Nie przegap okazji i pobierz aplikację już teraz!
Pobierz aplikację

Napinane sufity 3d: nowoczesne rozwiązania dla domu lub biura

10.10.2023
435
Napinane sufity 3d: nowoczesne rozwiązania dla domu lub biura


Maksymalna estetyka i atrakcyjność, niepowtarzalny design i długa żywotność – to wszystko posiadają sufity napinane 3D. Obecnie coraz częściej stosuje się je w pomieszczeniach biurowych i prywatnych domach, gdzie sufity napinane z powodzeniem zastępują tynki i płyty gipsowo-kartonowe.

Łatwy sposób na znalezienie wykonawcy z usługi Sufity napinane Mamy 1826 specjalistów Średnia ocena 4.7 – blisko Ciebie!

Czekać…

Sufity z efektem 3D: czym są?

Sufity napinane 3D pozwalają stworzyć spektakularną iluzję trójwymiarowego rysunku, ornamentu lub fotografii. Mogą to być obrazy rozgwieżdżonego nieba, chmur, kwiatów lub motyli, a także nietypowe ornamenty lub detale architektoniczne, które wizualnie zwiększają wysokość pomieszczenia. Ludzki wzrok postrzega trójwymiarowy obraz na suficie jako obraz posiadający objętość i głębię. Jest to możliwe do osiągnięcia poprzez wysokiej jakości druk, szczególną dbałość o linie, za pomocą których tworzony jest obraz, odblaskowe cząsteczki, które zapewniają załamywanie wiązki światła.

Istnieją różne technologie tworzenia napinanych sufitów 3D. Na przykład przez montażystów firmy OTOmistrz używana jest matowa lub błyszcząca folia z polichlorku winylu. W związku z tym powierzchnia napinanego sufitu może być lustrzana lub nieodbijająca obrazów, matowa.

Popularność sufitów 3D jest bardzo wysoka, co wynika z ich licznych zalet. A czy mają jakiekolwiek wady? Tak, oczywiście: nie wytrzymują bardzo niskich temperatur, nie są odporne na oddziaływanie dużej ilości pary oraz uderzenia lub zadrapania spowodowane ostrymi przedmiotami. Tych wad napinanych sufitów można jednak łatwo uniknąć, wsłuchując się w porady użytkowania zainstalowanych sufitów napinanych. Na przykład zamawiając instalację napinanych sufitów w Katowicach w firmie OTOmistrz otrzymasz rekomendacje odnośnie pielęgnacji napinanych powłok, których przestrzeganie pozwoli przedłużyć użytkowanie płócien nawet do 20 lat!

Ile kosztują napinane sufity 3D?

Koszt dekoracyjnych sufitów z efektem 3D jest wyższy niż w przypadku wielu innych konstrukcji napinanych. Jednak nawet w tym przypadku ta metoda dekoracji otaczającej przestrzeni jest uważana za ekonomicznie opłacalną i niedrogą: napinane sufity w Gdańsku będą zachowywać wspaniały wygląd przez wiele lat (od 10 do 20), nie są wymagające w pielęgnacji, a ich montaż zajmuje dosłownie kilka godzin

Ostateczna cena zależy od kilku kryteriów – rodzaju płótna wykorzystywanego do tworzenia napinanego sufitu z nadrukiem, sposobu nadruku, faktury płótna, wykorzystania elementów dekoracyjnych i typu oświetlenia. Jeśli interesuje Cię dokładna cena napinanych sufitów 3D, zajrzyj na stronę firmy OTOmistrz: znajdziesz tam wszystkie informacje, które będą dla Ciebie interesujące, a dodatkowo możesz zamówić indywidualne obliczenie ceny napinanego sufitu z nadrukiem przygotowane specjalnie pod Twoje mieszkanie lub biuro.

Najlepsze wzory dla napinanych sufitów 3D

Żeby napinany sufit w Warszawie dobrze wyglądał w pomieszczeniu, należy skrupulatnie podejść do wyboru odpowiedniego wzoru takiej konstrukcji. Wzory napinanych sufitów są bardzo różne i mogą spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Najpopularniejsze z nich, to: krajobrazy, motyle, kwiaty, nocne niebo, obiekty kosmiczne, rysunki fantasy. Niektórzy wolą także umieścić trójwymiarowy portret ukochanej osoby, a nawet własny, na suficie.

Oto kilka ciekawych pomysłów na aranżację napinanych sufitów 3D, które mogą Cię zainspirować do odmienienia Twojego mieszkania:

  • Niebo. Niekwestionowany faworyt wśród wzorów przeznaczonych do drukowania na sufitach napinanych. Może to być: jasne niebo, niebo z chmurkami lub nawet usiane jasnymi gwiazdami nocne niebo;
  • Kosmos. Rysunki w tym klimacie mogą przedstawiać: gwiazdozbiory, planety, satelity, zarysy mgławic, różne inne obrazy galaktyczne;
  • Freski, witraże, sklepienia katedr. Obrazy tego typu tworzą poczucie powagi danego pomieszczenia, wizualnie powiększają przestrzeń, podnoszą sufity;
  • Kwiaty. Lilie, lotosy, mlecze, chryzantemy i inne wspaniale wyglądają zarówno w sypialniach, jak i w pokojach dziennych;
  • Abstrakcja, grafika, hieroglify. Cieszą się dużą popularnością wśród miłośników oryginalnych rozwiązań projektowych.

Po wyborze odpowiedniego rysunku obowiązkowo skontaktuj się z firmą, która wyceni realizację projektu. W OTOmistrz otrzymasz nie tylko dokładną informację o cenie sufitu 3D, ale także zalecenia dotyczące wyboru odpowiedniego materiału, systemów oświetlenia itp.

Przystępna cena napinanych sufitów 3D i obszerna gama rysunków wybieranych do dekoracji takich konstrukcji czynią je popularnym wyborem do aranżacji wnętrz prezentujących różne style. Jeśli marzysz o niebanalnych, a jednocześnie przytulnych wnętrzach, napinane sufity 3D będą właściwym wyborem!

 

🟠 Możesz być zainteresowany artykułem o rodzajach sufitów napinanych.