Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację
Dodaj zlecenie
Zaloguj się Zarejestruj się
Dodaj zlecenie
Strefa wykonawcy

Ile kosztuje sprzątanie domu? Cena za godzinę sprzątania w 2024

23.02.2024
10979
Ile kosztuje sprzątanie domu? Cena za godzinę sprzątania w 2024


Ile kosztuje sprzątanie w domu? Co ono obejmuje?

Biorąc pod uwagę, że porządek musi być regularnie utrzymywany, prędzej czy później zaczynasz się zastanawiać, ile kosztuje sprzątanie domu. Ceny sprzątania zależą bezpośrednio od mistrza – w zależności czy jest to firma sprzątająca czy osoba prywatna.
Istnieje kilka rodzajów sprzątania:

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Sprzątanie mieszkań Mamy 2742 specjalistów Średnia ocena 4.8 – blisko Ciebie!

Potrzebuję pomocy z…

 • Regularne sprzątanie wspomagające;
 • Kompleksowe sprzątanie mieszkań, czyli generalne;
 • Sprzątanie po budowie i remoncie.

Regularne usługi sprzątające obejmują:

 • Porządkowanie rzeczy;
 • Mycie luster;
 • Mycie podłóg;
 • Czyszczenie kurzu;
 • Dezynfekcję artykułów sanitarnych w łazience;
 • Czyszczenie kuchenki, zlewozmywaków

Cennik sprzątania zazwyczaj kalkulowany jest indywidualnie w zależności od powierzchni mieszkania. Najlepiej przedwcześnie skontaktować się z kilkoma Wykonawcami, aby wybrać najlepszego pod względem ceny i szeregu oferowanych usług. Także podczas rozmowy warto poinformować Wykonawcę, jeżeli masz dzieci czy zwierzęta, aby pracownicy mogli wziąć ze sobą specjalne środki czyszczące. Także jeżeli się martwisz o cenne rzeczy, warto je schować, chociaż przypadków kradzieży prawie nigdy nie odnotowywano.

RODZAJE PRACYCENA ZA M²
Sprzątanie mieszkań do 50 m²20-35 zł
Sprzątanie mieszkań/ domów od 51 do 100 m²20-40 zł
Sprzątanie mieszkań/ domów/ od 101 do 150 m²20-40 zł
Sprzątanie mieszkań/ domów od 151 do 200 m²25-40 zł
Sprzątanie mieszkań/ domów powyżej 201 m²15-30 zł

 

Kompleksowe sprzątanie mieszkań obejmuje:

 • Porządkowanie rzeczy;
 • Czyszczenie grzejników, parapetów;
 • Pielęgnację luster, elewacji meblowych i AGD, a także materiałów wykończeniowych na ścianach, podłogach, sufitach;
 • Mycie żyrandoli i lamp;
 • Mycie okien;
 • Czyszczenie płytek;
 • Dezynfekcję hydrauliki, klamek, przełączników;
 • Czyszczenie dywanów
 • Sprzątanie w kuchni.

Usługa ta ma na celu przywrócenie do domu czystości, komfortu i świeżości po imprezach, nieprzewidzianych sytuacjach, długiej nieobecności właścicieli. Takie czyszczenie odbywa się w zależności od potrzeb lub sezonowo. Cena usługi kształtowana jest na podstawie ilości pokoi: najtańsze jest sprzątanie mieszkania 1-pokojowego o małej powierzchni. Również przy obliczeniu ceny brane jest pod uwagę dodatkowe wyposażenie – pielęgnacja kryształowych żyrandoli, mycie okien i ich ilość, obecność dywanów i inne wyceniane są osobno.

Ile kosztuje sprzątanie po remoncie?

Kalkulacja kosztów związanych z porządkowaniem mieszkania po zakończeniu remontu powinna znaleźć się w planie finansowym jeszcze przed rozpoczęciem prac. Co jednak wpływa na ich ostateczne kształtowanie i czy istnieje możliwość oszczędności? Czy zatrudnienie profesjonalistów do sprzątania mieszkania po remoncie ma rację bytu? Odpowiadamy na te pytania.

Czynniki wpływające na koszt sprzątania po remoncie

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po remoncie? Za sprzątanie po remoncie cena zazwyczaj jest wyższa w porównaniu do kosztów standardowego sprzątania. Poniżej przedstawiamy czynniki, które wpływają na ustalanie za sprzątanie mieszkania po remoncie ceny.

Rozmiar i rodzaj przeprowadzonego remontu

Średni za sprzątanie po remontach cennik dla mieszkania o powierzchni 50 m2 może wynieść około 500-700 zł, podczas gdy za sprzątanie poremontowe cennik dla mieszkania o powierzchni 100 m2 może wzrosnąć do 1000-1400 zł. Rzecz jasna, aktualne ceny, które reprezentuje za sprzątanie po remoncie cennik, mogą się różnić w zależności od wybranej firmy sprzątającej oraz lokalizacji.

