Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą! Dziękujemy Polakom za wsparcie i pomoc dla Ukrainy! 🇺🇦
Znajdź najlepszego Wykonawcę!

Remont kuchni

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Czekać...
Jak to działa

Wyszukanie Wykonawcy jest dla Ciebie darmowe i do niczego nie zobowiązuje!

Krok 1

Kliknij przycisk "Znajdź Wykonawcę"

Krok 2

Wypełnij formularz, w którym podaj szczegóły zamówienia

Krok 3

Wykonawca skontaktuje się z Tobą

Remont kuchni: Opinie klientów

L
Lidia_LV
Obsługa doradziła dobrego specjalistę. Wszystko zostało zrobione w 2 dni także polecam.
D
Daria
Otomistrz jest extra! Zamawiałam kilka usług, w przypadku niektórych wyszukiwanie wykonawców trwało dłużej, ale najczęściej takie problemy nie występują. Zamawiam już trzeci raz.
J
Jarek
Wykonawca znaleziony w Otomistrzu jest naprawdę doświadczonym specjalistą, wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Polecam ten serwis do załatwienia spraw domowych. Podkreślam takie plusy: umiejętne wykonanie pracy we właściwym czasie za odpowiednią cenę. Nie znaleziono wad. Zwracam uwagę na uprzejmość specjalisty.
P
Przemysław
Skorzystałem z Otomistrza i nie zostałem zawiedziony. Fachowca skontaktował się ze mną, ustaliliśmy wszystko i nie było żadnych problemów. Polecam.
P
PanMarek
Polski serwis ze specjalistami, cieszę się że raz skorzystałem mimo że miałem wątpliwości. Za każdym razem znajduję dobrego wykonawcę, mam remont w toku i często potrzebuję. Poleciłem krewnym.
A
Artur
Na początku korzystałem z otomistrza jako wykonawca, ale jak coś się zepsuje w domu to chętnie korzystam też jako klient. Mogę powiedzieć, że wiem jak działa serwis od kuchni, polecam.
M
Martyna 18
Chciałabym się podzielić swoją opinią o otomistrz. Wczoraj po raz pierwszy skorzystałam. Dziś przyjedzie Pan z serwisu. Wtedy się wypowiem odnośnie jakości, ale jak na razie wszystko jest git.
A
Adrianna
  • Skozystałam z usług otomistrza, wyjaśniłam Wykonawcy, czego potrzebuję, i wszystko zostało bardzo dobrze wykonane, serdecznie polecam.
T
Toria1984
Nigdy nie korzystałam z otomistrza dopóki nie miałam ostrej potrzeby. Nie oczekiwałam, ale Pan z otomistrza przyjechał w niedzielę, jestem zadowolona. Koszt też był okej.
E
Ewa
Używałam 3 razy, byłam zadowolona, tylko że na drugi raz wyszukiwanie wykonawcy zajęło kilka dni, ale przynajmniej obsługa jest miła, kontaktowałam się w tej sprawie, wszystko mi wyjaśnili.
R
Roman_Mc
Nie po raz pierwszy zamawiam fachowców w otomistrzu do różnych spraw. W 90% przypadków byłem zadowolony, mogę polecić. Jedyna rzecz to czasem dłużej trzeba czekać na znalezienie wykonawcy
W
Wacław
Szybko i niedrogo. Jakość pracy bardzo dobra. Polecaam
M
Marian4k
Kilka razy zamawiałem wykonanie usług na Otomistrz. Wszystko w porządku, polecam.
O
Olga_Shss
Korzystam z serwisu od dłuższego czasu. Głównym plusem jest szybkość i wygoda tworzenia zgłoszeń, a także otrzymywania na nie odpowiedzi. Praca jest wykonywana szybko i sprawnie. Ceny usług ustalamy z wykonawcami i nie miałem dużych sprzeczności w tym pytaniu. Jest okej korzystajcie śmiało.
N
Nikk125
Skontaktowałem się z wykonawcą dość szybko. Zamówienie również zostało zrealizowane szybko. Jestem bardzo zadowolony polecam na 100%, pozdrawiam

Jak zaplanować remont kuchni?

Prace wewnątrz

Kuchnia to bez przesady jedno z ulubionych miejsc w każdym domu. Miejsce, w którym cała rodzina gromadzi się wokół wspólnego stołu, miejsce, w którym jest przytulnie i pachnie pysznie domowymi posiłkami przygotowanymi z miłością. Z drugiej strony, kuchnia często postrzegana jest jako “twarz” gospodyni domu, a wnętrza tego najważniejszego pomieszczenia w domu są odzwierciedleniem poczucia smaku właścicieli. Dlatego remonty kuchni są najpopularniejszy rodzaj prac budowlanych, które często wymagają pomocy fachowców.

