Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Cennik renowacji drzwi drewnianych

01.05.2024
250
Cennik renowacji drzwi drewnianych


Piękny wygląd stolarki drewnianej wymaga właściwego o nią dbania, które przewiduje nie tylko systematyczną pielęgnację powierzchni, ale i poddawanie jej renowacji co 3-5 lat. W tym artykule przyjrzyjmy się bliżej temu, jak przedstawia się renowacja drzwi cennik.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Renowacja drzwi Mamy 2405 specjalistów Średnia ocena 4.8 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

Przegląd usług renowacyjnych i ich wpływ na cenę

Świadczone przez fachowców usługi w zakresie renowacji drzwi można podzielić na dwie duże grupy – są to prace podstawowe i uzupełniające (specjalistyczne). Koszt drugich jest średnio większy o 30-50%. Na koszt usług renowacji drzwi oddziałuje też miejscowość, w której dochodzi do ich wykonywania:

RegionCena
Zachodniopomorskie49 zł/m²
Kujawsko-pomorskie, Wielkopolskie50 zł/m²
Mazowieckie51 zł/m²
Lubuskie, Dolnośląskie, Opolskie, Podkarpackie52 zł/m²
Lubelskie53 zł/m²
Łódzkie, Małopolskie55 zł/m²

Podstawowe usługi renowacyjne dla drzwi drewnianych

To, jak będzie przedstawiała się cena renowacji drzwi, w pierwszej kolejności zależy od charakteru prac wykonywanych przez zamówionych do pracy fachowców. Mogą one obejmować:

 • Zdejmowanie starego lakieru lub farby i położenie nowego pokrycia;
 • Uzupełnienia ubytków;
 • Pozbycie się szkodników;
 • Zabezpieczanie powierzchni przed uszkodzeniami;
 • Wymianę elementów stolarki;
 • Uszczelnienie itp.

Renowacja drzwi drewnianych cennik w Polsce przedstawia się tak, jak pokazuje tabela poniżej.

Typ renowacjiKoszt
Renowacja drzwi standardowychOd 200 zł za skrzydło
Renowacja drzwi drewnianychOkoło 250 zł
Renowacja samych futrynOkoło 100 zł

Specjalistyczne prace renowacyjne i ich koszt

Podczas renowacji drzwi drewnianych może wystąpić potrzeba realizacji specyficznych usług, na przykład: przeprowadzenia przeróbek stolarskich, impregnacji drewna lub odnowienia uszkodzonych rzeźbień i zdobień. W niektórych sytuacjach zachodzi też potrzeba naprawienia okuć lub ich całkowitej wymiany.

Na liście dodatkowych usług, świadczonych w ramach renowacji drzwi, znajdują się:

 • renowacja drzwi antycznych, która przewiduje rekonstrukcję uszkodzonych elementów, a także stosowanie odpowiednich technik malowania lub lakierowania (cennik renowacji tego typu nie jest standardowy, a koszty są wyceniane indywidualnie, mogą one stanowić nawet kilka tysięcy złotych);
 • zmiana stylu drzwi (300-1500 zł);
 • naprawa uszkodzeń strukturalnych (300-800 zł) i in.

Renowacja drzwi drewnianych cennik

Koszty materiałów do renowacji drzwi

Jednym z kluczowych czynników decydujących o kosztach renowacji drzwi są materiały, które są wykorzystywane w procesie świadczenia usługi.

Rodzaje materiałów i środków używanych do renowacji

Wśród innych materiałów, na które najczęściej występuje zapotrzebowanie w procesie renowacji drzwi, znajdują się:

 • papier ścierny;
 • szpachlówka do drewna;
 • uszczelniacze i impregnaty;
 • okucia.

Cena tych i innych materiałów, niezbędnych zarówno do fachowych prac, jak i DIY kształtuje się na podstawie kilku charakterystyk: jakości, ilości, dostępności oraz producenta.

Jak wybór materiałów wpływa na ogólny koszt?

Jednym z najdroższych materiałów wykorzystywanych do renowacji drewnianych drzwi jest farba. Widełki cenowe na produkty wykorzystywane do renowacji drzwi drewnianych mają dużą rozpiętość – są to zarówno proste farby o wartości jedynie kilkunastu złotych, jak i drogie metale szlachetne, na przykład miedź lub mosiądz, których koszt może sięgać nawet kilkuset złotych.

Czynniki wpływające na koszt robocizny

Do kluczowych czynników, które mogą zadecydować o tym, jak będzie się prezentował renowacja drzwi cennik, można zaliczyć stan drzwi, postawione przed fachowcem zadania, a także lokalizacja realizacji usługi.

