Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację

Ile kosztuje sprzątanie po remoncie?

05.12.2023
9
Ile kosztuje sprzątanie po remoncie?


Kalkulacja kosztów związanych z porządkowaniem mieszkania po zakończeniu remontu powinna znaleźć się w planie finansowym jeszcze przed rozpoczęciem prac. Co jednak wpływa na ich ostateczne kształtowanie i czy istnieje możliwość oszczędności? Czy zatrudnienie profesjonalistów do sprzątania mieszkania po remoncie ma rację bytu? Odpowiadamy na te pytania.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Sprzątanie po remoncie Mamy 2328 specjalistów Średnia ocena 4.7 – blisko Ciebie!

Czekać…

Czynniki wpływające na koszt sprzątania po remoncie

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po remoncie? Za sprzątanie po remoncie cena zazwyczaj jest wyższa w porównaniu do kosztów standardowego sprzątania. Poniżej przedstawiamy czynniki, które wpływają na ustalanie za sprzątanie mieszkania po remoncie ceny.

Rozmiar i rodzaj przeprowadzonego remontu

Średni za sprzątanie po remontach cennik dla mieszkania o powierzchni 50 m2 może wynieść około 500-700 zł, podczas gdy za sprzątanie poremontowe cennik dla mieszkania o powierzchni 100 m2 może wzrosnąć do 1000-1400 zł. Rzecz jasna, aktualne ceny, które reprezentuje za sprzątanie po remoncie cennik, mogą się różnić w zależności od wybranej firmy sprzątającej oraz lokalizacji.

Rodzaj i ilość odpadów po remoncie

Im więcej gruzu, kurzu i innych odpadów wytworzy się podczas prac naprawczych, tym więcej wysiłku będzie wymagane, aby posprzątać mieszkanie po remoncie. Przykładowo, koszty sprzątania łazienki po wymianie płytek i instalacji mogą być wyższe niż za sprzątanie po remoncie cennik po malowaniu ścian w pomieszczeniu. Niektóre firmy sprzątające mogą naliczać dodatkowe za sprzątanie po remoncie stawki za usuwanie niebezpiecznych odpadów.

Dodatkowe usługi, np. mycie okien, czyszczenie dywanów

Poza opłatami za podstawową usługę sprzątania po remoncie, istnieje możliwość dodatkowych kosztów związanych z usługami dodatkowymi, takimi jak mycie okien, czyszczenie dywanów czy tapicerki. Za sprzątanie mieszkania po remoncie cena dodatkowych usług może wahać się od 40 do 50 zł.

Standardowe ceny usług sprzątania po remoncie

Poniżej znajdują się ogólne informacje dotyczące kosztów sprzątania domu po naprawie. Zależą od wybranych usług oraz wielkości pomieszczenia podlegającego porządkom po pracach budowlanych.

Jak kształtują się ceny usług sprzątających

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po remoncie (bez okien)? Przeciętny koszt sprzątania po naprawie to 4,80 zł za m2. W większych miastach średni za sprzątanie pobudowlane cennik wynosi 6,00 zł za m2. Sprzątanie po budowie cennik 2023:

Rodzaje pracy Cena za godzinę
Sprzątanie po remoncie do 40 m2 70-80 zł
Sprzątanie po remoncie od 40 do 100 m2 60-65 zł
Sprzątanie po remoncie d 100 do 200 m2 55-60 zł

Cennik usług dodatkowych

Oto przybliżony za sprzątanie po remoncie cennik za dodatkowe usługi:

Rodzaje pracy Cena za godzinę
Piekarnik 50-100 zł;
Mikrofala 20-30 zł;
Okno standardowe 25 zł;
Drzwi balkonowe 35 zł;
Okno dachowe od 40 zł;
Przeszklenie balkonowe w zabudowie 40 zł;
Żyrandol 20-50 zł;
Fotel 50-120 zł;
Czyszczenie parowe kanapy 150-250 zł;
Czyszczenie syfonu 50 zł;
Czyszczenie lodówki 50-80 zł;
Krzesło 20-60 zł;
Narożnik 250-350 zł;
Poduszka 15-25 zł;
Materac 45-100 zł;
Mycie naczyń 45 zł/godz.;
Dodatkowa łazienka 50 zł;
Żaluzje 15-40 zł.

