Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Kolory ścian w kuchni – sprawdź 7 pomysłów na modne kolory ścian w kuchni

10.05.2024
1076
Kolory ścian w kuchni – sprawdź 7 pomysłów na modne kolory ścian w kuchni


Kolor ścian w kuchni jest jednym z najważniejszych elementów wykończenia tego pomieszczenia. To właśnie od nich będzie zależała harmonijność kuchni. Modne kolory ścian pozwolą stworzyć idealny klimat aranżacji kuchni odpowiedni do gotowania i kolacji z rodziną i przyjaciółmi. Kuchnia jest tym właśnie pomieszczeniem, w którym odbywają się różne aspekty życia ludzkiego, gdyż na kuchni i gotujemy, i spożywamy jedzenie, jak zarówno i odpoczywamy. Wykończenie kuchni ma w pełni odpowiadać tym wszystkim aspektom i wywoływać chęć wracać do kuchni z radością. Jaki kolor ścian do kuchni i jak wybrać prawidłowy kolor do kuchni, aby on Ci się nie obrzydził dosłownie po kilku miesiącach?

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Remont kuchni Mamy 6708 specjalistów Średnia ocena 4.8 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

Kolory ścian w kuchni – co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Na jaki kolor pomalować kuchnię? W trakcie wyboru kolorów do kuchni należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych reguł, które w znacznym stopniu pomogą w dokonaniu wyboru.

 • Ciemne kolory farb do kuchni znacznie bardziej zmniejszają wizualnie przestrzeń w porównaniu z jasnymi odcieniami. Mała kuchnia kolory ścian: najlepiej jest zdecydować się na jaśniejsze kolory, gdyż wizualnie zwiększą przestrzeń.
 • W dużej kuchni najlepiej nie malować ścian kolorami o zimnych odcieniach. To stworzy odczucie „zimnej” i nieprzyjacielskiej kuchni, na którą nie będzie się chciało wracać.
 • Ciemne kolory najlepiej jest stosować w kuchniach po słonecznej stronie. Natomiast jaskrawe kolory są lepsze do kuchni, które nie są za bardzo oświetlane słońcem.
 • Według japońskich standardów wykończenia wnętrz należy wybierać zimne czy jasne odcienie, na przykład białe, zielone, jasno-żółte, beżowe, jasno-brązowe czy niebiskie.
 • W kuchniach ze ścianami o neutralnych kolorach należy tworzyć jaskrawe akcenty za pomocą kontrastowych elementów – tekstyliów, firan, krzeseł.

Kolor farby do kuchni

Kolory ścian w kuchni – jakie będą modne w 2024 roku?

Modne kolory ścian kuchni nie zmieniają się co roku, gdyż są podporządkowane regułom powyżej. Palitra kolorowa i dobranie kolorów jest najważniejsze w wykończeniu wnętrza każdego pomieszczenia, a szczególnie kuchni. Od koloru ścian kuchni będzie zależało ogólne wrażenie od kuchni.

Na jaki kolor pomalować kuchnię?

 • Biały. Niewątpliwie doda pomieszczeniu dodatkowej objętości, jaskrawości i czystości. Ten kolor jest niejednoznaczny, ponieważ posiada sporo różnych odcieni – mleczny, kremowy, śmietankowy. Biały dodaje pomieszczeniu graficzności i stylowości, podkreśla objętość innych elementów wnętrza. Do kuchni klasyczna biel? Perfekcyjne połączenie! Szare ściany też dobrze się sprawdzą.
 • Niebieski. Niezwykły, ale bardzo harmonijny kolor nieba jest bardzo aktualny w wykończeniu ścian kuchni. Ten kolor fal morskich fantastycznie się prezentuje i niejako dodaje „powietrza” do pomieszczenia.
 • Czerwony. Czerwone ściany dodadzą pomieszczeniu pikantności i uczyni wykończenie bardziej wyrazistym. Skomplikowane, jaskrawe i głębokie czerwone odcienie wyglądają niesamowicie i przykuwają wzrok. Takie kolory na 100% zmieniają pomieszczenie, uczynią go bardziej stylowym i nieordynarnym. Takie wykończenie ścian będzie pasowało dla kuchni luksusowej i ekskluzywnej.

Mała kuchnia kolory ścian

Kolory ścian w kuchni – jak dobrać je do mebli?

