Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację

Czyszczenie dywanów specjalistyczne i odkażanie

10.10.2023
261
Czyszczenie dywanów specjalistyczne i odkażanie


Usuwanie zanieczyszczeń i plam po ludziach, zwierzętach i ich wydzielinach, a także czyszczenie dywanów, wykładzin i tapicerki (w tym samochodowej), na których znaleziono ciało po czasie, w stanie rozkładu np. doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego. Miejsca zbrodni, samobójstw itp. to skażone jadem trupim śmiertelnie niebezpieczne (w sensie dosłownym) środowisko pracy. Tu nie wystarczy zwykłe czyszczenie, fetor i jad trupi będą się utrzymywać długo. Trzeba posiadać wiedzę, doświadczenie i odpowiednią chemię. My posiadamy wszystkie te trzy elementy. Po wykonaniu prac pomieszczenie jest bezpieczne wolne od patogenów. Na rynku usług prania i czyszczenia dywanów dostępne są różne metody pracy, każdy poleca swoją, jako najlepszą. Niestety niektóre z nich przynoszą więcej szkody niż pożytku. Oto metoda, której nie stosujemy i nie polecamy.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Pranie dywanów Mamy 997 specjalistów Średnia ocena 4.9 – blisko Ciebie!

Czekać…

Metoda prania na wskroś wraz z osnową

Reklamowana, jako dająca najlepsze efekty i gwarantująca usunięcie 95% zanieczyszczeń zawartych w dywanie. Niestety nikt nie pisze, że metoda ta daje również 95% gwarancji na zniszczenie dywanu, ponieważ; dywanu nie wolno przemoczyć „na, wskroś”, bo zostaje rozpuszczony klej i z dywanu robi się mówiąc kolokwialnie „szmata”; traci on sztywność, a także traci fason jest nierównomiernie powyciągany w różnych kierunkach, pofałdowany. Dywan w czasie prania powinien leżeć, wsadzenie go do pralki-wirówki gwarantuje dwie rzeczy:

  • W 95% będzie on wyprany dogłębnie;
  • Również w 95% będzie się on nadawał do wyrzucenia.

Dlaczego? Dlatego, że wirówka do dywanów wiruje z prędkością ok.1200obr/min, co powoduje jego wielokrotne łamanie i wyciąganie w różnych kierunkach. Również niszcząco oddziałują na dywan różnego rodzaju automatyczne trzepaczki i inne wynalazki… W takim trzepaniu dywan jest bity w tempie 50000 razy na minutę. Proszę się zastanowić czy Państwa dywan na to zasługuje…?

Na czym polega metoda prania na wskroś wraz z osnową?

I tutaj na pomoc przychodzi firma sprzątająca w Łodzi, która najlepiej sobie z tym poradzi. Metoda polega na całkowitym przemoczeniu dywanu – jego runa i osnowy, wyszorowaniu, a na samym końcu odwirowaniu, po którym dywany wyciągane są z wirówki praktycznie suche (95% wody zostaje odwirowane). Wirowanie powoduje największe nieodwracalne zniszczenia dywanu. Niektóre wirówki mają nawet suszarki, które gwarantują, iż połamany w bębnie dywan jest suszony szybko i nierównomiernie. Takie zabiegi napędzają dobrą koniunkturę sprzedaży, ponieważ dają pewność, że można się już rozglądać za nowym dywanem. Proszę pamiętać, iż dywan zawsze musi schnąc rozłożony na równej płaskiej powierzchni (nawet nie na sznurku) i w normalnej temperaturze pokojowej.