Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Cennik położenia gładzi w 2024

01.05.2024
5405
Cennik położenia gładzi w 2024


Nakładanie gładzi wałkiem lub w sposób mechaniczny to bardzo popularna usługa, której realizacja najczęściej jest powierzana fachowcom. Skąd płynie popularność tej usługi oraz ile kosztuje położenie gładzi? Czytaj dalej, żeby uzyskać odpowiedzi na te oraz inne pytania.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Położenie Gładzi Mamy 6013 specjalistów Średnia ocena 4.7 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

Jakie są korzyści z zastosowania gładzi?

Gładź jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych i można to łatwo wytłumaczyć, jeśli wziąć pod uwagę te korzyści, które wynikają z użycia materiału. Poniżej przedstawiamy trzy kluczowe zalety wykończenia gładzią, chociaż w praktyce jest ich oczywiście znacznie więcej.

Wygładzenie powierzchni i usunięcie nierówności

Jeśli zależy Ci na równiutkich, pięknie gładkich ścianach i sufitach, nie da się ich uzyskać bez dobrej jakości gładzi. Ten materiał skutecznie usuwa wszystkie nierówności – szpary, dziury i nawet pęknięcia, a ponadto nadaje się do stosowania na różnych powierzchniach, takich jak: beton, cegła, gips lub płyta karton-gips. Malowanie na dokładnie położonej gładzi staje się łatwiejsze i efektywniejsze – farba lepiej przylega do gładkiej powierzchni, co przekłada się na ładniejszy i bardziej trwały efekt końcowy.

Udoskonalenie wyglądu pomieszczenia

Gładź jest również doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą poprawić estetykę swojego mieszkania, domu lub biura. Może być stosowana do tworzenia różnorodnych efektów dekoracyjnych, takich jak na przykład amorficzna lub geometryczna faktura ściany, nadając wnętrzom unikalnego i indywidualnego charakteru. Co więcej, gładź jest dostępna w różnych odcieniach bieli, co pozwala na stworzenie idealnego tła dla innych elementów dekoracyjnych. Ponadto każde pomieszczenie po nałożeniu gładzi wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne.

Zapewnienie trwałego i odpornego wykończenia

Gładź to materiał wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia. Po jego nałożeniu i wyschnięciu tworzy się twarda, odporna na pęknięcia, zarysowania lub odbarwienia powłoka. Oznacza to, że gładź jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają materiału wykończeniowego, który będzie służył przez wiele lat.

Ile kosztuje położenie gładzi

Czynniki wpływające na koszt położenia gładzi w 2024

Planując remont powinniśmy uwzględnić wiele niuansów, a jednym z podstawowych jest to, ile kosztuje położenie gładzi z malowaniem i cennik szpachlowanie. Owszem, te prace można także przeprowadzić samodzielnie, ale jedynie pod warunkiem, że dysponuje się na to czasem i, co jeszcze ważniejsze, wiedzą oraz umiejętnościami. Jeśli jednak chcesz mieć pewność uzyskania dobrych efektów położenia gładzi, warto zwrócić się o pomoc do fachowej ekipy, której szpachlowanie ścian cena za m2 będzie uwarunkowana: powierzchnią, na której gładź powinna być położona, rodzajem i jakością gładzi, a także jakością powierzchni.

Wielkość powierzchni do pokrycia

Gładź to łatwy w aplikacji i estetyczny materiał do stworzenia trwałego i gładkiego wykończenia ścian wewnętrznych w różnych pomieszczeniach. W 2024 roku średnia cena za położenie gładzi Warszawa na ścianach w Polsce waha się od 35 do 50 zł za metr kwadratowy. Położenie gładzi cena jest wyższa w dużych miastach: na przykład w Warszawie cena za metr szpachlowania wynosi 61,50 zł, podczas gdy w Białymstoku jest to 44,28 zł.

Rodzaj i jakość gładzi

To, jaki rodzaj gładzi wybierzemy i jak jakościowa będzie zadecyduje nie tylko o efektach jej położenia, ale i kosztach samego materiału oraz jego nakładania. Średnia cena położenia gładzi cementowej wahają się w przedziale od 2 do 5 złotych za kilogram produktu, dostarczanego najczęściej w opakowaniach o objętości 25 kg. Średnia cena położenia gładzi akrylowej w całej Polsce wynosi 9,76 zł/mb brutto.