Stawki za godzinę pracy rzemieślnika

Większość fachowców świadczących usługi renowacji drzwi w Polsce wycenia swoje usługi za każdą rozpoczętą godzinę pracy. Widełki cen są bardzo szerokie – w mniejszych miejscowościach, a także fachowcy dysponujący niewielkim doświadczeniem, mogą liczyć od 50 zł za godzinę pracy, natomiast najlepsi eksperci na rynku nawet 200 zł.

Kompleksowość i czasochłonność prac

To, jakie dokładnie prace będą wykonywane przez fachowców w procesie renowacji drzwi (a więc i to, ile kosztuje renowacja drzwi wewnętrznych), zależy w pierwszej kolejności od stopnia kompleksowości prac, które mogą być miejscowe lub kompleksowe:

 • prace miejscowe obejmują usuwanie odprysków, wgnieceń, zadrapań i pęknięć; odnawianie koloru uszkodzonych miejsc; pełne lub częściowe pokrycie lakierem;
 • prace kompleksowe, poza wymienionymi wyżej usługami, zawierają także całościowe szlifowanie powierzchni drzwi z usunięciem powłoki lakierniczej; usuwanie odprysków, zadrapań, wgnieceń; tonowanie, pokrycie powierzchni lakierem lub malowanie.

Renowacja drzwi cennik

Porównanie samodzielnej renowacji z zamówieniem fachowca

Dowiadując się na temat tego, jak przedstawia się renowacja drzwi cena m2, niektórzy decydują o zrezygnowaniu z pomysłu na zamówienie usług fachowca i wolą samodzielne przeprowadzić renowację. Jednak, czy takie podejście jest właściwe? Odpowiadamy.

Koszty i wyzwania związane z DIY

W sytuacji, kiedy zdecydujemy się na samodzielne przeprowadzenie renowacji drzwi, powinniśmy pamiętać o tym, że powstanie przed nami zadanie podjęcia się skomplikowanych prac, w tym:

 • usunięcia wszelkiego rodzaju uszkodzeń i defektów z drzwi;
 • pozbycia się zanieczyszczeń;
 • odnowienia uszkodzonych elementów i wymiany okuć;
 • odbudowy naturalnej struktury drewna;
 • wykończenia drzwi.

Wszystkie te prace wymagają nie tylko doświadczenia, ale i użycia dość drogiego sprzętu, który trzeba będzie kupić lub wypożyczyć (co już będzie wiązało się z kosztami od 100 zł). Dodatkowo do prac DIY będą potrzebne dość drogie materiały i, co najbardziej wartościowe, czas. Warto się zastanowić, czy dysponuje się tym wszystkim. Ponadto błędy popełnione w procesie wykonywania renowacji najczęściej nie są możliwe do samodzielnego wyeliminowania – wówczas pojawia się potrzeba zamówienia usług fachowca i w takiej sytuacji renowacja drzwi drewnianych cena będzie wyższa, niż gdyby pracownik zajmował się wszystkim od początku.

Korzyści z zatrudnienia profesjonalnych rzemieślników

Zatrudniając fachowca do renowacji drzwi można mieć pewność, że cały proces będzie przebiegał zgodnie z przemyślanym planem, opartym na wiedzy i praktycznym doświadczeniu, z użyciem wysokiej jakości sprzętu i w odpowiednim dla Ciebie terminie. Możesz nie martwić się tym, że pracownik w procesie realizacji zlecenia popełni błąd i zepsuje drzwi. Tak naprawdę, decydując się na współpracę z doświadczonymi osobami nie trzeba będzie nawet kontrolować procesu ich pracy – wystarczy omówić renowacja drzwi drewnianych cennik i dać dostęp do drzwi, a następnie odebrać gotowe zlecenie.

Podsumowanie

Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje renowacja drzwi wewnętrznych, wielu Polaków decyduje się na zlecenie realizacji takiej usługi fachowcom, co jest dobrym rozwiązaniem z wielu powodów: renowacja jest tańsza od zakupu nowych drzwi, a jeśli jest realizowana przez fachowców, pozwala szybko przywrócić piękno stolarki i okuć, bez nadpłat i w krótkim czasie. Zastanów się i Ty nad powierzeniem zlecenia renowacji drzwi fachowcom wyszukanym na Otomistrz.

Polecane artykuły na temat: Renowacja drzwi
Potrzebuję pomocy z...