Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Cennik renowacji mebli 2024

01.05.2024
172
Cennik renowacji mebli 2024


Renowacja – świetna alternatywa wobec zakupu i montażu nowych mebli, rozwiązanie bardziej opłacalne zarówno względem kosztów, jak i czasu. Dziś porozmawiamy o tym, jak kształtuje się renowacja mebli cennik, a także o sposobach oszczędzania na tej usłudze.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Renowacja mebli Mamy 6069 specjalistów Średnia ocena 4.8 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

Podstawowe koszty renowacji różnych typów mebli

Renowacja krzeseł cena, jak i koszt renowacji jakichkolwiek innych mebli kształtuje się na podstawie dwóch składników: kosztów podstawowych i dodatkowych materiałów. Przede wszystkim przyjrzyjmy się tym pierwszym.

Renowacja mebli drewnianych – przewodnik cenowy

Odnawianie mebli drewnianych to proces wymagający precyzji i umiejętności. Renowacja mebli drewnianych cennik oscyluje w zależności od rodzaju, a także występowania elementów dekoracyjnych (przykładowo w przypadku krzeseł z bogatymi zdobieniami lub zabytkowych, renowacja krzesła cena może wzrosnąć nawet o 40-60%). Przykładowy cennik usług renowacji drewnianych mebli podajemy w tabeli poniżej.

Rodzaj usługiZakres cen
Szlifowanie i polerowanie małego mebla100 – 300 zł
Lakierowanie krzesła150 – 350 zł
Renowacja stolika kawowego200 – 500 zł
Odnowienie powierzchni szafy300 – 700 zł
Kompleksowa renowacja zabytkowej komody800 – 1500 zł
Rekonstrukcja uszkodzonych części mebla400 – 900 zł
Personalizacja i ozdobne wykończenia250 – 600 zł

Koszty odnawiania mebli tapicerowanych i skórzanych

Odnawianie mebli tapicerowanych oraz skórzanych wymaga nie tylko pracy stolarskiej, ale i specjalistycznej wiedzy tapicerskiej. Renowacja mebli skórzanych cennik zależy w pierwszej kolejności od rozmiaru mebla, a także rodzaju skóry, z której został wykonany. Z reguły koszt renowacji mebli, wykonanych ze sztucznej skóry, jest niższy niż tych z naturalnej.

Rodzaj usługiKoszt dla sztucznej skóryKoszt dla skóry naturalnej
Naprawa niewielkich pęknięć i zarysowań50 – 150 zł100 – 300 zł
Czyszczenie i odświeżanie powierzchni100 – 200 zł200 – 400 zł
Rekoloracja(Zmiana koloru?) i odnowienie koloru150 – 250 zł300 – 500 zł
Naprawa uszkodzeń mechanicznych200 – 300 zł400 – 600 zł
Kompleksowa renowacja (w tym wymiana skóry)300 – 500 zł600 – 1000 zł

 

Renowacja mebli cennik

Wpływ stanu mebli na koszt renowacji

To, w jakim stanie znajdują się oddawane do renowacji meble jest również ważnym czynnikiem, decydującym o tym, ile zapłacimy fachowcom, którzy realizują tego typu usługę. Ogólnie rzecz biorąc, obowiązuje taka zależność: w im gorszym stanie znajdują się meble, których cechy dekoracyjne i użytkowe chcemy przywrócić, tym większa będzie cena projektu.

Ocena stanu mebli a koszty renowacji

Stan mebla ma bezpośredni wpływ na to, jak zaprezentuje się renowacja i malowanie mebli cennik. Meble w gorszym stanie najczęściej wymagają kompleksowych prac, a nawet wymiany poszczególnych ich części, co przekłada się na dłuższą pracę fachowca i zużycie większej ilości materiałów. Na przykład, renowacja stołu cena może być wyższa o 10-60%, jeśli stół ma uszkodzone nogi lub wymaga wymiany blatu.

Jak uszkodzenia i zużycie wpływają na cenę?