Stopień trudności przygotowania powierzchni

Stan powierzchni, na którą planuje się nakładać gładź jest jeszcze jednym ważnym czynnikiem, decydującym o tym, jak wycenić swoją pracę zatrudniony fachowiec. Koszt gruntowania ścian przed szpachlowaniem wynosi zazwyczaj od 7 do 15 zł za 1 m². Położenie gładzi Wrocław bez szlifowania będzie miało niższy koszt, niż położenie gładzi cena wraz ze szlifowaniem powierzchni.

Szpachlowanie ścian cena za m2

Przegląd aktualnych cen za położenie gładzi w 2024

Renowacja i wykończenie ścian to kluczowy element każdego projektu remontowego. Jeśli w ramach jego realizacji będziesz chciał otrzymać eleganckie, gładkie wykończenie ścian, warto zdecydować się na położenie gładzi Łódź przez doświadczonych fachowców. Ile kosztuje położenie gładzi?

Cennik za metr kwadratowy położenia gładzi

Oto, jak przedstawia się cennik szpachlowanie w Polsce. Średnio koszt położenia gładzi gipsowej wynosi od 16 do 55 zł za metr kwadratowy. Najdroższym rodzajem gładzi jest gotowa gładź szpachlowa i gładź wykończeniowa, których koszt może sięgać nawet 65-105 zł/m².

Dodatkowe opłaty za prace przygotowawcze

Przy położeniu gładzi warto pamiętać o dodatkowych kosztach związanych z pracami przygotowawczymi. Cena gruntowania ścian przed szpachlowaniem wynosi zazwyczaj od 7 do 15 zł za 1 m². W zależności od stanu ścian, może to obejmować naprawę szkód, takich jak pęknięcia lub dziury. Wówczas cena za metr szpachlowania może kosztować od 40 do 70 zł.

Koszt materiałów potrzebnych do położenia gładzi

Kładzenie gładzi cena za m2 zależy także od ceny wybranego materiału do szpachlowania. Przykładowo, to, ile kosztuje położenie gładzi z malowaniem, wynosi od 38 do 46 zł za metr kwadratowy, jednak koszt materiałów nie jest wliczony w tę cenę. Za 25 kg gładzi wapiennej zapłacimy około 50 zł. Jeszcze wyższym jest koszt gładzi polimerowej.

Ostatecznie, cena położenia gładzi z malowaniem zależy od wybranych usług, ale można się spodziewać, że cena szpachlowania będzie wynosiła co najmniej 77 zł za 1 m² dla malowania na biało, a 109 zł za 1 m² dla malowania farbą kolorową.

Zatem, jeśli marzą Ci się idealnie gładkie ściany i sufit w mieszkaniu lub biurze, obowiązkowo należy zamówić usługę “kładzenie gładzi”. Usługa ta nie tylko pozwoli wyeliminować wszystkie nierówności, ale także da możliwość wizualnego powiększenia pomieszczenia, uczynienia go jaśniejszym.

Podsumowanie

Jeśli zdecydujesz się zastosować materiały dekoracyjne – ułatwi ich nałożenie. Kładzenie gładzi cena za m2 to usługa, której koszt jest uwarunkowany kilkoma czynnikami, w tym powierzchnią krycia, rodzajem gładzi i jej jakością, a także stopniem trudności przygotowania powierzchni. Ponadto zamawiając szpachlowanie płyt gipsowo-kartonowych lub innych powierzchni należy uwzględniać nie tylko szpachlowanie ścian cena za m2 robocizny, ale i sam materiał, a także dodatkowe wydatki, jak na przykład koszt narzędzi niezbędnych do położenia gładzi.

Na stronie Otomistrz możesz dowiedzieć się o cenach usług wykończeniowych, a także zamówić ich realizację w Twojej miejscowości przez doświadczoną ekipę, która wie jak położyć gładź i oferuje przystępny koszt położenia gładzi.

Potrzebuję pomocy z...