Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Remont łazienki

Skorzystaj z Otomistrz, godnego zaufania serwisu, który pomoże szybko i łatwo znaleźć Wykonawców do prac domowych. Wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz.

Potrzebuję pomocy z...
Remont łazienki
Jak działa Otomistrz?
step-1
Wypełnij formularz zlecenia bezpłatnie
step-2
Oczekuj kontaktu od wykonawców
step-3
Wybierz najlepszego wykonawcę
Opinie klientów o wykonawcach
J
Jakub Fetler
5.0
Bardzo profesjonalne podejście od rozmowy do realizacji. Szybka fachowa praca, punktualność oraz doradzi w każdym aspekcie. Łazienka jest bard...
Poznań
Średnia ocena klientów:
4.6
J
Jakub Wawrzyniak
5.0
Remont łazienki przebiegł sprawnie, na początku omówiliśmy wszystkie szczegóły, a same prace zostały wykonane w terminie. Serdecznie polecam Pana Janusza!
Warszawa
L
Łukasz suchy
5.0
Polecam. Szybko. Statycznie.
Warszawa
P
Patrycja
5.0
Jestem bardzo zadowolona, wszystko poszło bardzo sprawnie. Pan Viktor jest człowiekiem profesjonalnym i zaaganżowanym w swoją pracę. Mogę z c...
Warszawa
J
Jan
4.3
Rewelacyjny remont łazienki w Szczecinie! Praca szybka, solidna i bez problemów. Zdecydowanie polecam to profesjonalistę!
Szczecin
J
Jan
4.8
Brawurowy remont łazienki w Kaliszu! Profesjonalnie, sprawnie i z dbałością o każdy detal. Bardzo zadowolony jestem z efektu końcowego. Warto...
Kalisz
K
Kasia Widera
5.0
Współpracę z Panem Olegiem zaliczam zdecydowanie do udanych!Pan Oleg jest nie tylko konkretny i profesjonalny, ale również bardzo sypmatyczny...
Warszawa
J
Janina
4.5
Remont łazienki w Łodzi to jeden z najlepszych wyborów. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu osoby, czuję się w pełni zadowolona.
Łódź
A
Adam
4.5
Wykonałem remont łazienki w Koszalinie dzięki rewelacyjnemu profesjonaliście. Na pewno skorzystam ponownie!
Koszalin
Polecane artykuły na temat: Remont łazienki

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem remontu?

Remont łazienek wiąże się z podjęciem wielu decyzji. Przed rozpoczęciem remontu w pierwszej kolejności musisz zastanowić się nad projektem i czego oczekujesz po zakończeniu prac. Wanna czy prysznic, jaka muszla sedesowa, jakie oświetlenie i dodatki? Pamiętaj, że łazienka powinna być nie tylko ładna, a również funkcjonalna. Zazwyczaj jest to jedno z najmniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu, więc należy zadbać o to, aby każdy centymetr był wykorzystany.

Ważną kwestią również jest wybór materiałów. Łazienka jest miejscem, gdzie wilgoć jest na wysokim poziomie, więc warto wybierać odporne na nią materiały i meble. Zanim zaczniesz wykończenie łazienki, należy również ocenić stan techniczny, szczególnie w przypadku starego pomieszczenia. Od tego będzie zależał zakres prac oraz ilość potrzebnych materiałów.

Remont łazienki

Remont łazienki krok po kroku

Od czego zacząć remont łazienki? Aby remont łazienek przebiegł szybko i skutecznie należy zaplanować wszystkie etapy. Poniżej przedstawiamy, jak wygląda remont łazienki krok po kroku:

  • Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem remontu łazienki jest ocena stanu technicznego i pomiar pomieszczenia, co pomoże wykonać remont łazienki;
  • projekt łazienki, uwzględniając metraż łazienki;
  • wybór fachowców, czyli ekipy remontowej i materiały budowlane,;
  • demontaż (w przypadku starej łazienki), np. stare płytki;
  • prace remontowo-wykończeniowe przy remoncie łazienki, gruntowanie ścian;
  • biały montaż, wymiana kabiny prysznicowej;
  • warto rozważyć kwestię oświetlenia i przeprowadzić montaż oświetlenia;
  • montaż mebli i dekoracji.

