej podajemy mechanizm, według którego fachowiec poradzi sobie z usterką:

 • Diagnoza problemu z przyciskiem spłuczki. Naprawa spłuczek wc standardowo zaczyna się od zakręcenia zaworu zasilającego wodę. Kolejnym krokiem jest zlokalizowanie usterki. Aby ustalić przyczynę awarii, fachowiec musi zdjąć przycisk spłuczki i sprawdzić stan wszystkich jego elementów. Mocowanie przycisku zależy od jego typu i producenta.
 • Wymiana zużytych elementów przycisku. W przypadku, gdy powodem usterki jest zużycie pewnego elementu, dla prawidłowego działania spłuczki fachowiec wymieni zepsutą część lub cały przycisk. Zależy to od trudności usterki.
 • Testowanie przycisku po naprawie. Po naprawie/wymianie elementu przycisku spłuczki kolej na montaż, po czym fachowiec musi przeprowadzić test, aby sprawdzić działanie spłuczki.

Awaria spłuczki może być problemem, który skomplikuje nasze codzienne życie. Powodów usterki może być co najmniej kilka, czasem to po prostu jej częste eksponowanie:

 • Wyciekająca woda z przycisku spłuczki. Cieknącą spłuczka to także uciekające pieniądze z naszego portfela, więc usterka powinna być naprawiona jak najszybciej. Diagnoza awarii standardowo zaczyna się od zakręcenia zaworu zasilającego wodę, wypuszczani całej wody ze spłuczki, a następnie zdjęciu klapy spłuczki.

W przypadku cieknącej spłuczki prawdopodobnie przed nami naprawa zaworu napełniającego spłuczki. Powodem takiej usterki zazwyczaj jest nieprawidłowe ustawienie pływaka, połączonego z zaworem odpowiedzialnym za doprowadzenie wody. Przyczyną awarii również może być zabrudzenie membrany.

W przypadku nieprawidłowego ustawienia pływaka, zawór nie ma możliwości domknięcia, z czego wynika nadmiar wody. Przy takiej usterce powinno się ustawić pływak na odpowiednim poziomie, co prawdopodobnie rozwiąże problem. W przypadku zabrudzenia membrany fachowiec jednak musi wymienić cały zawór.

Po ustawieniu pływaka na odpowiedniej wysokości konieczne jest czyszczenie i konserwacja przycisku spłuczki, aby nadal mógł prawidłowo działać. Ostatnim elementem pracy jest montaż wszystkich części i przeprowadzenia testu.

 • Wadliwa instalacja spłuczki. Najpierw zakręca się zawór zasilający wodę, wypuszcza się cała woda ze spłuczki i otwiera się pokrywę. Fachowiec powinien sprawdzić, czy wszystkie elementy spłuczki zostały prawidłowo zamontowane. W tym przypadku przyczyny awarii mogą być różny, jednak częstym problemem jest bez przerwy płynącą woda do muszli toaletowej.

W takim razie prawdopodobnie czeka na nas naprawa zaworu napełniającego spłuczki w tym naprawa uszczelki, która może być m.in. podwinięta. Pamiętajmy, że naprawa spłuczki podtynkowej jest bardziej skomplikowana, ponieważ jest schowana w stelażu, który jest pod płytkami. W tym przypadku fachowiec usuwa przycisk spuszczający wodę i wyciąga płytkę, zasłaniająca dostęp do stelażu.

Gdy fachowiec ustali miejsce, w którym element spłuczki został nieprawidłowo zainstalowany, zamontuję ją poprawnie, co powinno rozwiązać problem. Po naprawieniu instalacji specjalista zamontuje wszystkie elementy i przeprowadzi test.

Ceny usług naprawy spłuczek — jakie są koszty?

W zależności od charakteru problemu naprawa spłuczki może trwać od kilku minut i do nawet kilku godzin także naprawa spłuczki również zależy od zakresu prac. Pamiętajmy też, że spłuczka podtynkowa jest bardziej skomplikowanym mechanizmem i dlatego jej naprawa będzie nieco droższa. Wycena wymiany i naprawa zaworu spustowego spłuczki zależy również od miejscowości. W dużych miastach, takich jak Warszawa, cena będzie odpowiednio wyższa.

Naprawa spłuczek klasycznych 50-120 zł
Naprawa spłuczek przyciskowych 70-120 zł
Naprawa spłuczek podtynkowych 150-190 zł
Naprawa spłuczek zawieszanych 70-120 zł
Naprawa spłuczek wc 50-120 zł
Naprawa spłuczek bidetowych 90-150 zł

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Naprawa spłuczek na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Naprawa spłuczek należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Naprawa spłuczek?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Naprawa spłuczek starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Naprawa spłuczek jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Naprawa spłuczek jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Naprawa spłuczek?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Naprawa spłuczek ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.