Remont starej kuchni, czy remont kuchni w nowym budynku, każdy z tych rodzajów prac zakłada pewną sekwencję działań, której nieprzestrzeganie może przynieść nieoczekiwane, a nawet nieprzyjemne skutki. W rzeczywistości ponowne wykonanie zakończonych prac spowoduje znaczne dodatkowe koszty finansowe.

Na czym polega remont kuchni?

Kompleksowy remont kuchni wymaga starannego przygotowania, ponieważ po jego zakończeniu potrzebny jest efekt, który nie tylko da komfort i przytulność, ale także będzie się podobał i zaspokoi potrzeby wszystkich członków rodziny.

Jednym z najczęstszych pytań w procesie planowania remontu jest: z czego zacząć remont kuchni? Aby uzyskać wyczerpującą odpowiedź, warto spojrzeć na dziesięć kluczowych etapów remontu kuchni poniżej. I te etapy są istotne bez względu na to, czy to tani remont kuchni, czy planujemy stworzyć szykowne, drogie wnętrze.

Etapy remontu kuchni:

  • Planowanie. 

Na tym etapie przeprowadzane są pomiary pomieszczeń, a następnie powstaje projekt kuchni. Projekt jest opracowywany w zależności od wielkości i charakterystyki lokalu oraz oczywiście preferencji właścicieli. Przestrzeń kuchenną można zorganizować na wiele sposobów, w tym na przykład kuchnię prostą, kuchnię dwurzędową, kuchnię półwyspową, kuchnię wyspową, kuchnię narożną i niestandardowe rozwiązania projektowe.

Takimi rozwiązaniami mogą być:

  • Połączenie kuchni z sąsiednim pokojem w celu zwiększenia przestrzeni.
  • Połączenie kuchni z balkonem, co w połączeniu z panoramicznymi oknami gwarantuje doskonałe oświetlenie dzienne.

Taka przebudowa wymaga jednak obecności architekta i specjalnych pozwoleń, bez których można spowodować nieodwracalne szkody w domu. Z drugiej strony wysiłek się opłaca, bo dzięki takim konwersjom powstają najpiękniejsze i najbardziej przytulne projekty.

  • Demontaż 

W trakcie demontażu stara kuchnia zostanie oczyszczona z mebli, wykończeń i wszelkiego rodzaju komunikacji, co pozwoli przejść do kolejnych etapów prac – instalacji elektrycznej i hydraulicznej.

Po usunięciu mebli i urządzeń czyszczone są wszystkie powierzchnie, tj. płytki, tapety, biel, laminat lub linoleum, tynk, usuwane są jednostki drzwiowe i w razie potrzeby jednostki okienne, a także ściany, jeśli pomieszczenie ma być przeprojektowane.

Podczas fazy demontażu należy pamiętać o dwóch czynnikach: dodatkowych kosztach wywozu odpadów oraz hałasie, który może przeszkadzać rodzinie, czy sąsiadom.

  • Prace hydrauliczne

Prace hydrauliczne obejmują szereg prac, od doboru materiałów po montaż kanalizacji, kotłów, konwektorów czy baterii centralnego ogrzewania.

Na tym etapie szczególnie ważny jest wybór materiałów na rury oraz sposób montażu. Zazwyczaj rury są instalowane wewnątrz ścian lub w pobliżu ścian. Przy wyborze materiałów warto rozważyć rury wykonane z tworzywa sztucznego, miedzi lub polipropylenu.

  • Roboty związane z instalacją elektryczną

Obecność projektu kuchni jest szczególnie ważna na tym etapie, ponieważ to projekt określa lokalizację urządzeń, oświetlenia i gniazdek w przyszłej kuchni. Zalecamy również zadbanie o oddzielne linie elektryczne dla sprzętu AGD i podgrzewacza wody.

  • Instalacja systemu wentylacji

Do projektowania i montażu systemu wentylacyjnego należy podejść z najwyższą starannością, gdyż to właśnie on decyduje o mikroklimacie panującym w kuchni. Źle wentylowana kuchnia może prowadzić do takich problemów jak utrzymujące się nieprzyjemne zapachy, wysoka wilgotność i wysoka temperatura.

