Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Ile kosztuje podłączenie kuchenki gazowej?

01.05.2024
251
Ile kosztuje podłączenie kuchenki gazowej?


Kuchenka gazowa jest jedną z podstawowych sprzętów w naszych kuchniach. Niestety, z upływem czasu się zużywa i musimy zainwestować w nową. Wtedy warto pamiętać, że podłączenie kuchenki gazowej cena powinno być przeprowadzone przez profesjonalistę. Sprawdź, ile kosztuje podłączenie kuchenki gazowej przez fachowca.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Podłączenie kuchenki gazowej Mamy 4593 specjalistów Średnia ocena 4.7 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

Kluczowe aspekty kosztów podłączenia kuchenki gazowej

Na to ile kosztuje podłączenia płyty gazowej, ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim to rodzaj kuchenki i region. Poniżej możesz sprawdzić przybliżony cennik tej usługi.

Bezpieczeństwo vs. oszczędności – dlaczego warto zastanowić się nad wyborem?

Planując podłączenie płyty gazowej cena, w pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy źródłem zasilania naszej kuchenki będzie gaz z sieci czy butla gazowa, podłączenie kuchenki gazowej lublin cena powinien wykonać wyłącznie doświadczony fachowiec z odpowiednimi uprawnieniami. W celu oszczędności wielu stawia na samodzielnie podłączenie kuchenki gazowej, jednak warto pamiętać, że nieumiejętne połączenie może prowadzić do wypadków.

Czynniki wpływające na cenę podłączenia

Na to, ile kosztuje podłączenia kuchenki gazowej mają wpływ kilka czynników, takich, jak wielkość instalacji gazowej czy miejsce montażu. Za podłączenie kuchenki wolnostojącej zapłacimy mniej, niż za montaż płyty gazowej w zabudowie. Koszt podłączenia kuchenki gazowej także zależy od regionu Polski. W dużych miastach zapłacimy odpowiednio więcej, niż w małej miejscowości. Poniżej możesz sprawdzić, ile kosztuje podłączenie kuchenki gazowej w zależności od regionu. Warto podkreślić, że jest to cennik orientacyjny.

WojewództwoPodłączenie wolnostojącej kuchenki gazowejPodłączenie kuchenki gazowej do zabudowy
Dolnośląskie150 – 300 zł200 – 350 zł
Kujawsko-Pomorskie140 – 290 zł190 – 340 zł
Lubelskie140 – 280 zł190 – 330 zł
Lubuskie140 – 280 zł190 – 330 zł
Łódzkie130 – 270 zł180 – 320 zł
Małopolskie150 – 300 zł200 – 350 zł
Mazowieckie160 – 310 zł210 – 360 zł
Opolskie130 – 270 zł180 – 320 zł
Podkarpackie130 – 270 zł180 – 320 zł
Podlaskie130 – 270 zł180 – 320 zł
Pomorskie150 – 300 zł200 – 350 zł
Śląskie150 – 300 zł200 – 350 zł
Świętokrzyskie130 – 260 zł180 – 310 zł
Warmińsko-Mazurskie130 – 270 zł180 – 320 zł
Wielkopolskie150 – 300 zł200 – 350 zł
Zachodniopomorskie150 – 300 zł200 – 350 zł

 

Podłączenie kuchenki gazowej cena

Wybór kuchenki gazowej a koszty montażu

Kuchenka gazowa to jeden z najważniejszych sprzętów w kuchni. Na rynku jest wiele rodzajów, takich, jak kuchenka wolnostojąca, pod zabudowę, z piekarnikiem czy bez i każda z nich ma swoją specyfikę podłączenie kuchenki gazowej poznań cennik.

