Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Położenie Gładzi w Toruniu

Wypełnij krótki formularz, a my znajdziemy najlepszego Wykonawcę usługi Położenie Gładzi w Toruniu w Twojej okolicy.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Order count Zrealizowane zamówienia
0
3 / dziennie
Master count Zarejestrowani wykonawcy
309
3 / dziennie

Wykonawcy blisko Ciebe

Na czym polega usługa położenia gładzi w Toruniu?

W czasie prac wykończeniowych w nowych budynkach i podczas remontów w modernizowanych obiektach, często trzeba użyć dodatkowej, cienkiej warstwy, która wyrówna powierzchnię ścian i sufitów oraz nada im pożądaną gładkość.

Gładź jest to cienka warstwa wykończeniowa, wykonana z drobnoziarnistych materiałów opartych na cemencie, gipsie, wapnie lub polimerach. Usługa położenia gładzi polega na przygotowaniu powierzchni do nanoszenia gładzi, przygotowanie bezpośrednio gładzi oraz wyszlifowanie ściany.

Jakie są rodzaje gładzi w Toruniu?

  • Gładzie szpachlowe to produkty stosowane w budownictwie do ulepszania powierzchni ścian pokrytych tynkiem cementowym lub cementowo-wapiennym, które są szorstkie i nieestetyczne. Gładzie te są także wykorzystywane podczas remontów, pozwalając na szybką i tanią odnowę starego tynku. Można wybierać pomiędzy gładziami gipsowymi, produkowanymi z naturalnego lub syntetycznego gipsu.
  • Gładzie gipsowe. Gładzie na ścianach w Toruniu z gipsu są bielsze i wiążą dłużej, natomiast te syntetyczne są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zaleca się unikać kładzenia gładzi gipsowych w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, ponieważ są wrażliwe na zawilgocenie i możliwe jest ich odspajanie się od podłoża. Istnieją także gładzie gipsowe, które nie wymagają szlifowania, jednak tego typu wymaga dużego doświadczenia i cierpliwości przy nanoszeniu. Występują też gładzie białe, produkowane z gipsu alabastrowego, co daje im wyjątkowo biały kolor i pozwala na mniejsze zużycie białej farby podczas malowania.
  • Gładzie cementowe. Nie dają tak gładkiej i białej powierzchni jak gładzie gipsowe, ale za to charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i możliwością użycia w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Po wyschnięciu, nie wymagają szlifowania, dlatego nie powodują kurzu w pomieszczeniach.
  • Gładzie polimerowe. Są dostępne jako suche mieszanki, które należy rozrobić z wodą, lub w formie gotowej do użycia, pakowane w wiaderka z tworzywa sztucznego. Są bardziej elastyczne niż gładzie gipsowe i cementowe. Sprawdzą się na trudnych powierzchniach, takich jak ściany, które podlegają niewielkim ruchom konstrukcyjnym, oraz są odporne na wilgoć. Jedynym minusem jest konieczność szlifowania, co powoduje powstawanie kurzu.
  • Gładzie cementowo-wapienne. Charakteryzują się idealnie gładką powierzchnią. Są łatwe w obróbce i dobrze trzymają się na podłożu. Można je stosować w pomieszczeniach z wysoką wilgotnością powietrza. Zaleca się nakładać takie gładzie na mokro w Toruniu, bez konieczności szlifowania, choć jest to dozwolone. Nie powinny być kładzione na podłożach gipsowych. Są bardziej odporne na rozwój pleśni niż inne rodzaje gładzi.

Dlaczego położenie gładzi warto powierzyć fachowcowi w Toruniu?

Proces szpachlowania to żmudna i często wykańczająca praca, ale nie jest to jedyny powód, dla którego realizację takiej usługi najlepiej jest powierzyć fachowcom. W celu uzyskania trwałej gładkiej ściany niezbędne będą również specjalistyczne narzędzia, a także wysokiej jakości materiały, za pomocą których będzie można osiągnąć pożądany efekt.

Masa szpachlowa idealnie nadaje się też do spoinowania płyt gipsowo kartonowych. Żeby efekt takich prac prezentował się naprawdę dobrze i estetycznie, powinny zostać wykonane przez doświadczonego pracownika, najlepiej – za pomocą specjalnej maszyny, dzięki której można uzyskać idealnie gładką nawierzchnię.

Ile czasu zajmuje położenie gładzi w Toruniu?

To, jak szybko zostanie zrealizowane położenie gładzi w Toruniu, zależy od kilku czynników, z których podstawowym jest jakość przygotowania powierzchni. Gładkie ściany znacznie skracają czas realizacji zlecenia. Wpływ na jakość i czas wykończenia ma także rodzaj użytej gładzi, a także umiejętności i doświadczenie wykonawcy. Czas nakładania zależy od ilości warstw, jakie zostaną położone. Zazwyczaj gładź gipsowa wysycha w ciągu około 12 godzin. Po pełnym wyschnięciu należy ją wyszlifować, a następnie oczyścić powierzchnię z pyłu przed malowaniem farbą.

Ile kosztuje położenie gładzi w Toruniu?

Gładzie w Toruniu mogą mieć różny koszt w zależności od tego, z jakich materiałów są wykonywane. Położenie gładzi cena w Toruniu za wykonanie jednej warstwy gładzi gipsowej przez fachowca to 30-40 zł za metr kwadratowy. Przygotowanie powierzchni ścian do nałożenia gładzi to średnio 3-6 zł za metr kwadratowy. Nie jest to cena końcowa i nie uwzględnia ona czynności takich jak czyszczenie ścian, gruntowanie i uzupełnianie ubytków. Za każdy kilogram sypkiej gładzi szpachlowej trzeba zapłacić średnio 2-3 zł.

Jeśli natomiast chodzi o wygładzanie za pomocą polimerów – gładzie ile za metr w Toruniu? Tu koszt usług fachowców rozpoczyna się od 35 zł za każdy metr kwadratowy pomieszczenia. Gdy z kolei zdecydujemy się wyeliminować nierówności ścian za pomocą produktów cementowo-wapiennych, to za usługę zapłacimy od 40 zł za każdy metr kwadratowy.

Ponadto gładzie w Toruniu cennik obejmuje także dojazd fachowców, jak i koszt samych materiałów. Zamawiając usługi szpachlowania przez Otomistrz możesz mieć pewność, że fachowcy tylko zrealizują Twoje zlecenie w przystępnej cenie, ale także pomogą w zakupie niezbędnych materiałów i sprzętu u sprawdzonych dostawców, często ze zniżką.