  • Roboty wykończeniowe

Do podstawowych etapów odnawiania kuchni należy wykończenie ścian, sufitu, wstępne wykończenie podłogi oraz uformowanie fartucha kuchennego. Jest to praca, która decyduje zarówno o wyglądzie kuchni, jak i o jej trwałości. Укладка пола и установка плинтусов

Na tym etapie warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonana jest podłoga. Mówi się, że płytki to idealna wykładzina, która po zamontowaniu ogrzewania podłogowego sprawia, że kuchnia jest nie tylko funkcjonalna, ale również ciepła i bardzo wygodna.

  • Montaż systemu oświetlenia

System oświetlenia to wykończenie remontu kuchni. Sensowne jest zadbanie o strefowanie światła i zakup systemu oświetleniowego wcześniej, w fazie projektowania.

Ile trwa remont kuchni?

Czas trwania naprawy zależy od wielu czynników, w tym zarówno ludzkich, jak i technicznych. Na przykład czynnik ludzki determinowany jest tym, czy naprawy są wykonywane we własnym zakresie, czy przez specjalistów, a także poziomem profesjonalizmu zatrudnionych pracowników.

Wśród czynników technicznych jest to, czy wolisz meble gotowe czy na zamówienie, czy materiały wykończeniowe są dostępne tu i teraz, czy trzeba czekać na ich produkcję i dostawę oraz czy przeprowadzasz kompleksowy remont, czy tylko lekką aktualizację wnętrza.

Dlaczego warto zatrudnić specjalistę od remont kuchni?

Jeśli rozpocząłeś remont kuchni cena ma znaczenie: ważne, aby nie przepłacać i uzyskać efekt oczekiwany.

A żeby wynik tak odpowiedzialnego i zakrojonego na szeroką skalę przedsięwzięcia, jakim jest remont, był pozytywny, potrzebne są nie tylko środki finansowe, ale także wysoki poziom profesjonalizmu ze strony wykonawcy. Warto mieć to na uwadze, decydując się na zatrudnienie profesjonalistów.

Ile kosztuje remont kuchni?

Remont kuchni w bloku, czyli remont małej kuchni, będzie kosztował mniej niż remont kuchni w domu, ponieważ koszt, złożoność i czas trwania naprawy zależy od wielkości pomieszczenia i elementów wyposażenia.

Jednak bez względu na to, jaki planujesz remont kuchni koszty będziesz musiał wydać dużo, jeśli efektem końcowym jest kuchnia twoich marzeń.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zamówić usługę Remont kuchni na Otomistrz?

–  Żeby znaleźć wykonawcę do usługi Remont kuchni należy wypełnić krótki kwestionariusz na naszej stronie internetowej.To zajmie nie więcej niż 5 minut! 

–  Wciśnij przycisk “Znajdź Wykonawcę”, po czym wypełnij formularz. Podaj dokładne i szczegółowe dane, ponieważ właśnie na ich podstawie dopasujemy najlepszych wykonawców dla Ciebie.

–  Koniecznie opisz zadanie i załącz zdjęcie – dzięki temu Wykonawca zanim zadzwoni do Ciebie, będzie mógł ustalić cenę. Wykonawcy szybciej odpowiadają na zadania z opisem i zdjęciami!

W jaki sposób mogę się skontaktować z wykonawcą z usługi Remont kuchni?

–  Będziesz mógł skontaktować się z wykonawcą z usługi Remont kuchni telefonicznie, jeżeli będzie taka potrzeba. 

–  Z reguły wykonawca zadzwoni do Ciebie pierwszy, abyście razem ustalili wszystkie szczegóły.

Kiedy dostanę odpowiedź od wykonawców z usługi Remont kuchni?

Zazwyczaj klienci po wysłaniu zgłoszenia dostają odpowiedzi w ciągu kilku godzin, maksymalnie doby. Wykonawcy usługi Remont kuchni starają się odpowiadać jak najszybciej.

Czy wyszukiwanie wykonawcy z usługi Remont kuchni jest bezpłatny?

Tak, jako Klient nic nie płacisz, poszukiwanie wykonawcy z usługi Remont kuchni jest dla Ciebie bezpłatne.

Jak kształtuje się cena na usługę Remont kuchni?

–  Cena jest kształtowana przez wykonawcę na podstawie jego doświadczenia i złożoności zadania. 

–  W trakcie rozmowy telefonicznej zalecamy za porozumieniem z wykonawcą w kategorii Remont kuchni ustalić cenę i metodę płatności. 

–  Zwracamy uwagę na to, że Otomistrz nie pośredniczy w kwestii opłat i nie pobiera żadnej prowizji.