Rodzaj i ilość odpadów po remoncie

Im więcej gruzu, kurzu i innych odpadów wytworzy się podczas prac naprawczych, tym więcej wysiłku będzie wymagane, aby posprzątać mieszkanie po remoncie. Przykładowo, koszty sprzątania łazienki po wymianie płytek i instalacji mogą być wyższe niż za sprzątanie po remoncie cennik po malowaniu ścian w pomieszczeniu. Niektóre firmy sprzątające mogą naliczać dodatkowe za sprzątanie po remoncie stawki za usuwanie niebezpiecznych odpadów.

Dodatkowe usługi, np. mycie okien, czyszczenie dywanów

Poza opłatami za podstawową usługę sprzątania po remoncie, istnieje możliwość dodatkowych kosztów związanych z usługami dodatkowymi, takimi jak mycie okien, czyszczenie dywanów czy tapicerki. Za sprzątanie mieszkania po remoncie cena dodatkowych usług może wahać się od 40 do 50 zł.

Ile kosztuje sprzątanie domu raz w tygodniu

Standardowe ceny usług sprzątania po remoncie

Poniżej znajdują się ogólne informacje dotyczące kosztów sprzątania domu po naprawie. Zależą od wybranych usług oraz wielkości pomieszczenia podlegającego porządkom po pracach budowlanych.

Jak kształtują się ceny usług sprzątających

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po remoncie (bez okien)? Przeciętny koszt sprzątania po naprawie to 4,80 zł za m2. W większych miastach średni za sprzątanie pobudowlane cennik wynosi 6,00 zł za m2. Sprzątanie po budowie cennik 2023:

Rodzaje pracyCena za godzinę
Sprzątanie po remoncie do 40 m270-80 zł
Sprzątanie po remoncie od 40 do 100 m260-65 zł
Sprzątanie po remoncie d 100 do 200 m255-60 zł

Cennik usług dodatkowych

Oto przybliżony za sprzątanie po remoncie cennik za dodatkowe usługi:

Rodzaje pracyCena za godzinę
Piekarnik50-100 zł;
Mikrofala20-30 zł;
Okno standardowe25 zł;
Drzwi balkonowe35 zł;
Okno dachoweod 40 zł;
Przeszklenie balkonowe w zabudowie40 zł;
Żyrandol20-50 zł;
Fotel50-120 zł;
Czyszczenie parowe kanapy150-250 zł;
Czyszczenie syfonu50 zł;
Czyszczenie lodówki50-80 zł;
Krzesło20-60 zł;
Narożnik250-350 zł;
Poduszka15-25 zł;
Materac45-100 zł;
Mycie naczyń45 zł/godz.;
Dodatkowa łazienka50 zł;
Żaluzje15-40 zł.

Samodzielne sprzątanie po remoncie vs. wynajęcie

Istnieją różne podejścia do przeprowadzenia sprzątania i wywozu gruzu po remoncie. W przypadku braku chęci do samodzielnego sprzątania zaleca się skorzystanie z usług profesjonalistów, które oferują kompleksowe podejście do tego zadania.

Zalety i wady samodzielnego sprzątania

Kluczową zaletą firm sprzątających jest ich profesjonalna dbałość o czystość pomieszczeń. Dodatkową zaletą jest indywidualne podejście do każdego klienta. Do wad korzystania z tego typu usług możemy zaliczyć wysoką cenę oferowaną przez niektóre firmy.

Kiedy warto zdecydować się na usługi profesjonalistów

Specjaliści są zawsze dostępni, co eliminuje ryzyko opóźnienia w sprzątaniu z powodu choroby jednego z nich. Mają umiejętności związane z używaniem konkretnych środków czystości i pracą na różnych powierzchniach. Oferują niestandardowe usługi, takie jak:

 • Mycie okien na wysokościach,
 • Pranie dywanów przy użyciu maszyn,
 • Korzystanie z odkurzaczy wodnych,
 • Mechaniczne doczyszczanie posadzek.

Sprzątanie po remoncie cennik

Ile kosztuje godzina sprzątania 2024?

Aby sprzątanie było jak najbardziej spersonalizowane, opłacalne i wygodne, można się zdecydować na cogodzinne sprzątanie mieszkania. Teraz sam wybierasz, jaką pracę wykona odkurzacz Na przykład możesz zaprosić mistrza na 1-2 godziny. Ten czas wystarczy na czyszczenie powierzchni łazienki, odkurzanie, mycie.

 • Korzyści z usług sprzątania na godzinę:
 • Płacisz tylko za to, czego potrzebujesz, a nie za te usługi, które są określone w regulaminie;
 • Cogodzinne sprzątanie pomoże Ci poznać serwis;
 • Abonament na sprzątanie na godzinę z lepszą stawką.

