Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację

Sprzątanie po remoncie: efektywne rozwiązania z najmniejszym wydatkowaniem czasu i sił

10.10.2023
313
Sprzątanie po remoncie: efektywne rozwiązania z najmniejszym wydatkowaniem czasu i sił


Zakończenie remontu nie oznacza zakończenia prac remontowych. Resztki tynku, pianki poliuretanowej i wiele innych zabrudzeń wywołują nieprzyjemne wrażenie i warto się ich jak najszybciej pozbyć. Trudność w usuwaniu takich zanieczyszczeń polega na tym, że konwencjonalne produkty czyszczące mają tendencję do zawodzenia, a intensywna ekspozycja na zanieczyszczenia może uszkodzić nowe wykończenia.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Sprzątanie po remoncie Mamy 2321 specjalistów Średnia ocena 4.7 – blisko Ciebie!

Czekać…

Jak poprawnie przygotować się do sprzątania po remoncie?

Najlepiej zacząć przygotowywać się do sprzątania po budowie lub remoncie już w podczas ich trwania, a przede wszystkim do pracy można przygotować się sporządzając plan działań, który powinien zawierać poniższe 7 etapów:

 1. Prace przygotowawcze, obejmujące określenie zasięgu prac, planowanych terminów ich ukończenia oraz niezbędnych środków czyszczących, jak i przydatnych urządzeń;
 2. Zbieranie (najlepiej także sortowanie) i usuwanie odpadów budowlanych;
 3. Odkurzanie wszystkich powierzchni (w tym celu bardzo przyda się przemysłowy odkurzacz);
 4. Czyszczenie wszystkich powierzchni na mokro;
 5. Szczegółowe czyszczenie pozostałych zabrudzeń;
 6. Polerowanie luster i szkła;
 7. Czyszczenie i ustawienie w odpowiednich miejscach mebli, położenie dywanów, zawieszenie zasłon.

Jeśli planujesz samodzielnie wykonywać sprzątanie po remoncie Warszawa, pamiętaj, że jest to zajęcie czasochłonne i odbierające sporo energii. Dlatego zatem zastanów się, jaka jest oferowana cena za metr sprzątania po remoncie w Twoim mieście.

Ekipa, składająca się zwykle z 2-4 osób, znacznie lepiej poradzi sobie z zadaniami o różnym poziomie komplikacji, a Ty w tym czasie możesz poświęcić swój czas na ważniejsze rzeczy. Wykonanie sprzątania poremontowego zajmuje takiej ekipie pełną zmianę. Teraz oceń swoje możliwości fizyczne: raczej nie będziesz w stanie wykonać takiej objętości pracy w jeden dzień. Cennik sprzątania po remoncie na przykład w firmie OTOmistrz zawsze pozostaje dostępny dla klientów, a dla częstych zleceniodawców oferowane są dodatkowe zniżki.

Jak rozpoczyna się sprzątanie po remoncie?

Niezależniej od tego, czy uznasz cennik sprzątania po remoncie w Krakowie za atrakcyjny i zaprosisz ekipę sprzątającą do swoich pomieszczeń, czy też będziesz wykonywać wszystkie prace własnoręcznie, sprzątanie warto rozpocząć od porządkowania znajdujących się w pomieszczeniu rzeczy:

 • Czyszczenie narzędzi roboczych, konserwacja ich w szafach;
 • Wyrzucanie lub przekazanie znajomym pozostałych materiałów budowlanych;
 • Duże odpady budowlane należy wywieźć na wysypisko lub umówić na ich wywóz specjalistyczny transport;
 • Drobne odpady budowlane należy umieścić w worku, a następnie wyrzucić.

Prace wykonywane podczas sprzątania po remoncie

Cennik sprzątania po remoncie we Wrocławiu może kształtować się różnie: jedne firmy wymagają płatności za każdą rozpoczętą godzinę, inne zaś ustalają cenę sprzątania po remoncie za metr kwadratowy. Drugie podejście jest bardziej opłacalne i pozwala na maksymalnie precyzyjną wycenę prac. Szybkie sprzątanie po remoncie nie pozwoli na osiągnięcie pożądanego efektu, dlatego w firmie OTOmistrz cena sprzątania mieszkania po remoncie ustalana jest na podstawie rozmiaru pomieszczenia, a wszystkie prace prowadzone są do uzyskania pożądanego skutku.

Przede wszystkim z pomieszczenia jest usuwany kurz, w tym celu stosuje się odkurzacze, które pozwalają na czyszczenie różnego rodzaju powierzchni, w tym: sufitów, ścian, mebli, drzwi, szyb. Ekipa sprzątająca dba o to, aby powierzchnie nie zostały zarysowane, a także zwraca uwagę nawet na te przedmioty, które podczas remontu znajdowały się w ochronnych osłonach.

Dopiero po tym, jak zostanie ukończone odkurzanie, nadchodzi czas mycia i czyszczenia powierzchni. Dla każdej z nich dobierany zostaje odpowiedni środek czyszczący, pozwalający nie tylko usunąć brud, ale także dokonać pielęgnacji powierzchni. Cena sprzątania po remoncie może także przewidywać stosowanie środków maskujących zadrapania lub usuwających z pomieszczenia nieprzyjemny zapach. Po zakończeniu prac pomieszczenie się wietrzy, może zostać też dokonana jonizacja powietrza.

Cennik sprzątania po remoncie i budowe w firmie OTOmistrz obejmuje także wywóz śmieci budowlanych, a więc zamawiając usługi tej firmy nie musisz zajmować się drobiazgami i poszukiwać firmy, która zadba o takie szczegóły.

Teraz, kiedy już wiesz ile kosztuje sprzątanie po remoncie i jakie prace obejmuje, możesz zadecydować o tym, czy warto zamawiać usługi ekipy sprzątającej, czy jednak poradzisz sobie z tymi zadaniami sam. Podejmij wyważoną decyzję i zadbaj o to, by najcenniejsze rzeczy zawsze pozostawały dla Ciebie na pierwszym miejscu!

 

🟠 Możesz również zainteresować się wskazówkami firmy sprzątającej, jak skutecznie posprzątać mieszkanie.

Polecane artykuły na temat: Sprzątanie po remoncie