Jeśli proste malowanie mebli cennik wymaga jedynie naniesienia na powierzchnię mebla nowej warstwy farby, w przypadku zużytych powierzchni i elementów wymagane będą bardziej skomplikowane rozwiązania, a czasem także spora kreatywność eksperta renowatora. Wyróżnia się trzy stopnie zużycia mebli:

  • Regularne użytkowanie, które powoduje minimalne ślady zużycia – standardowa cena odnowienie mebli;
  • Zużycie średnie do wysokiego (widać znaczne oznaki starzenia, takie jak: zmatowienia, przebarwienia, utrata blasku). Wymaga bardziej intensywnych prac renowacyjnych – głębszego szlifowania, lakierowania, co podnosi koszt o 10-40%.
  • Ekstremalne zużycie, kiedy mebel jest wyraźnie zniszczony lub zaniedbany. Wówczas renowacja może wymagać kompleksowych prac, w tym całkowitego odnowienia powierzchni, wymiany uszkodzonych elementów, a nawet rekonstrukcji. Ceny dla takich mebli są ustalane indywidualnie, gdyż w tym przypadku renowacja krzeseł cena może być nawet o 100% wyższa od podanej w cenniku.

Pamiętaj również o tym, że w przypadku mebli zabytkowych, cena może być jeszcze wyższa ze względu na konieczność zastosowania specjalistycznych technik i materiałów do ich odnowienia.

Czynniki wpływające na ceny materiałów i pracy

Renowacja stołu drewnianego cena jest uwarunkowana nie tylko czasem pracy fachowca, ale także materiałami, które są przez niego wykorzystywane w pracy. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii, gdyż jest ona ogromnie ważna dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na usługach renowacji mebli.

Koszt materiałów renowacyjnych w 2024 roku

Ceny usług renowacyjnych zależą również od cen materiałów, używanych w procesie renowacji.

Im wyższej jakości są materiały, używane w procesie renowacji, tym lepsze efekty prac zapewniają. Poniżej podajemy uśredniony cennik różnych materiałów, przy czym pierwsza z podanych cen – to minimalna dla dobrej jakości produktów, a druga (wyższa) – cena produktów z górnej półki cenowej.

MateriałZakres cen
Lakier do drewna (1 litr)50 – 120 zł
Farba do drewna (1 litr)40 – 100 zł
Olej do drewna (1 litr)30 – 90 zł
Wosk do drewna (500 ml)20 – 80 zł
Zestaw do szlifowania (papier ścierny)10 – 50 zł
Klej do drewna (500 ml)15 – 60 zł
Kit do drewna (250 g)10 – 40 zł
Zestaw do politury (1 litr)60 – 150 zł
Środki do czyszczenia drewna (1 litr)20 – 70 zł

Stawki robocizny – regionalne różnice i standardy

Koszty robocizny, jeśli chodzi o renowację mebli, są warunkowane przez region, w którym świadczy swoje usługi ekspert. Z reguły w dużych miastach renowacja mebli cennik jest o 10-20% wyższy, niż średnio w województwie, na terenie którego się znajdują.

Cena renowacjiRegiony
1100 złMałopolskie, Wielkopolskie
1150 złŚląskie, Łódzkie
1200 złPomorskie
1250 złDolnośląskie
1300 złMazowieckie

 

Renowacja krzesła cena

Metody i techniki renowacji a ich koszt

Stosowane przez fachowców techniki renowacji to jeszcze jeden czynnik, który decyduje o tym, jak zaprezentuje się renowacja mebli drewnianych cennik. Wyłącznie specjaliści, którzy opanowali skomplikowane techniki są w stanie pomóc w odnowieniu bardzo zużytych mebli, w tym antyków, ale cena ich pomocy może być dość wysoka.

Tradycyjne metody kontra nowoczesne techniki

Cena renowacji może się różnić w zależności od używanych przez fachowców technik. Tradycyjne metody, takie jak ręczne szlifowanie lub ręczne malowanie, są bardziej czasochłonne i, rzekomo, droższe.

Jak innowacje technologiczne wpływają na ceny?

Innowacje technologiczne pozwalają obniżyć koszty renowacji, ale z reguły fachowcy, którzy umieją je stosować, nie są często spotykani. Dodatkowo powinni ciągle inwestować w sprzęt. Najczęściej więc tradycyjna i innowacyjna renowacja mebli skórzanych cennik mają podobny koszt.

Podsumowanie

Renowacja mebli to proces wymagający zarówno umiejętności, jak i zastosowania odpowiednich materiałów i technik. Ceny renowacji, w tym malowanie mebli cennik, różnią się w zależności od typu mebla, jego stanu, użytych materiałów i technik, a także regionalnych różnic w stawkach za prace. Warto też pamiętać o tym, że każdy projekt renowacji jest unikalny, a aktualne ceny mogą różnić się w zależności od wielu czynników, w tym zależeć od większych rozmiarach mebli albo ich unikalności, jak w przypadku starych drewnianych mebli.

Potrzebuję pomocy z...