Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Remont balkonu

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Remont balkonu: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
  • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Jak wykonać remont balkonu?

Prace wewnątrz

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego lub małego, przytulnego lub nie, balkonu i wciąż używasz go jako schowek lub zamiast lodówki – ten artykuł jest dla Ciebie.

Dziś opowiemy, jak nawet tani remont balkonu może zmienić tę przestrzeń nie do poznania i podarować nie tylko dodatkowe metry kwadratowe, ale może nawet otworzyć nowe możliwości i radości w życiu.

Czy to remont balkonu w bloku, remont balkonu w kamienicy, czy remont balkonu w spółdzielni mieszkaniowej, ta zawsze jasna przestrzeń może stać się pokojem dziecięcym, bawialnią, biurem, pokojem na ulubione hobby, czy miejscem dla wypoczynku, zarówno zimą, jak i latem, niezależnie od zmiany temperatury. A nawet jeśli nie posiadasz luksusowych tarasów, a po prostu zdecydujesz się na remont starego balkonu, to nie tylko ozdobi on Twoje codzienne życie, ale także poprawi wygląd domu.

Reasumując, nawet jeśli balkon, czy taras w Twoim mieszkaniu czy domu jest dziś najrzadziej używanym i chłodnym miejscem, nieprzydatnym do mieszkania i spędzania wolnego czasu, remont balkonu tanim kosztem może zamienić go w ciepłe, jasne miejsce, które może pretendować które do miana ulubionego pokoju całej rodziny.

Remont balkonu - czy należy go zgłaszać?

Jest jeszcze jeden dobry powód, który sprawia, że remont balkonu nie jest tylko fanaberią, ale działaniem absolutnie koniecznym – balkon, według statystyk, jest najbardziej to najbardziej pochłaniające ciepło pomieszczenie w domu. A przy odpowiednim i wysokiej jakości remoncie generalnym straty ciepła można zminimalizować. To z kolei spowoduje znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania.

Ile trwa remont balkonu?

Pomimo tego, że czas trwania remontu balkonu zależy bezpośrednio od jego stanu wyjściowego oraz zadań postawionych przed wykonawcą, proces ten można podzielić na kilka etapów.

Istnieją cztery główne etapy renowacji balkonu:

  • montaż pustaków okiennych, szklenie;
  • ocieplenie balkonu;
  • instalacja łączności;
  • wykończenia.

Ponadto każdy z etapów pracy ma swoje własne cechy technologiczne i czasowe.

Przeszklenie balkonu

Zanim zadasz pytanie jak wykonać remont balkonu, zastanów się jak będzie wyglądał i jakie funkcje spełnia balkon Twoich marzeń. Od tego zależy nie tylko estetyczny wygląd, ale także niuanse technologiczne. Na przykład w przypadku małego balkonu, balkon często jest zwiększany w ramach procesu szkolenia. Czyli na początkowym etapie, gdy zastanawiasz się jak będzie wyglądał remont balkonu firma, która zajmuje się szkoleniem, powinna być w stanie wykonać tego typu usługę.

Przy wyborze wykonawcy należy zdecydować o możliwościach i funkcjonalności balkonu: ciepłe lub zimne szyby, format profili okiennych i parapetów, jakość okuć, wyprowadzenie loggi na zewnątrz z uwzględnieniem przepisów prawnych w regionie i aktualnych norm budowlanych. W każdym z wybranych wariantów należy maksymalnie wykluczyć ryzyko awarii konstrukcji, zwisania skrzydeł, obniżenia ciśnienia w szybach zespolonych i innych możliwych negatywnych skutków.

Izolacja balkonu

Jeśli planujesz kapitalny remont balkonu cena w dużej mierze będzie zależała od tego, czy planujesz ocieplenie tej przestrzeni. Nowoczesna izolacja nie jest tania, ale warto zainwestować, bo dzięki niej ochronisz swój dom przed hałasem, przeciągami, utratą ciepła, a w efekcie zagwarantujesz sobie komfortowy mikroklimat w domu.

Izolacja może być wewnętrzna lub zewnętrzna. Izolacja zewnętrzna jest droższa i bardziej czasochłonna, izolację wewnętrzną można wykonać nawet samodzielnie. Jeśli jednak Twój wybór padł na ocieplenie wewnętrzne, to trzeba mieć na uwadze, że tego typu prace zmniejszą powierzchnię użytkową balkonu.

Instalacja komunikacji

Systemy ogrzewania podłogowego, które są obecnie bardzo popularne i rozpowszechnione, są dobrym rozwiązaniem, jeśli planujesz wykorzystać balkon jako pokój lub gabinet. Istnieje jednak prostsze rozwiązanie, które nie wymaga żadnych modyfikacji podłogi balkonu: montaż konwertera. Dodatkowo w systemie „ciepła podłoga” jako wykładzinę podłogową stosuje się płytki ceramiczne, a konwektor wymaga jedynie gniazdka.

W każdym przypadku instalacja przewodów elektrycznych, gniazd, przełączników i urządzeń oświetleniowych odbywa się natychmiast po szkoleniu i izolacji, przed ostatnim etapem wykończenia.

Prace wykończeniowe

Wykończenie jest kolejnym etapem remontu. Istnieje wiele opcji na każdy gust, od drewnianych wykończeń szalunków po nowoczesne dekoracje ścienne z laminatu. Podłoga jest zwykle wybierana z myślą o przewidywanych wahaniach temperatury. Może to być podłoga drewniana, linoleum, laminat lub płytki ceramiczne. Ostatnią z opcji należy wybrać, jeśli ma być zainstalowany system ogrzewania podłogowego.

Dlaczego remont balkonu warto powierzyć specjaliście?

Remont balkonu, a zwłaszcza generalny remont balkonu, wymagają nie tylko umiejętności i zdolności, ale także konkretnej wiedzy technicznej. Dlatego powierzenie naprawy specjaliście będzie właściwą decyzją, która pozwoli zaoszczędzić nerwy, pieniądze i czas.

Ile kosztuje remont balkonu?

Jeśli planujesz remont balkonu cennik może się różnić w zależności od złożoności i zakresu prac. Samodzielne wykonanie remontu nie będzie wymagało dużych inwestycji. Swój czas i pieniądze poświęcisz tylko na materiały. Jeśli jednak planujesz przekształcić balkon w ładny dodatkowy pokój w domu, przygotuj się na większą inwestycję. Mimo to, jesteśmy pewni, że Ty i Twoja rodzina będziecie szczerze zadowoleni z rezultatu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Remont balkonu na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Remont balkonu należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Remont balkonu?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Remont balkonu telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Remont balkonu?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Remont balkonu starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Remont balkonu jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Remont balkonu jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Remont balkonu?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Remont balkonu ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.