Rodzaje kuchenek gazowych i ich specyfika montażu

Sprzęt gazowy może być zarówno wolnostojący, jak i do zabudowy. W przypadku wolnostojącej, podłączenie kuchenki gazowej gdańsk cena zaczyna się od przygotowania miejsca. Następnie fachowiec podłącza gaz, sprawdza szczelność i na koniec przeprowadza testy. Jeśli mamy płytę gazową, a piekarnik elektryczny specjalista musi też podłączyć kuchenkę do zasilania. Kuchenka do zabudowy składa się z dwóch urządzeń: płyty i piekarnika. W ostatnich latach jest to dość popularna opcja, ponieważ doskonale sprawdza się jak w małej, taki i dużej kuchni i pozwala wygodnie zaaranżować przestrzeń.

Czy wszystkie kuchenki mają zbliżone koszty instalacji?

Jak już wspominaliśmy, finalny koszt instalacji zależy m.in. od rodzaju kuchenki. Za podłączenie kuchenki gazowej cena wolnostojącej zapłacimy od ok. 100 zł. Montaż płyty gazowej w zabudowie wyniesie średnio około 300 zł. W tym przypadku również pamiętajmy o montażu piekarnika, za który będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Ważną kwestią też jest źródło zasilania kuchenki. Jeśli mieszkamy w bloku, wystarczy podłączyć sprzęt do gotowej instalacji gazowej. Jeśli jej nie mamy, musimy wydać na instalacje lub zakup butli gazowej.

Koszt podłączenia kuchenki gazowej

Bezpieczeństwo podczas podłączania – jakie są związane z tym koszty?

Gaz ziemny jest bardzo niebezpieczny, więc aby kuchenka została podłączona bezpiecznie, należy wykonywać tę czynność zgodnie z procedurami. Sprawdź, jakich norm bezpieczeństwa należy przestrzegać i ile kosztuje podłączenie płyty gazowej wraz z wydatkami związanymi z bezpieczeństwem. .

Zabezpieczenia, czujniki i zawory przeciwwybuchowe

Posiadacze kuchenek gazowych muszą pamiętać, że jednym z ważnych elementów bezpieczeństwa jest zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jest to mechanizm, który powoduje odcięcie dopływu gazu do palnika, gdy przypadkowo zgaśnie płomień. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, warto użyć również czujników gazu. To urządzenie na bieżąco monitoruje poziom tlenku węgla oraz gazu i może być częścią rozbudowanej instalacji lub działać niezależnie. W przypadku butli gazowej należy pamiętać o zaworach przeciwwybuchowych. Nowoczesne butle zazwyczaj są wyposażone w tę elementy. Dodatkowo planując podłączenie kuchenki gazowej cena warszawa, należy też przestrzegać zaleceń odnośnie miejsca ustawienia urządzenia, z uwzględnieniem wentylacji pomieszczenia i odległości sprzętu od okna.

Koszty związane z przestrzeganiem norm bezpieczeństwa

Posiadając kuchenkę gazową, należy pamiętać regularnym sprawdzaniu węża elastycznego. W blokach test na szczelność przeprowadza się okresowo, jednak w budynkach prywatnych obowiązek ten jest nałożony na właściciela, co wiąże się z dodatkowym kosztem. Jednym z ważnych elementów bezpieczeństwa także są dysze, które należy wymieniać co kilka lat. Jest to wydatek zaledwie kilka złotych, a my będziemy mieć pewność, że kuchenka działa bezpiecznie.

Podsumowanie

Koszt podłączenia kuchenki gazowej będzie się różnił w zależności od rodzaju sprzętu i regionu. Pamiętajmy, że obowiązujące przepisy zabraniają samodzielnego podłączenia. Montaż kuchenki gazowej może wykonać wyłącznie fachowiec, który posiada odpowiednie uprawnienia. Dodatkowo samodzielne podłączenie płyty gazowej cena powoduje utratę gwarancji na urządzenie. W przypadku, gdy chcemy zwiększyć poziom bezpieczeństwa w naszym domu, warto zainwestować w m.in. czujniki gazu, co wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

Potrzebuję pomocy z...