Samodzielne sprzątanie po remoncie vs. wynajęcie

Istnieją różne podejścia do przeprowadzenia sprzątania i wywozu gruzu po remoncie. W przypadku braku chęci do samodzielnego sprzątania zaleca się skorzystanie z usług profesjonalistów, które oferują kompleksowe podejście do tego zadania.

Zalety i wady samodzielnego sprzątania

Kluczową zaletą firm sprzątających jest ich profesjonalna dbałość o czystość pomieszczeń. Dodatkową zaletą jest indywidualne podejście do każdego klienta. Do wad korzystania z tego typu usług możemy zaliczyć wysoką cenę oferowaną przez niektóre firmy.

Kiedy warto zdecydować się na usługi profesjonalistów

Specjaliści są zawsze dostępni, co eliminuje ryzyko opóźnienia w sprzątaniu z powodu choroby jednego z nich. Mają umiejętności związane z używaniem konkretnych środków czystości i pracą na różnych powierzchniach. Oferują niestandardowe usługi, takie jak:

  • Mycie okien na wysokościach,
  • Pranie dywanów przy użyciu maszyn,
  • Korzystanie z odkurzaczy wodnych,
  • Mechaniczne doczyszczanie posadzek.

Porady, jak efektywnie sprzątać po remoncie

Dla ułatwienia procesu sprzątania zaleca się wcześniejsze zabezpieczenie mebli, ram okiennych, różnych urządzeń AGD, a nawet podłogi. Można do tego wykorzystać dostępną w każdym markecie budowlanym folię malarską. Pomieszczenia, które nie będą poddawane remontowi, powinny być zamknięte.

Checklista sprzątania po remoncie

W jakiej kolejności należy przeprowadzać sprzątanie po remoncie?

  • Pierwszym krokiem jest oczyszczenie najwyżej położonych obszarów pomieszczeń, takich jak sufit oraz przyległe do niego oprawy świetlne, a także ściany.
  • W tym etapie koncentrujemy się na utrzymaniu czystości powierzchni ścian i równocześnie dbamy o obrzeże okien oraz szyby.
  • Następnie przechodzimy do czyszczenia framug, elementów stolarki drzwiowej i samych skrzydeł drzwiowych.
  • Oczyszczenie ścian, okien i drzwi pozwala nam przejść do podłóg, na których zgromadziło się najwięcej brudu.
  • Szczególną uwagę należy poświęcić porządkowaniu i oczyszczaniu świeżo wyremontowanej łazienki, gdzie konieczne będzie usunięcie pozostałości fug i silikonu sanitarnego.

Sposoby na szybkie i skuteczne usunięcie trudnych zabrudzeń

Skutecznym sposobem na usunięcie nalotu cementowego jest zastosowanie przeznaczonych do tego koncentratów. Resztki farb i lakierów rozpuszczalnikowych można usunąć za pomocą odpowiednich rozpuszczalników, takich jak benzyna ekstrakcyjna, benzyna lakowa lub rozpuszczalnik uniwersalny. Nadmiar niedokładnie nałożonego uszczelnienia silikonowego możesz w bardzo szybki sposób usunąć za pomocą pasty do czyszczenia silikonu. Mogą się także przydać preparaty specjalistyczne do usuwania zanieczyszczeń po fugach epoksydowych.

Podsumowanie

Ile za sprzątanie mieszkania po remoncie? Zakres i cena usług sprzątania poremontowego mogą znacząco się różnić, dlatego zawsze warto skonsultować się z firmą sprzątającą, aby otrzymać dokładną wycenę. Ceny sprzątania po remoncie są uzależnione od różnych czynników, takich jak wielkość powierzchni do sprzątania, rodzaj i ilość używanych środków czyszczących, a także konieczność użycia dodatkowego sprzętu. Różne firmy mogą stosować różne metody wyceny usług.

Niektóre firmy bazują na powierzchni, która ma zostać wyczyszczona (w m2), inne wyceniają pracę według liczby godzin pracy doświadczonej ekipy, a są także takie, które ustalają odrębne ceny dla różnych rodzajów usług. Teraz już wiesz, ile za sprzątanie mieszkania po remoncie. Oznacza to, że z łatwością znajdziesz doświadczoną ekipę, która nie tylko świadczy usługi sprzątania na wysokim fachowym poziomie, ale także w atrakcyjnej cenie.