Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Regulacja drzwi

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Regulacja drzwi: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
A
Adrianna
  • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy

Usługa regulacji drzwi: na czym polega?

Złota rączka

Usługa regulacji drzwi polega na dostosowaniu skrzydła drzwiowego do ramy w sposób umożliwiający jego prawidłowe i płynne działanie. Jest wymagana w wielu sytuacjach, wśród których najbardziej powszechnymi są:

  • Występowanie uszkodzeń mechanicznych w efekcie uderzenia, próby włamania itp.;
  • Naturalne osiadanie domu lub występowanie ruchów tektonicznych;
  • Oddziaływanie na drzwi wahań temperatury lub wilgoci, powodujących ich rozszerzenie lub kruszenie;
  • Naturalne zużycie drzwi, w efekcie czego zaczynają trzeszczeć i gorzej działać, pojawiają się problemy z otwieraniem drzwi lub ich zamykaniem;
  • Niewłaściwie wykonana instalacja drzwi wejściowych lub wewnętrznych, wymagająca regulacji zawiasów.

Ogólnie rzecz biorąc, w każdej sytuacji, kiedy zauważysz, że otwieranie lub zamykanie drzwi jest skomplikowane, występują problemy z izolacją termiczną lub dźwiękową, masz problemy z dociskiem skrzydła do ościeżnicy itd., warto zwrócić się o fachową pomoc.

Regulacja drzwi polega na ustawieniu i dostosowaniu elementów drzwi, takich jak: zawiasy, zamki, klamki i uszczelki, w celu zapewnienia prawidłowego i płynnego działania skrzydła drzwi. Niekiedy może również wymagać dodatkowej regulacji elementów otwierających i zamykających, takich jak: magnesy, podkładki, klamki i gałki.

Zaleca się, aby regulacja drzwi pokojowych, jak i regulacja drzwi wejściowych była wykonywana 2 razy w roku — pozwoli to wydłużyć okres i zapewni komfort ich użytkowania:

  • Drzwi wejściowe. Naprawa drzwi wejściowych zaczyna się od wymiany podkładki. Najlepiej wybrać dobrej jakości produkty ze stali, zdolne do wytrzymania sporego obciążenia. Żeby wyregulować drzwi wejściowe, fachowiec powinien także wyregulować zawiasy w taki sposób, by skrzydło dobrze dociskało się do ościeżnicy, a jednocześnie w pomieszczeniu zapewniona została izolacja akustyczna i termiczna. Regulując drzwi zewnętrzne, eksperci przede wszystkim wymieniają podkładkę, a następnie ustawiają skrzydło drzwiowe we właściwej pozycji.
  • Drzwi wewnętrzne. Regulacja i naprawa drzwi wewnętrznych rozpoczyna się od właściwego ustawienia zawiasów od razu w trzech płaszczyznach — pionie, poziomie oraz dociskaniu skrzydła do ościeżnicy. Dość często występuje także potrzeba naoliwienia zawiasów lub ustawienia pod nimi specjalnych podkładek.
  • Drzwi balkonowe. Regulacja drzwi balkonowych powinna być wykonywana na zimę oraz na lato, a do jej przeprowadzenia stosuje się klucz imbusowy o średnicy 4 mm. W pierwszej kolejności jest regulowany dolny zawias, posiadający specjalną śrubę regulacyjną, a następnie górny, decydujący o podniesieniu lub obniżeniu skrzydła drzwi. Prace regulacyjne kończą się konserwacją ruchomych elementów.

Dlaczego regulację drzwi lepiej powierzyć fachowcowi?

Regulacja zawiasów w drzwiach wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, ponieważ niewłaściwe ustawienie drzwi może prowadzić do ich nieszczelności, trudnego otwierania lub zamykania, a nawet do skracania czasu użytkowania. Owszem, posmarować zawiasy nawierzchniowe może prawie każdy, ale jeśli zostały zainstalowane nowoczesne zawiasy, masz drzwi przesuwne lub występuje skrzywienie zamka, wyregulowanie drzwi bez pomocy fachowcy będzie raczej niemożliwe.

Jeśli drzwi należy wyregulować, zamówiony specjalista w pierwszej kolejności sprawdzi nośność zawiasów, a następnie zmierzy ciężar skrzydła. Uzyskane informacje pomogą mu w ustaleniu najlepszego sposobu rozwiązania problemu. Nie posiadając odpowiedniego doświadczenia i narzędzi, nie możesz zrealizować właściwej analizy stanu drzwi, co będzie skutkowało brakiem ich właściwej regulacji.

Co więcej, nieodpowiednie ustawienie drzwi zewnętrznych lub balkonowych może prowadzić do ich niedomknięcia lub wystąpienia problemów z otwieraniem, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Ponadto niewłaściwa regulacja drzwi wewnętrznych może prowadzić do powstawania różnych problemów, takich jak trudności w otwieraniu lub zamykaniu drzwi, hałas podczas użytkowania, a nawet uszkodzenia drzwi lub ich elementów.

Dodatkowo samodzielne wykonywanie regulacji drzwi, bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa. W przypadku większych drzwi — drzwi wejściowe lub drzwi balkonowe, konieczne może być użycie drabiny lub podnośnika, co zwiększa ryzyko wypadku.

Fachowcy zwykle oferują też gwarancję na wykonaną usługę, co daje pewność, że jeśli pojawią się jakieś problemy, to zostaną one naprawione bez dodatkowych kosztów. Wybierając fachowca za pośrednictwem portalu Otomistrz, znajdziesz doświadczonych ekspertów, gotowych dokonać regulacji drzwi przylgowych, jak i drzwi bezprzylgowych, a wszystko to z gwarancją jakości i oczywiście w przystępnych cenach.

Jaka jest cena usługi regulacji drzwi?

Cena usługi regulacji drzwi zależy od różnych czynników, takich jak: rodzaj drzwi, zakres pracy, lokalizacja obiektu oraz doświadczenie i kwalifikacje pracownika. Podajemy przybliżone ceny usługi „serwis drzwi”, ustalone przez fachowców, którzy są zarejestrowani na portalu Otomistrz.

Podane koszty są przybliżone, dodatkowo regulacja drzwi balkonowych cena może wzrosnąć w razie potrzeby wykonania przez zamówionego fachowca dodatkowych usług lub w przypadku wystąpienia potrzeby wymiany części drzwi, lub ich poszczególnych elementów.

Regulacja drzwi wejściowych 200 zł
Regulacja i smarowanie drzwi balkonowych 50 zł za każde skrzydło
Wymiana klamki w drzwiach (bez kosztu samej klamki) 60 zł
Regulacja drzwi wewnętrznych 100 zł
Regulacja zawiasów 3D Od 100 zł
Regulacja klasycznych zawiasów Od 50 zł

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Regulacja drzwi na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Regulacja drzwi należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Regulacja drzwi?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Regulacja drzwi starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Regulacja drzwi jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Regulacja drzwi jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Regulacja drzwi?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Regulacja drzwi ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.