Jest to przybliżony plan wykończenia łazienki krok po kroku. Wszystko zależy od stanu technicznego pomieszczenia oraz projektu. W przypadku remontu starej łazienki, mogą występować niespodziewane usterki, co wiąże się z dodatkowymi pracami.

Kompleksowy remont łazienki - co to oznacza?

Jak wyremontować łazienkę? Kompleksowy remont łazienki to całkowita zmiana pomieszczenia i wymiana zużytych rzeczy od podstaw: od wymiany instalacji i kafelków do montażu oświetlenia i mebli. W ostatnich latach popularną usługą jest kompleksowy remont łazienki pod klucz, która obejmuje wszystkie etapy prac: od projektu po końcowe łazienka wykończenie.

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają wiedzy i czasu, aby samodzielnie zajmować się tym procesem. Remont łazienki, projektowanie wnętrza, koordynacja prac, zakup materiałów – tym wszystkim zajmą się profesjonaliści, a klient jedynie od czasu do czasu musi spotkać się z projektantem i wykonawcą.

Kompleksowy remont łazienki

Renowacja łazienki: jak odświeżyć starą łazienkę?

W przypadku łazienki, jeżeli nie chcemy przeprowadzać generalny remont łazienki, a jedynie odświeżyć pomieszczenia, możemy wykonać remont łazienki krok po kroku nawet bez kucia płytek, i to wpłynie na to, ile trwa remont łazienki! Jednym z najbardziej opłacalnych i popularnych sposobów jest malowanie istniejących kafelków, i nad tą opcją warto zastanowić się. Na rynku są dostępne odpowiednie do tego farby o różnych kolorach.

Innym sposobem są samoprzylepne naklejki na stare płytki. W przypadku podłogi możemy postawić na samoprzylepne płytki winylowe. Takie płytki są łatwe w montażu, więc możemy je zainstalować nawet samodzielnie. Jeżeli mamy wannę, której chcemy nadać nowego wyglądu, możemy obudować ją gotowym panelem lub płytkami. Przy renowacji łazienki możemy także zmienić meble, lub je przemalować farbą odporną na wilgoć i uszkodzenia.

Oświetlenie także odgrywa szczególną uwagę w tworzeniu atmosfery i może podkreślić atuty naszej łazienki, a jego modernizacja nie wymaga sporych wydatków. Pamiętajmy również o dodatkach. Wieszaki na ręczniki, nowa zasłona prysznicowa, czy rośliny mogą mieć duży wpływ na wygląd naszej łazienki.

Ile trwa remont łazienki?

Trudno dokładnie powiedzieć ile trwa remont łazienki. Średnio jednak możemy określić, że na wykończenie łazienki o standardowej powierzchni 4-6 m2 potrzebujemy od około 2 tygodni, remont łazienki o powierzchni 6-8 m2 od 5 tygodni, a 8-10 m2 od dwóch miesięcy. Wszystko zależy m.in. od tego, czy to remont generalny, czy jedynie chcemy przeprowadzić położenie nowych płytek ceramicznych przed remontem łazienki, wymienić kabinę prysznicową i zrobić odpływ liniowy. Stan techniczny również ma duży wpływ, ponieważ jeśli planujemy remont łazienki starej, zakres prac (np. położenie nowych kafli) będzie większy. Kolejnym czynnikiem jest to, czy zatrudniamy ekipę remontową.

Ważnym aspektem jest też wielkość pomieszczenia. W przypadku dużej przestrzeni renowacja łazienki zajmie odpowiednio więcej czasu. W małej łazience układanie glazury, kwestia skuwania płytek, i wyrównanie powierzchni przebiegną szybciej i sprawniej. Często łazienka remont może przedłużyć przez brak wszystkich materiałów i elementów wyposażenia czy opóźnienie dostaw i ekipy remontowej. W związku z tymi czynnikami remont łazienek może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Nowa łazienka będzie miejscem Twojego relaksu, a więc warto przeprowadzić remont łazienki i cieszyć się piękną łazienką.

Potrzebuję pomocy z...