Żeby dobrze się czuć w każdym pomieszczeniu, w tym i kuchni, należy nie tylko harmonijnie ustawić meble i wybrać akcesoria i drobiazgi, należy również zadecydować co do odpowiedniej gamy kolorów. Każdy kolor wywiera wpływ na nasz stan psychiczno-emocjonalny, i to koniecznie należy uwzględniać, mając pytanie, jak dobrać kolor ścian. Na początek należy się zastanowić, jaki styl i kolory uwielbiasz właśnie Ty. Na pewno masz jakieś ulubione kolory. W zależności od nich możesz wybrać jaśniejsze odcienie tychże kolorów.

Kolory ścian w kuchni do brązowych mebli

Kolor mebli to jest najważniejszy czynnik, opierając się o który należy wybierać kolor ścian i sufitu. Do brązowych mebli najbardziej odpowiednie są kolory kontrastowe, na przykład, biały, mleczny, a także odcienie pastelowe. Meble oryginalne wymagają spokojnego i neutralnego tła. Meble brązowe, stworzone w stylu wiejskim czy provence, najlepiej będą się prezentować na tle ścian, pomalowanych w delikatne odcienie zielonego, beżowego i fioletowego.

Kolory ścian w kuchni do jasnych mebli

Istnieje sporo kolorów, które będą pasować do jasnych mebli. Tu przydatne będą połączenie kolorowe, które doskonale się sprawdzą m.in. w kuchni. Jaki kolor ścian w kuchni?

 • Czarno-biały. Głęboka czerń w połączeniu z jasnymi meblami prezentują się niesamowicie! Te odcienie idealnie zmieniają wnętrze i charakter kuchni, czynią go bardziej dominującym i wyrazistym. To jest bez wątpliwości jedna z najlepszych opcji.
 • Granatowo-biały. Duet granatowego z białym nadaje całościowy wygląd pomieszczeniu. Przy proporcjonalnym połączeniu tych kolorów można uzyskać perfekcyjny charakter dekoracyjny.
 • Czerwono-biały. Najbardziej trafne i stylowe połączenie. Warto mieć na uwadze, że kolor mebli w takim przypadku powinien być o zimnym odcieniu. Wyraziste barwy stworzą charakter dramatyczno-elegancki każdej kuchni. Intensywne kolory ścian są bardzo udanym rozwiązaniem.

Modne kolory ścian w kuchni

Kolory ścian w kuchni – inspiracje i pomysły

Istnieje sporo rozwiązań dla ścian w kuchni. Każdy ze stylów posiada swój pewny charakter i niesie własny nastrój.

 • Klasyczny. Dla kuchni klasycznej stosowane są kolory pastelowe, neutralne, spokojne i bogate. Kolor farby: bladoróżowe, piaseczne, niebieskie, kremowe i inne jasne i delikatne odcienie. Takie neutralne ściany są kluczem do uzyskania klasycznego wnętrza kuchni.
 • Provence. Spokojne odcienie, takie jak bladoniebieskie, liliowe, oliwkowe z dodaniem jaskrawych elementów w postaci turkusowego i żółtego, pozwolą stworzyć atmosferę, przybliżoną do francuskiego provence`a.
 • Nowoczesny. W stylu nowoczesnym najbardziej odpowiadającą gamą kolorową jest taka, która składa się maksymalnie z 2 albo 3 odcieni, idealnie pasujące do siebie. Często to mogą być kolory biały, beżowy, szary czy mleczny. One są idealnym tłem dla dalszych rozwiązań prorektorskich.

Podsumowanie

 • W jakim kolorze zrobić kolory ścian, żeby one były jak można dłużej aktualne? Należy pamiętać, że przy wyborze kolorystyki należy się opierać o indywidualne osobliwości mieszkających w danym mieszkaniu osób.
 • Napisaliśmy wyżej o głównych regułach wykończenia wnętrz, których należy się dotrzymywać, aby kuchnia cieszyła oko jak najdłużej.Zanim zdecydujesz się na konkretny kolor, należy wziąć pod uwagę lokalizację kuchni, stronę słoneczną i własne preferencje.

Zawsze możesz się zwrócić po radę do naszych specjalistów, zarówno jak zlecić im montaż mebli kuchennych.

Polecane artykuły na temat: Remont kuchni
Potrzebuję pomocy z...