Sprzątanie domu cennik abonamentowy:

TRWAŁOŚĆ JEDNEGO SPRZĄTANIAILOŚĆ SPRZĄTAŃ W ABONAMENCIECENA ZA GODZINĘ
1-1,5 godz2-322 zł
4 i więcej20 zł
Od 2 godz2-319 zł
4 i więcej18 zł

Jak wycenić usługę sprzątania – stawki za sprzątanie mieszkania

Cena za sprzątanie domów we Wrocławiu wyliczana jest indywidualnie, biorąc pod uwagę powierzchnię oraz sprzęt sprzątający. Sprzątanie jednopokojowego mieszkania kosztuje od 3 do 5 zł/m2. Zamawiając usługę regularnie, możesz zaoszczędzić. Cennik sprzątania mieszkań dwu-, trzypokojowych również liczony jest w oparciu o kwadraturę, w zależności od ilości pokoi w mieszkaniu. Usługa może zostać rozszerzona. Na przykład, jeśli w domu jest dziecko, możesz posprzątać pokój dziecięcy – specjaliści umyją zabawki bezpiecznymi środkami, wszystkie widoczne powierzchnie umyją hipoalergicznymi środkami antyseptycznymi, a powietrze recyrkulatorem bakteriobójczym. Droższa jest usługa sprzątania mieszkania 2 lub 3 pokojowego z dodatkowym wyposażeniem. Również sprzątacze mają inne oferty – usługi pielęgnacji naczyń i zabawek dla zwierząt domowych, pranie chemiczne itp. Na cenę składa się kilka czynników:

 • Powierzchnia obiektu. Cena za 1 metr kwadratowy sprzątania jest uzależniona od nakładu pracy. Ona będzie niższa przy sprzątaniu większego mieszkania;
 • Złożoność pracy. Im prostsze jest zanieczyszczenie, tym ono będzie tańsze. Tak więc dodatkowe czyszczenie będzie kosztować mniej niż sprzątanie po budowie lub pożarze;
 • Dodatkowe usługi. Każdy klient może poprosić o wykonanie dodatkowych usług, na przykład o umycie okien z obu stron lub czyszczenie dywanu na sucho.
 • Sezonowość. Przy pracach porządkowych na zewnątrz ważna jest pora roku i warunki pogodowe: czyszczenie elewacji i okien, czyszczenie dachu;
 • Jakość środków czyszczących. Sprzęt i środki chemiczne kosztują drogo, może to wpłynąć na koszt usług.
USŁUGAKOSZT
Kawalerka230 zł
40-60 m2250 zł
61-90 m2300 zł
Sprzątanie po remoncie10 zł / m2
Czyszczenie AGD50-100 zł
Mycie okien20 zł/okno
Pranie chemiczne mebli50-200 zł

Jak się zmieniła cena na usługi sprzątające w latach 2022-2024?

Ile za godzinę sprzątania w 2021 czy 2024? Ceny za usługi sprzątania za bardzo nie wyrosły w ciągu ostatnich kilku lat. Ta usługa pozostaje czy nie najpopularniejszą a zarazem bardzo dostępną cenowo. Zobacz, jak się zmieniały ceny na sprzątanie na przestrzeni kilku ostatnich lat:

SPRZĄTANIE DOMU202220232024
Sprzątanie mieszkań do 50 m2230 zł235 zł240 zł
Sprzątanie mieszkań od 51 do 100 m2280 zł295 zł300 zł
Sprzątanie po remoncie8 zł/m28 zł/m210 zł/m2
Mycie okien15 zł/okno18 zł/okno20 zł/okno

Podsumowanie

Ile za sprzątanie mieszkania po remoncie? Zakres i cena usług sprzątania poremontowego mogą znacząco się różnić, dlatego zawsze warto skonsultować się z firmą sprzątającą, aby otrzymać dokładną wycenę. Ceny sprzątania po remoncie są uzależnione od różnych czynników, takich jak wielkość powierzchni do sprzątania, rodzaj i ilość używanych środków czyszczących, a także konieczność użycia dodatkowego sprzętu. Różne firmy mogą stosować różne metody wyceny usług. Niektóre firmy bazują na powierzchni, która ma zostać wyczyszczona (w m2), inne wyceniają pracę według liczby godzin pracy doświadczonej ekipy, a są także takie, które ustalają odrębne ceny dla różnych rodzajów usług. Teraz już wiesz, ile za sprzątanie mieszkania po remoncie.

Oznacza to, że z łatwością znajdziesz doświadczoną ekipę, która nie tylko świadczy usługi sprzątania na wysokim fachowym poziomie, ale także w atrakcyjnej cenie. Średnio osoba traci na sprzątanie około 200 godzin rocznie, a na środki chemiczne wydaje ok. 700 zł. Samodzielne sprzątanie, jak widać, wcale nie jest bezpłatne, gdyż wydajemy pieniądze, a co najważniejsze – własny czas. Jeśli płacisz za sprzątanie za godzinę – wykonaj pewne prace przygotowawcze przed przybyciem sprzątacza. Zapewnij dostęp do czyszczonej powierzchni, aby skrócić czas sprzątania. Na początek możesz zamówić usługę sprzątania za godzinę, i jeśli zostaniesz zadowolony, zastanów się nad wykupieniem usługi abonamentowej – pomoże to zaoszczędzić.

Potrzebuję pomocy z...